reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze w 16 tc

Ozdoba26

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2017
Postów
76
Miasto
Warszawa
Hej dziewczyny
Mam pytanie do przyszlych mam,ktorych ciaza jest niestety zagrozona czy ktoras z Was boryka sie ze skurczami? Jestem teraz w 16 tc i niemal od poczatku mecza mnie silne bole i skurcze.Biore duphaston i nospe,niestety nie pomaga.Lekarz to bagatelizuje,mowiac ze mam tylozgiecie i bedzie bolalo..dodatkowo mam duzego krwiaka,czy ktoras z Was miala podobnie? Szukam jakiegoś info,wsparcia,cokolwiek bo juz fiksuje
 
reklama
Witaj, może warto zmienić lekarza prowadzącego jak z tym nie czujesz się bezpiecznie. Do samych skurczy niestety się nie odniosę. Pozdrawiam
 
U mnie niezdiagnozowana bakteria przyczynila sie do bólów brzucha i w efekcie do przerwania wod plodowych, wiec proponuje jak najszybciej pobrac wymazy na bakterie, chlamydie, ueroplazma, mykoplazma. Nie daj sobie wmowic, ze to nic takiego. Sprawdz. Ja uwierzylam lekarzowi i stracilam zdrowego dzidziusia.
 
Zmień lekarza!!!!
Kup sobie magne b6 ja nospe brałam chyba tydzień bo nie byłam przekonana do niej i mi nie pomagała
Żaden magnez też nie kupiłam magne b6 i spokój:-)
Tyle że ja miałam bóle jak na okres że czasem spać nie mogłam i nic się nie działo bo lekarz sprawdzal ale a noz Ci pomoże:)
 
Magne b6 biore niemalze od poczatku,wiec to raczej nie brak magnezu..lekarza tez juz zmienialam...jutro mam wizyte,poprosze o skierowanie do szpitala,moze tam mnie przebadaja
 
W 18 tygodniu dostałam silnych skurczy, pojechałam na IP. Podlaczyli mnie pod Tokograf, ale nie było ich dużo. Zrobili mi wtedy posiew moczu i wymaz z szyjki macicy. Zalecono luteine dopochwowo, zwiększyć magnez, nospe i dodatkowo skopolan. Posiewy/wymazy wyszły czyste. I od tamtego czasu praktycznie co tydzień mam mierzona szyjke.
 
Tak ja tak miałam w 3 ciążach. Wady macicy to nie problem, To ciąża zagrożona, trzeba się oszczędzać, brać zlecone leki i często kontrolować szyjkę.
Ile ma teraz twoja szyjka?
Ja miałam prawie cała ostatnia ciąże skurcze co 3-20 minut i leżałam prawie plackiem
 
Luteine powinnaś jeszcze brać
Duphaston duphastonem ale Luteina ma udowodnione działanie że działa relaksująco
I na każdym usg szyjke badać przezpochwowo
 
reklama
W poniedziałek bylam na IP..zmierzyli szyjke,ma ponad 4 cm..dzidzius byl ok..najgorsze ze moj lekarz stwierdzil ze to pewnie jelita,bo jesli to by byla macica to by nylo po ciazy..ale mi sie jednak wydaje ze to na bank macica..pojde sobie prywatnie chyba w przyszlym tyg na usg bo nie wytrzymam takiej niepewności
 
Do góry