reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skutki delegalizacji aborcji w Polsce

A mnie wzrusza mądrość dzieci w takich sprawach - córka A.Saramonowicza powiedziała, że skoro człowiek - dziecko jest od poczęcia to zarodki również te mrożone w klinikach powinny dostawać alimenty i 500 plus.
Bardzo mądra dziewczynka. Jeśli ochrona życia to podejdźmy do tego poważnie.
 
reklama
Masz rację, jednak moje "spokojnie" odnosiło się to tego, że ta zagraniczna aborcja nie będzie w Polsce karana.

Nie byłabym tego taka pewna. Kiedyś słyszałam, że to niemożliwe, by rząd zanegował możliwość terminacji ciąż (abstrahuje od szczegółów przesłanek). Dziś, przy rządzie jakim mamy, niczego nie można być pewnym
 
Nie byłabym tego taka pewna. Kiedyś słyszałam, że to niemożliwe, by rząd zanegował możliwość terminacji ciąż (abstrahuje od szczegółów przesłanek). Dziś, przy rządzie jakim mamy, niczego nie można być pewnym
Nie chce się wypowiadać na temat obecnego rządu, bo od razu mi się nóż w kieszeni otwiera...
 
Masz rację, jednak moje "spokojnie" odnosiło się to tego, że ta zagraniczna aborcja nie będzie w Polsce karana.
Właśnie ja wcale już nie jestem tego taka pewna jak na początku.
Oczywiście takie ściganie byłoby niezgodne z zasadami cywilizowanego świata, ale skoro można orzec, że EKPCz jest niezgodna z Konstytucją a zarodkom należy się ochrona jak ludziom to można do krajowego porządku prawnego wprowadzić każdą bzdurę.

Moje obawy związane ze „ściganiem przestępstw popełnionych poza granicami RP” wynikają z tego, że jeśli tego typu regulacje jak w „projekcie obywatelskim” zostaną wprowadzone to pojęcie aborcji w ogóle zniknie z naszego systemu prawnego - aborcja i poronienie byłyby ścigane ze 148 i 155. I o ile aborcja nie jest penalizowana w Czechach to zabójstwo i nieumyślne spowodowanie śmierci tak. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby „Trybunał” przyjął taką wykładnię.
 
reklama
A mnie wzrusza mądrość dzieci w takich sprawach - córka A.Saramonowicza powiedziała, że skoro człowiek - dziecko jest od poczęcia to zarodki również te mrożone w klinikach powinny dostawać alimenty i 500 plus.
Bardzo mądra dziewczynka. Jeśli ochrona życia to podejdźmy do tego poważnie.
A ja tak dodam od siebie ;-)
W świetle naszego prawa embriony traktowane są jak jakiś „towar”. Zabierany jednym oddajemy drugim, tak naprawdę nie troszczymy się o nikogo.
W chwili obecnej
Gdy umrze mąż kobieta po jego śmierci może podejść do transferu. I po jego śmierci urodzić jego dziecko.. trochę to niestandardowe, ale in vitro otwiera takie „drzwi”. Gdy dziecko się urodzi spokojnie dziedziczy itd.
Gdy umrze żona niestety zarodki idą do adopcji nie może ich urodzić ktoś inny z rodziny itd. Oczywiście transfer zarodka idącego do adopcji nie jest za darmo itd. O regulacjach prawnych tej tzw„adopcji” już nie wspomnę. Bo nie ma o czym po prostu ich nie ma.
Po kolejne po 20 latach mrożenia zarodki przechodzą na rzecz państwa, jak jakiś przedmiot. I państwo nimi dysponuje.
Najbiedniejsze niepłodne pary zmuszane są do oddania zarodków. Ci lepiej usytuowani znajdą sposób, aby tego nie zrobić.
To rodzi pole to ogromnych nadużyć, dlatego w wielu krajach adopcja zarodków jest zakazana. A kraje które dopuszczają adopcje zarodków, nie dopuszczają zarodków od niepłodnych par. I mają już regulacje prawne co do dawców.
Tak samo dawstwo komórek jajowych, jest zakazane w niektórych krajach. Warto spojrzeć jak to ceny się różnią… tej procedury z komórkami dawczyni itp. Moim zdaniem to jest biznes. Tu nie chodzi o ochronę życia.
I fakt jeżeli zarodek, będzie „dzieckiem nienarodzonym” to wpadamy w kolejne kuriozalne sytuacje, których nie ma końca. Na przykład 15 lat mrożone embriony ( 8 komórkowy twór) będą dziedziczyć, tak samo jak te urodzone dzieci, które miały więź z rodzicami, żyły z nimi pod jednym dachem itp..embriony będą miały osobowość prawną.
 
Do góry