reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócone kości długie u dziwcka na usg w 32 tygodniu ciąży.

Martka2468

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2020
Postów
22
Dzień dobry! Trafiłam na forum, gdyż zauważyłam, że są tutaj rodzice dzieci z niskorosłością. Mam pytanie, pytania. W 32 tygodniu ciąży i 4 dni na usg okazało się, że kości długie u dziecka są skrócone o ok. 4 tygodnie. Zadając pytanie, co to oznacza dla dziecka, nie otrzymałam odpowiedzi. Postanowiłam poszerzyć diagnostykę u ginekologa genetyka i zasugerował karłowatość przysadkową. Nadal nie wiem, czego się spodziewać? Czy karłowatość i niskorosłość, to to samo? Czy u Pań mam dzieci z niskorosłością też było tak, że kości długie były za krótkie w życiu płodowym? Czy jest szansa, ze nic mojej córce nie będzie? 32 tydz, 4 dni FL 51,6😥
 
reklama
Rozwiązanie
Jeżeli chodzi o nas. Mała kest zdrowa. Przynajmniej na chwilę obecną. Ale jakiego wzrostu będZie to jest akurat zagadka. Tak mi się przypomnialo, ze moja koleżanka urodziła zdrową córkę, tzn objawy niskoroslosci dopiero w szkole podstawowej byly widoczne. Ma.zespół turnera. Moja akurat ma po kim być niskorosla ;/ Chociaż skoro nie ma achondroplazji to niska może być, byleby wszystko inne miała zdrowe.
I tego Wam życzę, a powiedz proszę w którym tyg wyszly Wam skrócenia kończyn w ciąży i o ile tyg. Wiekiem ciąży? I czy lekarz nie skierował na badania genetyczne?
Mąż ewidentnie niskorosly, zapewne niedoczynność przysadki. Kiedyś się tak nie diagnozowało. Możliwe, że córka ma po tacie, jeśli ciągle będzie pod 3c to warto diagnozować endokrynologicznie. We Wrocławiu mamy super genetyków- najlepszy prof. Śmigiel, ale też Ślęzak super. Natomiast endokrynologia tragiczna. Tu warto pojechać do Warszawy- my z Wrocławia uciekliśmy, bo nas potraktowano nieprofesjonalnie albo do dr Faski w Katowicach. Wzrost najlepiej ocenić jak już będzie chodzić, a na pierwszą wizytę u endokrynologa najrozsądniej iść po 2urodzinach
Ja właśnie byłam u prof Śmigla. Mówił, żebym po porodzie przyszła. Ale akurat trafiło mi się na początku pandemii rodzic, więc dopiero będę może się rejestrować. A i mam też wizytę u kardiologa, ale to dopiero we wrześniu. Jednak pediatra nie kazał się spieszyc. Myślę, ze jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
 
reklama
Wszystkiego najlepszego dla córci❤ kurde to, ze jest teraz zdrowa (moja córka) nie znaczy, ze później dalej będzie. Mój mąż ma 156cm ale nikt sie nie.intetesowal za dzieciaka jego wzrostem. Na razie mała ma 5 miesiecy i nosi 62 ciuszki, ale pediatrzy sie na razie tym nieniepokoili. Jak sie urodzila miala 51 cm więc w normie. A ja u genetyka wlasnie bylam na klinikach we Wrocławiu😞
 
A czy Pani też miała taką sytuację, że jeszcze w trakcie ciąży na usg wyszły nieprawidłowości? U mnie ewidentnie kończyny skrócone o 4 tygodnie. Też trochę pocieszałam się historiami Pań, które miały takie same wyniki badań, a po urodzeniu dziecko proporcjonalne. Teraz wiem, że wszystko może nastąpić z czasem...
Pozdrawiam.
 
A czy Pani też miała taką sytuację, że jeszcze w trakcie ciąży na usg wyszły nieprawidłowości? U mnie ewidentnie kończyny skrócone o 4 tygodnie. Też trochę pocieszałam się historiami Pań, które miały takie same wyniki badań, a po urodzeniu dziecko proporcjonalne. Teraz wiem, że wszystko może nastąpić z czasem...
Pozdrawiam.
No ja się dopiero teraz przestraszylam, ale myślę, że jest i bd okej. U mnie tak jak pisałam, od 18 tyg są skrócone te kosci długie plus ta zastawka. Dlatego mialan skierowanie do genetyka. U mnie caly czas skrócone na usg te kości były. Nawet też miałam skierowanie do.szpitala z powodu niby hipotrofii. Chyba, że to nie było do.mnie to pytanie :)
 
Dzień dobry! Tak, ja powtórzyłam badanie u jeszcze dwóch lekarzy. Jest potwierdzone skrócenie wszystkich kości długich u dziecka. Jeden z nich zasugerował karłowatość przysadkową. Szukam kogoś, kto mi wytłumaczy, czy karłowatość i niskorosłość, to to samo?
Boję się. Oczywiście staram się być myśli, że córka urodzi się zdrowa. Jeśli nie to wolałabym do przodu wiedzieć, co jej jest...? Kolejne usg w poniedziałek, ale ja wręcz boję się tego badania.
Martyna i co się u Was okazało? Mam podobnie, czekam na wyniki amnio i wariuje pomalu z niepewności...
 
Martyna i co się u Was okazało? Mam podobnie, czekam na wyniki amnio i wariuje pomalu z niepewności...
Jeżeli chodzi o nas. Mała kest zdrowa. Przynajmniej na chwilę obecną. Ale jakiego wzrostu będZie to jest akurat zagadka. Tak mi się przypomnialo, ze moja koleżanka urodziła zdrową córkę, tzn objawy niskoroslosci dopiero w szkole podstawowej byly widoczne. Ma.zespół turnera. Moja akurat ma po kim być niskorosla ;/
 
reklama
Jeżeli chodzi o nas. Mała kest zdrowa. Przynajmniej na chwilę obecną. Ale jakiego wzrostu będZie to jest akurat zagadka. Tak mi się przypomnialo, ze moja koleżanka urodziła zdrową córkę, tzn objawy niskoroslosci dopiero w szkole podstawowej byly widoczne. Ma.zespół turnera. Moja akurat ma po kim być niskorosla ;/ Chociaż skoro nie ma achondroplazji to niska może być, byleby wszystko inne miała zdrowe.
I tego Wam życzę, a powiedz proszę w którym tyg wyszly Wam skrócenia kończyn w ciąży i o ile tyg. Wiekiem ciąży? I czy lekarz nie skierował na badania genetyczne?
 
Rozwiązanie
Do góry