reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe nasienie. Mało plemników o prawidłowej budowie. Help! Czym pomóc?

Dolvit

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2020
Postów
4 113
Cześć, dostaliśmy wyniki nasienia.. wszystko jest w porządku oprócz no właśnie budowy. Plemników o prawidłowej budowie jest tylko 2% ... Powinno być powyżej 4. Reszta jest w normie. Czy możecie polecić jakieś skuteczne suplementy czym można poprawić jakość nasienia? Czy którejś mąż miał podobne i udało się urodzić zdrowe dziecko?
 
reklama
Cześć, dostaliśmy wyniki nasienia.. wszystko jest w porządku oprócz no właśnie budowy. Plemników o prawidłowej budowie jest tylko 2% ... Powinno być powyżej 4. Reszta jest w normie. Czy możecie polecić jakieś skuteczne suplementy czym można poprawić jakość nasienia? Czy którejś mąż miał podobne i udało się urodzić zdrowe dziecko?
jaka jest ilość w ml i ogólna ilość?
 
jaka jest ilość w ml i ogólna ilość?
Upłynnienie 15
Objętość 5.2
PH 8.1
Lepkość + i barwa prawidłowaaglutynacji brak
Koncentracja mln/ml 45
Całkowita liczba 234 mln/ejakulacie
Ruch postępowy szybki (a) 46
Ruch postępowy wolny (b) 2
Ruch postępowy a+b : 48
Ruch całkowity 49 a brak ruchu 51
Potem właśnie te plemniki o prawidłowej budowie 2%
 
Upłynnienie 15
Objętość 5.2
PH 8.1
Lepkość + i barwa prawidłowaaglutynacji brak
Koncentracja mln/ml 45
Całkowita liczba 234 mln/ejakulacie
Ruch postępowy szybki (a) 46
Ruch postępowy wolny (b) 2
Ruch postępowy a+b : 48
Ruch całkowity 49 a brak ruchu 51
Potem właśnie te plemniki o prawidłowej budowie 2%
przy takiej ilości nie przejmowałabym się aż tak morfologią. Gdyby miał z 50mln w całości to by było słabo.
Oczywiście może pobrać jakieś suple, poprawić dietę, dodać ruch, to napewno nie zaszkodzi :)
Ale wyniki są w porządku i nie wykluczają szans na naturalną ciążę.
 
przy takiej ilości nie przejmowałabym się aż tak morfologią. Gdyby miał z 50mln w całości to by było słabo.
Oczywiście może pobrać jakieś suple, poprawić dietę, dodać ruch, to napewno nie zaszkodzi :)
Ale wyniki są w porządku i nie wykluczają szans na naturalną ciążę.
Najbardziej nurtuje mnie fakt bo jestem po 3 poronieniach....czy to mogło mieć jakiś związek... 🤔 Właśnie zakupie jakieś suple, niech bierze i na koniec lutego sprawdzimy czy coś się poprawiło :)
 
reklama
Moj partner mial 1% prawidlowych plemnikow i zaszlismy wlasnie w ciaze :) Takze 2% jest jak najbardziej ok i mozna zajsc naturalnie. Ja mialam 2 poronienia, byly to ciaze biochem, okazalo sie jak juz trafilam na wspaniala pania ginekolog, ze mam wodniaka jajowodu i w tym roku w lipcu usunieto mi jeden jajowod. A w listopadzie sie udalo naturalnie!

Polecam chodzic na monitoring owulacji jesli jeszcze nie monitorujesz owu z ginekologiem. U mnie wodniak byl widoczny tylko wlasnie przy terminie owulacji, przed okresem juz go nie bylo widac...

Trzymam kciuki :)
 
Do góry