reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze Przepowiadajace...

reklama
Izka super, że się uspokoiło! :-)
Dzisiaj na szkole rodzenia dowiedziałam się, że w zw. z uelastycznianiem ścięgien, stawów i szwów kostnych (przygotowanie do porodu) mogą nam się zdarzać takie jakby ukłucia silnego bólu np. w okolicach pachwiny. I że to "zastrzyki" hormonu wpływającego właśnie na rozluźnianie. I że z tego samego powodu może boleć spojenie łonowe - bo tam właśnie przechodzi jeden ze szwów kostnych.
Napisałam zanim zapomnę ;-)
 
witam.. wlasnie szukalam informacji o skurczach przepowiadajacych i trafilam na ten watek..
wydaje mi sie, ze jednak skurcze Braxtona-Hicksa to nie to samo co skurcze przepowiadajace..
B-H mam juz od okolo 25 tygodnia ciazy.. i sa to tak jak mowicie bezbolesne twardnienia macicy..nie wiem czy jak jest wiecej niz dwa na dzien to zle, bo ja mialam chyba wiecej dziennie, a po 30 tygodniu po 5-6 razy dziennie.. a z mala wszystko jest ok.
natomiast skurcze przepowiadajace to juz bolesne bole, wlasnie podobne do boli miesiaczkowych, nieregularne i samoistnie mijajace po godzinie, dwoch.. zalezy od kobiety..u mnie dodoatkowo dochodza wtedy bole krzyzowe..bole te zaczely mi sie tydzien temu, czyli z poczatkiem 36 tygodnia.. skurcze przepowiadajcze sa oznaka zblizajaczego sie porodu..u mnie najbardziej nasilaja sie te skurcze w pozycji lezacej..
dodam, ze w pierwszej ciazy mialam tylko B-H, a o skurczach przepowiadajacych nie mialam zielonego pojecia :)

dzisiaj pytalam sie mojej poloznej, jak odroznie bole przepowiadajace od porodowych.. powiedziala mi tylko "nie martw sie, napewno odroznisz, beda duzo mocniejsze, beda sie nasilaly i stawaly sie regularne", w pierwszej ciazy skurcze mialam wywolywane oksytocyna, wiec nie wiem jak sie porod normalnie zaczyna :)

to moje doswiadczenia, mam nadzieje,ze pomoga, bo z tymi skurczami to nigdy nic nie wiadomo ;)
 
Ms_cela, dzięki za rady, ale chyba trafiłaś na złe forum, bo my już dawno jesteśmy i po przepowiadających i po porodowych - nasze dzieci w zeszłym miesiącu pokończyły rok.:-D
 
Do góry