reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze Przepowiadajace...

reklama
ja tez mam takie czasem ciagniecie od pepka ale to mnie sie wydaje ze wlasnie jak dzidzia ciagnie za pepowine czy jakos tak jest odwrocona ze pepowina jest naciagnieta. A skorczy nie mam tylko czasem mala chyba sie naprezy bo czuje takie ciagniecie i sztywnienie ale tylko tam gdzie ona jest jakby. Ciezko wytlumaczyc... nie caly brzuch tylko miejscami jakby.
 
Ja wielkiego doświadczenia ze skurczami przepowiadającymi nie mam, bo w pierwszej ciąży tak jak Fantazję mnie to ominęło.
Ale przykre doświadczenia ostatnich tygodni skłaniają mnie do pewnych refleksji - te skurcze to właśnie twardnienie brzuszka (ale całego, nie w miejscu, gdzie dzidzia akurat się wypnie). I jeśli brzuszek twardnieje 2,3 razy dziennie to są właśnie skurcze przepowiadające. Jeśli częściej (jak w moim przypadku) to jest to już powód to konsultacji (i to szybkiej) u gina.
A takie przeciąganie, o którym piszecie, to rzeczywiście mogą być ruchy dziecka, ciągniecie pępowiny.
To oczywiście moje wnioski i przemyślenia i mam nadzieję, że nie napisałam jakiś bzdur :tak:
 
Hej doczytałam się że rozmawiacie o skurczach, ja miewam takie raz na dwa dni. Są to zupełnie bezbolesne skurcze-poprostu nagle brzuch robi się taki twardy i jakby zmniejszył swoją objętość-nawet nie idzie wtedy wyczuć malucha-taki twardy kamień i puszcza po kilku minutach-ale to raczej normalne, w książkach piszą o tych skurczach-jeżeli się nie mylę, są to skurcze braxtona hicksa
 
Siwucha -a ja myslalam caly czas ze skurcze Braxtona-Hicksa to wlasnie takie jak przy okresie. Ale z tego co piszecie to moze B.-H. i przepowiadajace to to samo? Jak sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu.
 
BH to właśnie przepowiadające. I tak jak napisałyście do póki są dwa razy na dobę to norma. Gorzej jak pojawiają się częsciej. Na pewno należy przynajmniej skonsultować to z ginem telefonicznie.

Skurcze w dole brzucha miałam do momentu aż niunia się nie obróciła - po prostu mi tak nózie wypychała. (To nie były skurcze choć faktycznie coś mi tam twardniało) Jak się obróciła to teraz w dole brzucha czuję parcie jej główki. Czasem na pęcherz, czasem na szyjkę.

Generalnie należy przyjąć zasadę - jeśli nie stwardniał cały brzuszek tylko miejscowo - to nie jest to skurcz a niunia :-D
 
dowiedziałam się dzisiaj, że takie skurcze w tym okresie ciąży są normalne. jakby oznaczały patologię, byłoby to wyczuwalne przy badaniu ginekologicznym. u mnie brzuch czasem całkiem twardnieje, ale z szyjką nic się nie dzieje, więc jest dobrze:tak:
 
reklama
Izka ja sie z toba zgadzam, przepowiadajace to jakas dziwna dla mnie nazwa ale to wszystko to samo co ten BH czy jak to sie tam zwie:szok: :-D ja nic takiego jeszcze nie mialam, jedyne "skorcze" jakie czuje to mala jak napnie nozki i az mi pod piersi podjezdrzaja:-D :-D
 
Do góry