reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe przybieranie na wadze i problem z dokarmianiem butelką

zyrraffka

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
11 Październik 2009
Postów
4 343
Miasto
Kraina 44 Wysp
Witam!
Bardzo proszę o poradę- w jaki sposób mogę zachęcić moje 5 miesięczne dziecko do picia z butelki? Obecnie karmię piersią.
Podczas badania kontrolnego okazało się, ze córka słabo przybiera na wadze i dostałam zalecenie aby dokarmiać dziecko bebilonem AR. Córka od urodzenia ma problem z ulewaniem.
Niestety dziecko nie chce pić z butli. Najpierw próbowałam podawać bebilon łyzeczką żeby przyzwyczaiła się do smaku. Dzisiaj podałąm moje odciągnięte mleko butelką ale jest to samo- krzyk, wyginanie się, wypychanie smoczka językiem. Próbowałam już kilku smoczków.

Pozdrawiam!
 
reklama
Mi radzono, żeby przygotowała butelkę, zaczęła karmić piersią, ale tylko chwilkę, wyciągnąć sprawnie ;) pierś i wsadzić butelkę. Powinna pociągnąć chociaż kilka razy, potem zapewne puści, ale myślę, że jeśli będziesz tak częściej robić to w końcu zacznie jeść z butelki. Niestety nie mogę tego potwierdzić swoim przypadkiem, bo u mnie karmienie piersią wystarcza. Ale próbowałam kilka razy tak mojemu synkowi podać butelkę i na chwilkę chwytał i parę razy coś tam pociągnął ;) Nic innego nie mogę poradzić...
 
Witam!
Bardzo proszę o poradę- w jaki sposób mogę zachęcić moje 5 miesięczne dziecko do picia z butelki? Obecnie karmię piersią.
Podczas badania kontrolnego okazało się, ze córka słabo przybiera na wadze i dostałam zalecenie aby dokarmiać dziecko bebilonem AR. Córka od urodzenia ma problem z ulewaniem.
Niestety dziecko nie chce pić z butli. Najpierw próbowałam podawać bebilon łyzeczką żeby przyzwyczaiła się do smaku. Dzisiaj podałąm moje odciągnięte mleko butelką ale jest to samo- krzyk, wyginanie się, wypychanie smoczka językiem. Próbowałam już kilku smoczków.

Pozdrawiam!
Ale po co podawac butlę? 5 mies dziecko potrafi ładnie jeśc łyżeczką ja bym na Twoim miejscu dalej karmiła piersia a łyżeczka podawałabym kaszki na MM myślę że spokojnie dziecko powinno dostawac taki posiłek na śniadanie i kolację do tego jeszcze obiadek i waga powinna się poprawić.
 
anka89- próbowała, tak jak piszesz ale za chwilę wypluwała i był krzyk, nie da się oszukać uparciuszek mój.

anek- muszę podawać mleko antyrefluksowe, bo przyczyną słabego przybierania na wadze jest najprawdopodobniej refluks. Oczywiście zaczęłam rozszerzać dietę ale jesteśmy na początku drogi.
 
Do góry