reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Słabe przybieranie na wadze i problem z dokarmianiem butelką

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez zyrraffka, 8 Grudzień 2012.

 1. zyrraffka

  zyrraffka Szczęśliwa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Bardzo proszę o poradę- w jaki sposób mogę zachęcić moje 5 miesięczne dziecko do picia z butelki? Obecnie karmię piersią.
  Podczas badania kontrolnego okazało się, ze córka słabo przybiera na wadze i dostałam zalecenie aby dokarmiać dziecko bebilonem AR. Córka od urodzenia ma problem z ulewaniem.
  Niestety dziecko nie chce pić z butli. Najpierw próbowałam podawać bebilon łyzeczką żeby przyzwyczaiła się do smaku. Dzisiaj podałąm moje odciągnięte mleko butelką ale jest to samo- krzyk, wyginanie się, wypychanie smoczka językiem. Próbowałam już kilku smoczków.

  Pozdrawiam!
   
 2. anka89

  anka89 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mi radzono, żeby przygotowała butelkę, zaczęła karmić piersią, ale tylko chwilkę, wyciągnąć sprawnie ;) pierś i wsadzić butelkę. Powinna pociągnąć chociaż kilka razy, potem zapewne puści, ale myślę, że jeśli będziesz tak częściej robić to w końcu zacznie jeść z butelki. Niestety nie mogę tego potwierdzić swoim przypadkiem, bo u mnie karmienie piersią wystarcza. Ale próbowałam kilka razy tak mojemu synkowi podać butelkę i na chwilkę chwytał i parę razy coś tam pociągnął ;) Nic innego nie mogę poradzić...
   
 3. reklama
 4. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Ale po co podawac butlę? 5 mies dziecko potrafi ładnie jeśc łyżeczką ja bym na Twoim miejscu dalej karmiła piersia a łyżeczka podawałabym kaszki na MM myślę że spokojnie dziecko powinno dostawac taki posiłek na śniadanie i kolację do tego jeszcze obiadek i waga powinna się poprawić.
   
 5. zyrraffka

  zyrraffka Szczęśliwa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  anka89- próbowała, tak jak piszesz ale za chwilę wypluwała i był krzyk, nie da się oszukać uparciuszek mój.

  anek- muszę podawać mleko antyrefluksowe, bo przyczyną słabego przybierania na wadze jest najprawdopodobniej refluks. Oczywiście zaczęłam rozszerzać dietę ale jesteśmy na początku drogi.
   

Poleć forum