reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze przepowiadające w połowie ciąży

Grabarzenka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Maj 2020
Postów
536
Miasto
Poznań
Hej dziewczyny!
To moja pierwsza ciąża. Od samego początku zmagam się z różnym pobolewaniem ale ciągle dochodzi coś nowego.
Jestem w 22 TC. Od początku przyjmuje duphaston i od 14 tygodnia aspargin na bóle podbrzusza, szyjka miesiąc temu była ok.

Bóle, które teraz mi towarzyszą to:
A) kłucie wzgórka łonowego/kości łonowej
B) kłucie w pachwinach i jajników
C) kłucie w pochwie
D) raz dziennie jakoś zdarzy się, że jak idę do toalety siku to czuje takie obniżanie macicy jakby mnie mocno cisnęła na pęcherz i miała dosłownie wypaść

Dziś w nocy pierwszy raz czułam dość silny, promieniujący ból jak na miesiączkę po lewej stronie podbrzusza promieniujący w górę. Był krótki, powtórzył się około 4 razy i ustał.
Czy to mogły byc słynne skurcze przepowiadające? Czy ma ktoś takie bóle jak ja? Czy to normalne?..

Boje się że to wszystko jest dziwne i że urodzę za wcześnie 😒
Dziecko ułożone dość nisko, miednicowo i niby dlatego te bóle- tak wspominał lekarz...

Będę wdzięczna za pomoc, bo stres w ciąży mnie wykończy 🥺
 
reklama
Kazda ciaza jest inna i wszystkie dolegliwości trzeba skonsulfowac z lekarzem. Mnie tez brzuch czesto pobolewał, czesto mialam nacisk na pęcherz czy odbyt.. Twardnienie brzucha zazwyczaj jak stałam , zdarzały sie lekko bolesne skurcze tez.. Teraz 36tc i mam nadzieję ze dotrzymam do terminu :) chociaz skurcze tez odczuwam od czasu do czasu.
 
Wszystko warto skonsultować z lekarzem i sprawdzić szyjkę, ale moja lekarka mówiła, że w ciąży wszelkie dolegliwości od klatki piersiowej w dół są normalne, oczywiście poza jakimś ostrym bólem, krwawieniami i regularnymi skurczami 🙈
 
Hej dziewczyny!
To moja pierwsza ciąża. Od samego początku zmagam się z różnym pobolewaniem ale ciągle dochodzi coś nowego.
Jestem w 22 TC. Od początku przyjmuje duphaston i od 14 tygodnia aspargin na bóle podbrzusza, szyjka miesiąc temu była ok.

Bóle, które teraz mi towarzyszą to:
A) kłucie wzgórka łonowego/kości łonowej
B) kłucie w pachwinach i jajników
C) kłucie w pochwie
D) raz dziennie jakoś zdarzy się, że jak idę do toalety siku to czuje takie obniżanie macicy jakby mnie mocno cisnęła na pęcherz i miała dosłownie wypaść

Dziś w nocy pierwszy raz czułam dość silny, promieniujący ból jak na miesiączkę po lewej stronie podbrzusza promieniujący w górę. Był krótki, powtórzył się około 4 razy i ustał.
Czy to mogły byc słynne skurcze przepowiadające? Czy ma ktoś takie bóle jak ja? Czy to normalne?..

Boje się że to wszystko jest dziwne i że urodzę za wcześnie 😒
Dziecko ułożone dość nisko, miednicowo i niby dlatego te bóle- tak wspominał lekarz...

Będę wdzięczna za pomoc, bo stres w ciąży mnie wykończy 🥺
Ja byłam gdzieś w 20-22 tygodniu kiedy trafiłam do lekarza ze skurczami macicy. Skierował mnie na szpital niby poród przedwczesny.
Nic się nie działo, lekkie skurcze, brałam tylko nospe. Miałam uczucie że mała zaraz wyjdzie ze mnie, tak nisko ją czułam. Czułam jakby nóżkę na świat wyciągała. Teraz się śmieje ale wtedy naprawdę się martwiłam.
Dzialo się tak bo była nisko :)
Wszystko skończyło się szczęśliwie
 
Jak szyjka ok to ok 😁
Ja od poczatku ciąży miałam bole jak na okres i częste twardnienie brzucha.
Dopiero jak twardniał kilka razy w ciągu godziny to wiedziałam że coś się dzieje i dostałam w 32 czy 33 tygodniu luteinę i bałam się cokolwiek robić bo mialam taki nacisk na krocze jakby dziecko miało zaraz wyskoczyć. A i tak poród wywoływany bo dziecku się nie spieszyło. 😝
 
Do góry