reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Słaba mowa"- czyli Dzieciaki z problemami logopedycznymi

edzia83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
281
Miasto
Mielec/podkarpacie
Witam!
Podobny wątek umieściłam jakiś czas temu na trzylatkch (trzylatek nie mówi), ale od tej pory sporo się zmieniło-Pawełek niebawem skończy 4 latka. I dlatego ciekawi mnie jak to jest z dziećmi, które późno zaczęły mówić? czy mają problemy z wymową, czy też nadrobiły zaległości?... czego się spodziewać?...
 
reklama
Troszkę późno odpowiadam ale mam taki przypadek w rodzinie. Mój chrześniak nie mówił praktycznie nic do 3,5 lat. Jak zaczął chodzić do przedszkola z początku tez było ciężko żeby go zrozumieć. teraz będzie obchodził 5 urodziny i mówi bardzo ładnie pełnymi zdaniami, powiem lepiej niż mój 6-latek (sepleni, szepleni, rotacyzm r=j).
Chrześniak nie sepleni i rotacyzm też ma prawidłowy. poczekaj do może 5 roku bo na prawidłową diagnozę logopedyczną i tak jest jeszcze za mały (drugiej szwagierki córka ma problem ale jest za mała mają poczekać do 5 roku)
 
Maciek zaczoł mowic jak mial ponad 3 lata ...poszedł do przedszkola i nie mowił wogole ...poł roku trwało aby sie rozgadal...teraz mowi ale ma duze problemy ciagle jestesmy pod opieka logopedy teraz nawet juz pedagog zaczał cwiczenia w kierunku mowy
 
U mnie synek też jeszcze kiepsko mówi. W październiku skończył 4 latka i logopeda stwierdziła, że mówi niezrozumiale dla otoczenia. Po za tym nie wymawia litery L i W. W styczniu zaczynamy ćwiczenia logopedyczne w przychodni (niestety nie było wcześniejszych terminów). Ma w przedszkolu też zajęcia logopedyczne, ale niestety nie dają za bardzo efektów, może dlatego,że są w grupie,a w przychodni będą indywidualne. Zobaczymy.
 
reklama
Ma w przedszkolu też zajęcia logopedyczne, ale niestety nie dają za bardzo efektów, może dlatego,że są w grupie,a w przychodni będą indywidualne. Zobaczymy.

No normalnie zgięłaś mnie...
U mnie w przedszkolu też jest logopedia, ze względu na ilość dzieci są zajęcia dwa razy w miesiącu ale indywidualne, kazali założyć zeszyt w którym syn koloruje obrazek po kazdych zajęciach i ćwiczenia do domu (10 min dziennie)
 
Do góry