reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skurcze serca w ciąży

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2015
Postów
6
Witam mam pytanie codziennie odczuwam taki skurcz w sercu jakby kopniak czy przewrót trudno mi to opisać,trwa to sekundę a po tym jest mi gorąco i mam uczucie lęku i strasznie się boje o dziecko ... Byłam u kardiologa po badaniach stwierdzono 9 pojedyńczych skurczy komorowych a echo minimalną niedomykalnosć militarną uspokajano mnie,ze to nic groźnego jednak dokucza mi to i bardzo się tym denerwuje :( ciśnienie mam w normie lub niskie a puls ok 80,90 w spoczynku...
 
reklama
Jeśli jesteś pod opieką lekarza to wszystko, ok. Ja miałam w ciąży z Haneczką nieustanną arytmię, trzepotanie serca itd. Ciśnienie miałam, jak zdechła kura, za to tętno w spoczynku potrafiło mi podskoczyć do 130 -150. W końcu zostałam wysłana na badanie serca i okazało się, ze mam niedomykalność mitralną i trójdzielna, którą ma bardzo dużo osób, a dodatkowo Hania przesunęła mi serce. Dziecko urodziło się o czasie, ale faktycznie "galopady serducha" strasznie mnie stresowały.

W takich momentach starałam się powoi oddychać i uspokajać organizm, żeby uniknąć jeszcze większego "rozpędzenia", czytałam ksiażki i oglądałam pogodne filmy i starałam się sama sobie tłumaczyć, ze to ok, że po prostu tak działa organizm i serducho stara się wesprzeć mnie i dzidzię z całych sił. Przeczytaj też tekst Kołatanie serca w ciąży - może cię troszkę uspokoi:) I powodzenia:)
 
no to ja też mam tą niedomykalność mitralną,też miewam kołatania,uderzenia gorąca i stach i panika...Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź ,z początku było ok tak od czerwca czuje takie kołatania mam nadzieję,że to kiedyś minie
 
Miałam wskazania do cc, bo pierwsze dziecko musiało się tak urodzić, więc planowano,że drugie też. Rozpoczęłam porodem naturalnym i ...urodziła w rezultacie naturalnie, chociaż po przejściach:) I problem z sercem po porodzie ustąpił samoistnie:)
 
Dzięki za odp.Mam nadzieję,że mi to też minie bo strasznie utrudnia mi normalne funkcjonowanie,każdego dnia o tym myślę ....I myślę,żeby mnie to nie dopadło .Pozdrawiam
 
Też miałam kołatania w ciąży, tętno wtedy w spoczynku nawet 180+ było. Mam małą niedomykalność. Po kilku minutkach odpoczynku przechodziło. ;-);-)
 
reklama
Do góry