reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Skutki delegalizacji aborcji w Polsce

reklama

BlairBitchProject

Fanka BB :)
Dodam jeszcze, że już teraz wszyscy lekarze (również jeśli korzystamy prywatnie) mają obowiązek raportowania każdej wizyty do systemu NFZ. Niestety to uzasadnienie informacji o ciąży w SIM trzyma się kupy (choć dziwi mnie, że info o ciąży jest bardziej potrzebne niż na przykład o cukrzycy i wiem jaki jest rzeczywisty cel) i nie sądzę, żeby coś przeszkodziło wejściu w życiu tej ustawy.

BlairBitchProject

Dziewczyny, tak na chłodno myślę...
Skoro w obecnej chwili można wyjechać zagranicę i terminować ciążę i nie jest to karane, to dlaczego po tej nowelizacji ma to być karane? Oświećcie mnie, bo może o czymś nie wiem...
A przecież to, że ktoś usunie ciążę zagranicą, gdzie jest to dopuszczalne, nie może być karane w Polsce. Polskie prawo obowiązuje w Polsce.
Czy jest na sali prawnik? ;)
Oczywiście będzie to możliwe i nie będzie ścigane w Polsce (ale zasady prawa cywilizowanego świata naszych władz nie obowiązują). Na początek myślę będzie taki efekt psychologiczny i gnębienie wiadomościami o badaniach dla ciezarnych na IKP.

Z drugiej strony, skoro nierząd wystąpił do władz Czech z apelem o nieudzielanie obywatelkom polskim pewnych świadczeń medycznych to już nic mnie nie zdziwi…

olka11135

260815673_2345001128974998_1703193068483244994_n.jpg

Suprise87

Uwaga !
Właśnie odkryłam, że wbrew temu, co tutaj pisałam jednak możemy być ścigani za dokonanie aborcji zagranicą.

K***
Proszę, czytajcie ten artykuł ze zrozumieniem...
Jeśli w kraju, w którym zostala dokonana aborcja, jest to także przestępstwem, to wtedy jest się karanym...
Nie dotyczy to funkcjonariuszy przebywających służbowo zagranicą.
Nie nakręcajmy się...

Paella

Zaangażowana w BB
Uwaga !
Właśnie odkryłam, że wbrew temu, co tutaj pisałam jednak możemy być ścigani za dokonanie aborcji zagranicą.

K***
Nie. To nie tak.
Warunkiem odpowiedzialności jest tzw podwójna przestępność czynu, to znaczy że czyn musi być przestępstwem zarówno w Pl jak i w miejscu jego popełnienia. Tylko w takim przypadku polski wymiar sprawiedliwości może pociągnąć do odpowiedzialności karnej za czyn popełniony poza Pl. Są od tego odstepstwa, ale dot funkcjonariuszy publicznych czy terytoriów, gdzie nie obowiązuje żadne prawo. Ale zasada jest taka jak napisałam wyżej, więc jeśli usunięcie ciąży nie jest przesptwem w miejscu jego dokonania to nie jest spełniony podstawowy warunek pociągniecia do odpowiedzialnosci karnej w Polsce.
W artykule też o tym mowa, tyle że trochę mało wyraźnie to jest zaakcentowane.

reklama

BlairBitchProject

Proszę, czytajcie ten artykuł ze zrozumieniem...
Jeśli w kraju, w którym zostala dokonana aborcja, jest to także przestępstwem, to wtedy jest się karanym...
Nie dotyczy to funkcjonariuszy przebywających służbowo zagranicą.
Nie nakręcajmy się...
Zgadzam się (bo jak wspomniałam sama tak pisałam), ale w świetle tego, że TK zanegował nasze prawo do praw wynikających z KPCz oraz że zerowa prokuratora stawia już zarzuty aktywistom z organizacji za pomoc w organizowaniu wyjazdu do zagranicznych klinik to widzę to w coraz czarniejszych barwach.

Do góry