reklama

skurcze serca w ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez malubesty, 22 Wrzesień 2015.

1. malubesty

malubesty Początkująca w BB

Witam mam pytanie codziennie odczuwam taki skurcz w sercu jakby kopniak czy przewrót trudno mi to opisać,trwa to sekundę a po tym jest mi gorąco i mam uczucie lęku i strasznie się boje o dziecko ... Byłam u kardiologa po badaniach stwierdzono 9 pojedyńczych skurczy komorowych a echo minimalną niedomykalnosć militarną uspokajano mnie,ze to nic groźnego jednak dokucza mi to i bardzo się tym denerwuje :( ciśnienie mam w normie lub niskie a puls ok 80,90 w spoczynku...

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Jeśli jesteś pod opieką lekarza to wszystko, ok. Ja miałam w ciąży z Haneczką nieustanną arytmię, trzepotanie serca itd. Ciśnienie miałam, jak zdechła kura, za to tętno w spoczynku potrafiło mi podskoczyć do 130 -150. W końcu zostałam wysłana na badanie serca i okazało się, ze mam niedomykalność mitralną i trójdzielna, którą ma bardzo dużo osób, a dodatkowo Hania przesunęła mi serce. Dziecko urodziło się o czasie, ale faktycznie "galopady serducha" strasznie mnie stresowały.

W takich momentach starałam się powoi oddychać i uspokajać organizm, żeby uniknąć jeszcze większego "rozpędzenia", czytałam ksiażki i oglądałam pogodne filmy i starałam się sama sobie tłumaczyć, ze to ok, że po prostu tak działa organizm i serducho stara się wesprzeć mnie i dzidzię z całych sił. Przeczytaj też tekst Kołatanie serca w ciąży - może cię troszkę uspokoi:) I powodzenia:)

3. reklama
  4. malubesty

no to ja też mam tą niedomykalność mitralną,też miewam kołatania,uderzenia gorąca i stach i panika...Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź ,z początku było ok tak od czerwca czuje takie kołatania mam nadzieję,że to kiedyś minie

5. malubesty

A rodziłaś sn?czy przez cc?

6. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Miałam wskazania do cc, bo pierwsze dziecko musiało się tak urodzić, więc planowano,że drugie też. Rozpoczęłam porodem naturalnym i ...urodziła w rezultacie naturalnie, chociaż po przejściach:) I problem z sercem po porodzie ustąpił samoistnie:)

7. malubesty

Dzięki za odp.Mam nadzieję,że mi to też minie bo strasznie utrudnia mi normalne funkcjonowanie,każdego dnia o tym myślę ....I myślę,żeby mnie to nie dopadło .Pozdrawiam

8. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Też miałam kołatania w ciąży, tętno wtedy w spoczynku nawet 180+ było. Mam małą niedomykalność. Po kilku minutkach odpoczynku przechodziło. ;-);-)

9. malubesty

Mam to samo ;) tylko mnie dopada nawet,gdy leżę

10. reklama

Poleć forum