reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skutki delegalizacji aborcji w Polsce

Dokładnie tak 😅Widocznie mam za maly mozg by ogarnąć o czym ona w ogole mowi/pisze🤷🏼‍♀️ przeciez im na zadnym zyciu nie zalezy. Tzn do momentu urodzenia tak, pozniej nara! Żadne prolife. Probirth i tyle.
o to to, masz kobieto urodzić dziecko i bez znaczenia w jakim ono będzie stanie… po urodzeniu to już tylko Twój problem czy stać Cię na terapie , rehabilitacje etc.. zawsze możesz sobie zbiórkę zorganizować …
 
reklama
Właśnie usłyszałam w wiadomościach że słynny gwałciciel "Krystek" wychodzi na wolność. Cała sprawa się nie interesowałam więc jak coś źle napisze to przepraszam ale mówili że za gwałt dostał 3 lata !! I teraz kobieta załóżmy która zgwałcił zachodzi w ciążę , dokonuje aborcji lub dochodzi do poronienia i grozi jej większa kara niż jemu ?!
Gdzie my ku...a żyjemy ?
 
Właśnie usłyszałam w wiadomościach że słynny gwałciciel "Krystek" wychodzi na wolność. Cała sprawa się nie interesowałam więc jak coś źle napisze to przepraszam ale mówili że za gwałt dostał 3 lata !! I teraz kobieta załóżmy która zgwałcił zachodzi w ciążę , dokonuje aborcji lub dochodzi do poronienia i grozi jej większa kara niż jemu ?!
Gdzie my ku...a żyjemy ?
 

Załączniki

  • Screenshot_20211122_154531_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20211122_154531_com.android.gallery3d.jpg
    198,5 KB · Wyświetleń: 65
Właśnie usłyszałam w wiadomościach że słynny gwałciciel "Krystek" wychodzi na wolność. Cała sprawa się nie interesowałam więc jak coś źle napisze to przepraszam ale mówili że za gwałt dostał 3 lata !! I teraz kobieta załóżmy która zgwałcił zachodzi w ciążę , dokonuje aborcji lub dochodzi do poronienia i grozi jej większa kara niż jemu ?!
Gdzie my ku...a żyjemy ?
Niee, on był w areszcie śledczym 3 lata, a nie ma wyrok.
 
Temat kar za przestępstwa seksualne (również przeciw dzieciom) to jest kolejny absurd naszego systemu prawnego. No ale niestety nie ma takiego sytemu kar, który byłby jednocześnie humanitarny i zapewniał powszechne poczucie sprawiedliwości.

Natomiast ochrona życia „od poczęcia” to jest jakieś nieporozumienie samo w sobie. Kiedy jest niby to poczęcie? Od kiedy jest ciąża? Ja naprawdę boję się delegalizacji antykoncepcji, nie tylko awaryjnej, ale również tej tradycyjnej. Bo przecież w takim stanie prawnym wkładka może być uznana za środek potencjalnie wczesnoporonny (co jest bzdurą, ale jednak…).

To jest nie tylko niesprawiedliwe, ale to również odbiera nam podstawowe wolności.
 
Jedna rzecz w tej smutnej i skandalicznej sytuacji jest dla mnie budująca. To jak naprawdę prężnie działają organizacje, które pomagają kobietom pozostawionym bez wyboru często w trudnej sytuacji oraz to, jak dobrze pacjentki z Polski są przyjmowane w klinikach w Czechach, w Austrii. Jak te kliniki są świetnie przygotowane. I to, że są ludzie, którzy tak po prostu są w stanie bezinteresownie pomóc drugiej osobie w zapewnieniu czegoś tak podstawowego jak opieka medyczna. Szkoda, że państwo nam tego odmawia.
 
reklama
Do góry