reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skurcze/twardnienie brzucha w 18tc

Dołączył(a)
5 Listopad 2019
Postów
11
Cześć dziewczyny zaczęłam się martwić ponieważ jestem w 18tc6d i od dwóch dni zaczęłam mieć skurcze, pierwszy obudził mnie w nocy a wczoraj dopiero zauważyłam że podczas takiego skurczu moja macica robi się twarda jak kamień, trwa to kilka sekund i mam wrażenie że coraz więcej mam tych skurczy, czy to normalne? :( Przy tych pierwszych miałam przy tym ból jakby miesiączkowy a te ostatnie już nie są bolesne ale je wyczuwam. Mam wieczorem wizytę u ginekologa, ale do tego czasu naczytałam się już różnych rzeczy i zaczynam wariować :( dodam że od jakiegoś tygodnia czuje już ruchy dziecka i mimo skurczy też je czuje co mnie trochę uspokaja...
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli chodzi o nospę to myślę, że każdy lekarz Ci potwierdzi, że dużo bardziej niebezpieczne są skurcze, kilka większych i szyjka puści. Trzymaj się zaleceń lekarza a będzie dobrze :) wiele dziewczyn, w tym ja, braly nospe całą prawie ciążę. Nie spotkałam się z badaniami na temat szkodliwości stosowania nospy (lub innych leków rozkurczowych) w czasie ciąży. Swoją drogą jeśli ktoś takie zna to podlinkujcie proszę, chętnie się zapoznam :)
No raczej to nie jest ok ,dobrze że masz wizytę, koniecznie powiedz o tym lekarzowi ,niech sprawdzi czy szyjka się nie skraca ,bierz magnez dużo, i daj znać jak po wizycie
 
Powinnaś brać magnez. Najlepiej kup sobie Magne b6 forte i zażywaj 3 tabletki dziennie- naprawdę pomaga. Leż jak najmniej na plecach, za to jak najwiecej na lewym boku. Powiedz o tych skurczach lekarzowi i niech koniecznie sprawdzi szyjkę. U mnie skurcze skróciły szyjkę i musiałam mieć założony pessar. Doprowadziły też do fałszywego porodu. Lekarz powinien przepisać Ci progesteron (np. luteinę) i magnez. Gdyby bóle były naprawdę bardzo silne to weź nospę forte. Ona ma przedłużone działanie. Ale nie bierz jej ot tak, bo podobno ma zły wpływ na dziecko.
 
Dziewczyny ja już po wizycie i z szyjką okej miękka, nie skraca się, łożysko i cała reszta ok :) dostałam magne b6 (3x2tabletki) i no spe i mam ją brać też 3 razy dziennie ale gdzieś mi się obiło o uszy że źle wpływa na dziecko .... ?
 
Dziewczyny ja już po wizycie i z szyjką okej miękka, nie skraca się, łożysko i cała reszta ok :) dostałam magne b6 (3x2tabletki) i no spe i mam ją brać też 3 razy dziennie ale gdzieś mi się obiło o uszy że źle wpływa na dziecko .... ?

Skoro szyjka jest miękka to jednak nie jest do końca okej. Oszczędzaj się dużo.
Lepiej bierz nospę, bo skurcze na tym etapie to nic dobrego.
 
reklama
Dziewczyny ja już po wizycie i z szyjką okej miękka, nie skraca się, łożysko i cała reszta ok :) dostałam magne b6 (3x2tabletki) i no spe i mam ją brać też 3 razy dziennie ale gdzieś mi się obiło o uszy że źle wpływa na dziecko .... ?
Nospa jest dopuszczony w ciąży. Na patologii "worka i" lądował ja we mnie z innymi lekami bym donosiła ciąże. Syn urodzony zdrowy, bez problemu się rozwijał i rozwija 😉
 
Jeśli chodzi o nospę to myślę, że każdy lekarz Ci potwierdzi, że dużo bardziej niebezpieczne są skurcze, kilka większych i szyjka puści. Trzymaj się zaleceń lekarza a będzie dobrze :) wiele dziewczyn, w tym ja, braly nospe całą prawie ciążę. Nie spotkałam się z badaniami na temat szkodliwości stosowania nospy (lub innych leków rozkurczowych) w czasie ciąży. Swoją drogą jeśli ktoś takie zna to podlinkujcie proszę, chętnie się zapoznam :)
 
Rozwiązanie
Do góry