reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze twardnienie macicy od 14 tygodnia.

reklama
Picie i siusianie to moje podstawowe czynności przy moim aktualnym trybie życia🤣 A piję tyle że aż zaczęłam mieć wyrzuty sumienia z powodu plastiku który generuje 🤪 Mąż się śmieje że nie nadąża już że zgrzewkami...
Ale też tak mam że jak pęcherz pełny to i brzuch bardziej twardnieje, stąd może czujesz to napieranie.
Minie Ci bardzo szybko . Ja sama jak widzę że zakładałam temat w sierpniu, to nie mogę uwierzyć że minęło już tyle czasu.
Moja ciąża też jest po stracie, niestety strach i obawy nie mijają z czasem, i pewnie zostaną z nami do końca, ale jestem przekonana że wszystko skończy się szczęśliwie i właśnie tego nam życzę. 😘
Na początku ciąży miałam taka awersje do wody, bo potrafiłam nią zwymiotować. Więc domyślam się jakie mam braki składników mineralnych . Nie zdawałam sobie sprawy że magnez tak działa cuda. Serio od wczoraj biorę go i dzis inny brzuch. Za to ciut więcej śluzu. Ale leczę się na infekcje Więc to też może być powód. Bo jak u ciebie było z upławami?. Staram się nie czytać internetow, bo widzę że tam dużo śluzu koloru białego plus napinanie brzucha to na pewno szyjka. Więc wolę zapytać osoby która ma podobny problem 😁.
 
Szyjkę najdokładniej mierzy usg dopochwowe. Mi lekarka aktualnie tylko palpacyjnie określa czy jest ok, I na usg przez powłoki brzuszne . Śluz to jak najbardziej może być infekcja, mogą być wypływające leki jeśli masz dopochwowe, a może być po prostu coraz bardziej zaawansowana ciąża😁 Ja śluzu mam coraz więcej w miarę upływu czasu, kolor biały albo kremowy i lekarz mówi że jest ok, a nawet określa jego ilość i wygląd w opisie badań jako "prawidłowe". Co do tego że akurat teraz zwiększyła Ci się ilość to może być przypadek :)
 
Dobrze że po magnezie Ci lepiej . 🤍 Jak będziesz go brała regularnie ( ja biore co 8h) to na dłuższą metę na pewno będzie jeszcze większa różnica. A co do picia wody, to jest ona ważna cały czas, ale wiadomo jak to z początkami ciąży. Nic nie smakuje🤭. Ważne że teraz zaczęłaś dużo pić bo oprócz uzupełniania magnezu , to woda ładnie wypłukuje bakterie z pęcherza ( wiem coś o tym), no i sprawia że maluszek ma odpowiednią ilość wód płodowych. :)
 
Dobrze że po magnezie Ci lepiej . 🤍 Jak będziesz go brała regularnie ( ja biore co 8h) to na dłuższą metę na pewno będzie jeszcze większa różnica. A co do picia wody, to jest ona ważna cały czas, ale wiadomo jak to z początkami ciąży. Nic nie smakuje🤭. Ważne że teraz zaczęłaś dużo pić bo oprócz uzupełniania magnezu , to woda ładnie wypłukuje bakterie z pęcherza ( wiem coś o tym), no i sprawia że maluszek ma odpowiednią ilość wód płodowych. :)
Dziękuję Ci dobra duszyczko 💜🌸. Wasze rady działają. Tak mialam jakąś infekcje grzybicza, i brałam dopochwowo invag. Więc pewnie on się wypłukuje . Co do wody,to zawsze piła bardzo dużo. A teraz, trochę się przestraszyłam .Bo podczas badan krwi krew mega ciemna,ledwo leci😂. Więc woda,woda,woda. Zalety jej picia jak widać są duże. Tak jak piszesz ,bakterie wyplucze i wód będzie odpowiednio dużo. Jest też jeszcze jeden kluczowy plus. Mniej rzucam się na jedzenie 😁😝a apetyt to w tej ciąży mam nie mały 😀😂
 
reklama
Do góry