reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Skrócone kości długie u dziwcka na usg w 32 tygodniu ciąży.

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dzień dobry! Trafiłam na forum, gdyż zauważyłam, że są tutaj rodzice dzieci z niskorosłością. Mam pytanie, pytania. W 32 tygodniu ciąży i 4 dni na usg okazało się, że kości długie u dziecka są skrócone o ok. 4 tygodnie. Zadając pytanie, co to oznacza dla dziecka, nie otrzymałam odpowiedzi. Postanowiłam poszerzyć diagnostykę u ginekologa genetyka i zasugerował karłowatość przysadkową. Nadal nie wiem, czego się spodziewać? Czy karłowatość i niskorosłość, to to samo? Czy u Pań mam dzieci z niskorosłością też było tak, że kości długie były za krótkie w życiu płodowym? Czy jest szansa, ze nic mojej córce nie będzie? 32 tydz, 4 dni FL 51,6😥

reklama

k.karolina

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dzień dobry! Trafiłam na forum, gdyż zauważyłam, że są tutaj rodzice dzieci z niskorosłością. Mam pytanie, pytania. W 32 tygodniu ciąży i 4 dni na usg okazało się, że kości długie u dziecka są skrócone o ok. 4 tygodnie. Zadając pytanie, co to oznacza dla dziecka, nie otrzymałam odpowiedzi. Postanowiłam poszerzyć diagnostykę u ginekologa genetyka i zasugerował karłowatość przysadkową. Nadal nie wiem, czego się spodziewać? Czy karłowatość i niskorosłość, to to samo? Czy u Pań mam dzieci z niskorosłością też było tak, że kości długie były za krótkie w życiu płodowym? Czy jest szansa, ze nic mojej córce nie będzie? 32 tydz, 4 dni FL 51,6😥
A powtórzyła Pani USG u innego lekarza, czy tylko było omówienie wyników?

U mnie Lakarz sie pomylil przy pomiarze tutaj chodziło o przeziornosc karkowa, ale wyszła nam ponad 4. Świat się zawalił. Ale kilku lekarzy mnie badało i wyszło wszytsko dobrze.

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
A powtórzyła Pani USG u innego lekarza, czy tylko było omówienie wyników?

U mnie Lakarz sie pomylil przy pomiarze tutaj chodziło o przeziornosc karkowa, ale wyszła nam ponad 4. Świat się zawalił. Ale kilku lekarzy mnie badało i wyszło wszytsko dobrze.

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dzień dobry! Tak, ja powtórzyłam badanie u jeszcze dwóch lekarzy. Jest potwierdzone skrócenie wszystkich kości długich u dziecka. Jeden z nich zasugerował karłowatość przysadkową. Szukam kogoś, kto mi wytłumaczy, czy karłowatość i niskorosłość, to to samo?
Boję się. Oczywiście staram się być myśli, że córka urodzi się zdrowa. Jeśli nie to wolałabym do przodu wiedzieć, co jej jest...? Kolejne usg w poniedziałek, ale ja wręcz boję się tego badania.

k.karolina

Rozwiązania
0
Dzień dobry! Tak, ja powtórzyłam badanie u jeszcze dwóch lekarzy. Jest potwierdzone skrócenie wszystkich kości długich u dziecka. Jeden z nich zasugerował karłowatość przysadkową. Szukam kogoś, kto mi wytłumaczy, czy karłowatość i niskorosłość, to to samo?
Boję się. Oczywiście staram się być myśli, że córka urodzi się zdrowa. Jeśli nie to wolałabym do przodu wiedzieć, co jej jest...? Kolejne usg w poniedziałek, ale ja wręcz boję się tego badania.
Tutaj niestety nie pomogę, ale trzymam kciuki za córeczkę.
Mam nadzieję, że jakaś mama się odezwie i coś pomoże.

GabrielaNowak85

Matka Frankowa
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Generalnie karłowatość lub niskorosłość to pojęcia używane naprzemiennie dla achondroplazji. Z tym, że oba te pojęcia to raczej rodzaj objawów, a nie konkretne schorzenie. Czy mamy do czynienia ze schorzeniem genetycznym, którego objawem jest skrócenie kości długich, powie nam badanie genetyczne. Istnieją jednak pewne inne schorzenia powodujące krótkie kości, jak chociażby wspomniana przez lekarza niskorosłość przypadkowa.

Martynka90

Rozwiązania
0
A to tylko kości są skrócone? U mnie w ciąży z córką to była "norma" od 18 tyg :/ genetyk podejrzewał silver russela zespół. Ciągle mi mówili lekarze, że ma te kości za krótkie i u nóg i rak. W 37+2 miała FL 60.71 mm co dało wiek z pomiarow 31+4. Także bardzo się bałam. U mnie też zastawka trojdzielna była niedomknieta. Ale mój mąż jest bardzo niski więc mała pewnie po nim odziedziczyła dlugosc kości. Mała urodziła się zdrowa, jest mniejsza od wiekszosci niemowlaków, ale nie jest najgorzej ;) Mam nadzieję, że i u Was tak będZie:)

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedź. U nas skrócone kości długie, czyli właśnie ręce i nogi. Mąż wysoki, tylko ja niska. Oby to było to, że po prostu odziedziczy po mnie wzrost... Pozdrawiam

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Generalnie karłowatość lub niskorosłość to pojęcia używane naprzemiennie dla achondroplazji. Z tym, że oba te pojęcia to raczej rodzaj objawów, a nie konkretne schorzenie. Czy mamy do czynienia ze schorzeniem genetycznym, którego objawem jest skrócenie kości długich, powie nam badanie genetyczne. Istnieją jednak pewne inne schorzenia powodujące krótkie kości, jak chociażby wspomniana przez lekarza niskorosłość przypadkowa.

reklama

Martka2468

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ma Pani na myśli badanie genetyczne jeszcze teraz w ciąży? My już nic więcej nie robimy poza kolejnymi usg. Czy po urodzeniu szybko dadzą radę ją zdiagnozować?

GabrielaNowak85

Matka Frankowa
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Ma Pani na myśli badanie genetyczne jeszcze teraz w ciąży? My już nic więcej nie robimy poza kolejnymi usg. Czy po urodzeniu szybko dadzą radę ją zdiagnozować?
Który to tydzień ciąży? Jeśli pomiary okażą się być wiarygodne po urodzeniu, na pewno skierują Was do specjalistów, wśród nich może być również genetyk.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
E Krótsze kości długie u płodu, wykryte na usg w 20tyg.pomocy Ciąża, poród, połóg 16
K Brak kości nosowej/26 lat Potrzebuję porady 35
J Wysoka przezierność karkowa i brak kości nosowej / hypoplastyczna Potrzebuję porady 104
A Skrócenie kości długich Potrzebuję porady 56
I Badania prenatalne brak kości nosowej Potrzebuję porady 7
L Kiedy można nazwać u dzidziusia hipoplazje kości nosowej Ciąża, poród, połóg 2
...Margotka9022... Ból kości ogonowej po porodzie Potrzebuję porady 6
A Niewidoczne kości nosowe Potrzebuję porady 20
T Szyjka macicy skierowana ku kości krzyżowej Ciąża, poród, połóg 5
M Ból w okolicy pachwiny i kości łonowej :( Potrzebuję porady 9
M Co na wzmocnienie kości i zębów? Roczniaki i dwulatki 4
mrozik_j mały Franio potrzebuje pomocy - neuroblastomię z przerzutami do kości Możesz pomóc...zobacz 0
ona1986 Bóle kości...w ciązy :( Porady położnej 0
Łapka Wrodzona Łamliwość Kości (Osteogenesis Imperfecta) Możesz pomóc...zobacz 2
C bóle kości , stawów, kolan, mięsni w nocy u 5-latka Przedszkolaki 30
C bóle kości , stawów, kolan, mięsni w nocy u 5-latka Przedszkolaki 0
C Czy przy cyklach/cyklu 37-dniowym owulacja jest możliwa? Potrzebuję porady 17
M Długie karmienie piersią- uciążliwa krytyka. Potrzebuję porady 12
R Cc, łyżeczkowanie, długie krwawienie Potrzebuję porady 4
T mniej pokarmu - dziecko mniej najedzone? Żywienie 8
L Pytanie o cytologię, długie oczekiwanie. Potrzebuję porady 5
Y Długie cykle,a starania o dziecko Staramy się 13
K długie zapisy do lekarza Potrzebuję porady 3
xBUMx DŁUGIE CYKLE a ciąża Staramy się 22
E Partner matki...Dość długie,ale może coś poradzisz... Pytanie tygodnia 5
S Długie cykle- mniejsze szanse?? (mój wykres z ovufriend) Staramy się 23