reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skupianie wzroku

marmi

Moja Majeczka :*
Dołączył(a)
15 Grudzień 2007
Postów
58
Witam wszystkie Mamusie :-)
Mam pytanie dotyczące skupiania wzroku na twarzy rodziców. Moja Maja skończyła miesiąc i we wszystkich poradnikach itp. piszą, że powinna już to robić a nawet zacząć wodzić oczkami za przedmiotami.Maja czasem patrzy na mnie, a przynajmniej tak mi się wydaje...ale to wszystko. Wiem, że dzieci rozwijają sie w różnym tempie i na te umiejętności może jeszcze przyjdzie czas. Martwię się tylko bo córeczka urodziła się mała (2500g) i ma podejrzenie niedoczynności tarczycy dlatego wnikliwie obserwuje jej rozwój.
Jestem ciekawa jak to było u Waszych Dzieciaczków? Z góry dzięki za odpowiedzi :tak:
 
reklama
mój mały też był mały jak się urodził (2600) - poród w 36 tyg. Jak miał miesiąc też nie wodził oczkami za twarzą i nie jestem pewna czy skupiał wzrok na mojej twarzy, raczej nie. Zaczął się uśmiechać dopiero jak skończył 2 miesiące. Teraz ma cztery miesiące, waży 7kg, rwie się już do siadania, jest bardzo sztywny. Jak go położę na brzuszku to bardzo wysoko podnosi głowę. Jak go noszę w pionie opartego pleckami do siebie to odgina cały tułów do przodu. Nie martw się, takie dzieci z niską masą urodzeniową szybko nadrabiają zaległości. Nie patrz na wskazówki poradnikowe, każde dziecko jest inne. Moja starsza córka jak się urodziła ważyła 2700 a teraz ma 7 lat i kobitka największa i najpulchniejsza w klasie, nie było z nią żadnych problemów. Dziecko z waga 2500 to już takie normalne dziecko, nawet mój lekarz ginekolog mi mówił, aby udało się donosić ciążę dopóki dziecko osiągnie 2,5 kg. A w którym tygodniu urodziłaś?
 
Urodziłam w 37 tygodniu. A czy ta sztywność Twojego synka jest prawidłowa czy może ma wzmożone napięcie ruchowe? Broń Boże nie chce Cię straszyć:no: tak tylko mi sie te objawy skojarzyły, chociaż może u 4 miesięcznego dzieciaczka to norma :tak:
 
Ale to chyba pediatra powinien na to zwrócić uwagę. Ja chodzę do bardzo dobrego pediatry ordynatora oddziału dziecięcego i nic mi o tym nie mówił. Po zatym byłam z małym w szpitalu bo miał biegunkę rotawirusową i był badany codziennie przez różnych pediatrów i nikt nie zauważył wzmożonego napięcia mięśniowego. Ale dziękuję za podpowiedź, przy następnej wizycie wspomnę o tym lekarzowi.
 
Jeśli tylu lekarzy nic nie zauważyło to na pewno wszystko jest dobrze :) Pociesza mnie to bo Maja ostatnio dużo stęka i się pręży, pewnie od brzuszka ale jeszcze skontrolujemy to u neurologa (bo i tak mamy wizyte).

A jak było u innych maluszków z tym skupianiem wzroku ?? Halo, Mamusie :-)
 
Moja mała urodziła się o czasie i z wagą 3200,więc nie wiem czy porównanie coś da, ale z tego co pamiętam jak miała miesiąc to też nie skupiała wzroku na mojej twarzy. Z tym, że w tym czasie przechodziła ciężkie zapalenie płuc, więc prawie cały czas spała:(Ale jak się budziła to przejawiała zainteresowanie tylko cycusiem:)Myślę jednak że tak jak napisałaś dzieci mają swoje tempo rozwoju i trzeba po prostu cierpliwie poczekać. Tym bardziej że to było takie maleństwo...Daj jej trochę czasu a będziesz zdziwiona jaka jest spryciula:)Pozdrowionka
 
reklama
Dzięki za odpowiedź :) Chyba niepotrzebnie panikuję bo Maja coraz częściej patrzy mi w oczy i to chyba nie może być przypadkowe... :-)Mam nadzieję.. :) I jak pokazałam jej grającą grzechotkę z migającym światełkiem to wodziła za nią wzrokiem :tak: :yes:
 
Do góry