reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe przybieranie na wadze

Moja corka bardzo podobnie wazyla, ur 3290, spadkowa 3050 na wyjsciu, na ponad dwa miesiace miala 4870g, nikt nie mowil ze za malo, szla swoim tempem, na roczek wazyla ponad 9kg.
Obserwuj dziecko, nie fiksuj z wazeniem, daj sobie chociaz miesiec na co tygodniowe sprawdzanie wagi, czesciej nie ma sensu. To samo z kupkami, obserwuj, jak sie pogorszy wtedy konsultuj, ale po szczepieniu na rota czasem dzieci mają tego typu problemy przez najblizsze dni.
Siatki sa orientacyjne, na ich podstawie mozna tylko sie wspierac, nie oceniac czy jest problem czy go nie ma.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi! W załączniku nasza siatka. Właściwie zauważyłam spadek, gdy Pola miała miesiąc i tydzień. Nie waze jej codziennie. Waze ja co 7-10 dni u pediatry, na tej samej wadze, bez pieluszki. Waga stoi cały czas w tym samym miejscu. Nie mamy wagi w domu, bo wtedy na pewno bym wazyla codziennie, co mija się z celem.

Pola ma dobry humor. Po jedzeniu albo zasypia, albo spokojnie leży i ma czas aktywności. Jest wesoła, dużo się uśmiecha. Ok 2 tyg temu przeszła skok, bo zaczęła się więcej kręcić, wiercic, ruszać nogami, rączkami, wyciągać rączki w stronę zabawek czy przewracac na boczki. Apetyt no wlasnie tu różnie. W nocy je zazwyczaj ładnie. W dzień zależy. Są karmienia piękne, A są takie niespokojne, gdzie odrywa się od piersi, zaraz znów niespokojnie łapie, trochę pije i czasem się krztusi. :/ Tak mamy od jakiś 3 tyg właśnie.

Dodam, że Pola nie używa smoczka.

Jutro jedzie na badania krwii i moczu, jeśli uda się rano go złapać.
Robimy TSH, Gkukoze, CRP, morfologie, alat, Aspat, zelazo, ferrytynę.
 

Załączniki

  • Screenshot_20211108-195015_Child Growth Tracker.jpg
    Screenshot_20211108-195015_Child Growth Tracker.jpg
    155,6 KB · Wyświetleń: 92
Dziewczyny proszę poradzicie.
Pola urodzona 5.09, waga 3210, spadkowa w 2 dobie 3090. Obecnie 4820g.
Córka 2mc, karmiona piersią. Od 3 tyg przyrosty 18-21g na dobę z tendencją spadkową. Wczesniej nawet 40g na dobe. Według mnie je, siusia, kupki robi bardziej wodniste, 2-3 dziennie. Po karmieniu spokojna, zasypia lub ma okres aktywności. Pediatra mówi, że to dolna granica normy i jednak przybiera. Wg siatek spadla z 50 na 25 centyl. Po szczepieniu na Rota mieliśmy tydzień brzydkich, zielonych, sluzowatych kup z odrobiną krwii. Córce wyszły też w badaniu powiększone miedniczki, ok 6mm. Dostaliśmy skierowanie do nefrologa . Dzisiaj też skontaktowalam się z CDL. Pierwsza córka wykarmiona na piersi. Pediatra oczywiście proponuje dokarmić mm. A mk zależy na KP. Co robić???
Kochana moja córka ma 1,5 roku a jeszcze 11 centyla z wagą nie przekroczyła od urodzenia 😂 nikt nigdy żaden lekarz się do tego nie przyczepił , rozwija się prawidłowo. Tylko że u nas może być to położę genowe ja patyczak, mąż patyczak to i dzieci takie ☺️
 
Moja corka bardzo podobnie wazyla, ur 3290, spadkowa 3050 na wyjsciu, na ponad dwa miesiace miala 4870g, nikt nie mowil ze za malo, szla swoim tempem, na roczek wazyla ponad 9kg.
Obserwuj dziecko, nie fiksuj z wazeniem, daj sobie chociaz miesiec na co tygodniowe sprawdzanie wagi, czesciej nie ma sensu. To samo z kupkami, obserwuj, jak sie pogorszy wtedy konsultuj, ale po szczepieniu na rota czasem dzieci mają tego typu problemy przez najblizsze dni.
Siatki sa orientacyjne, na ich podstawie mozna tylko sie wspierac, nie oceniac czy jest problem czy go nie ma.
O Toto, moja córka jak już napisałam wcześniej ma 1,5 roku a nawet 10 kg nie ma , a je dosłownie wszystko taka jej uroda 😊
 
Dziękuję za odpowiedzi! W załączniku nasza siatka. Właściwie zauważyłam spadek, gdy Pola miała miesiąc i tydzień. Nie waze jej codziennie. Waze ja co 7-10 dni u pediatry, na tej samej wadze, bez pieluszki. Waga stoi cały czas w tym samym miejscu. Nie mamy wagi w domu, bo wtedy na pewno bym wazyla codziennie, co mija się z celem.

Pola ma dobry humor. Po jedzeniu albo zasypia, albo spokojnie leży i ma czas aktywności. Jest wesoła, dużo się uśmiecha. Ok 2 tyg temu przeszła skok, bo zaczęła się więcej kręcić, wiercic, ruszać nogami, rączkami, wyciągać rączki w stronę zabawek czy przewracac na boczki. Apetyt no wlasnie tu różnie. W nocy je zazwyczaj ładnie. W dzień zależy. Są karmienia piękne, A są takie niespokojne, gdzie odrywa się od piersi, zaraz znów niespokojnie łapie, trochę pije i czasem się krztusi. :/ Tak mamy od jakiś 3 tyg właśnie.

Dodam, że Pola nie używa smoczka.

Jutro jedzie na badania krwii i moczu, jeśli uda się rano go złapać.
Robimy TSH, Gkukoze, CRP, morfologie, alat, Aspat, zelazo, ferrytynę.
Ale ta siatka jest książkowa :/ nie widzę powodów do niepokoju. Nawet nie ma spadku w kanałach, a może być o jeden i to jest normalne. Myślę, że doszukujesz się zbyt wiele :) jeśli wskaźniki skutecznego karmienia są spełnione i dziecko jest aktywne, ma apetyt i jest wesołe to raczej nie ma powodów do niepokoju. Szczerze mówiąc patrząc na waszą krzywa zastanawiam się skąd w ogóle tyle badań :) chyba zapobiegawczo. obserwujcie się i tyle. Jeśli tendencja będzie dalej lecieć w dół to wtedy bym kombinowała. Bo może się okazać, że dziewczyna jeszcze nadrobi w późniejszych miesiącach.
 
Ale ta siatka jest książkowa :/ nie widzę powodów do niepokoju. Nawet nie ma spadku w kanałach, a może być o jeden i to jest normalne. Myślę, że doszukujesz się zbyt wiele :) jeśli wskaźniki skutecznego karmienia są spełnione i dziecko jest aktywne, ma apetyt i jest wesołe to raczej nie ma powodów do niepokoju. Szczerze mówiąc patrząc na waszą krzywa zastanawiam się skąd w ogóle tyle badań :) chyba zapobiegawczo. obserwujcie się i tyle. Jeśli tendencja będzie dalej lecieć w dół to wtedy bym kombinowała. Bo może się okazać, że dziewczyna jeszcze nadrobi w późniejszych miesiącach.
Naprawdę? Mnie pediatra najstarszyl tym spadkiem krzywej. :(
 
Naprawdę? Mnie pediatra najstarszyl tym spadkiem krzywej. :(
No spada, ale jest dalej w swoim kanale, a ma prawo spaść o jeden. Pediatrzy lubią świrować. Dobrze, że wam zleca badania bo przynajmniej będziesz spokojna :) lepiej w te stronę niż w drugą. Ale ja bym się tym nie stresowała i podeszła na luzie. Po prostu się obserwujcie, ale z własnego doświadczenia od razu powiem, że wazenie raz w tygodniu to za duzo i niepotrzebnie wprowadza stres
 
No spada, ale jest dalej w swoim kanale, a ma prawo spaść o jeden. Pediatrzy lubią świrować. Dobrze, że wam zleca badania bo przynajmniej będziesz spokojna :) lepiej w te stronę niż w drugą. Ale ja bym się tym nie stresowała i podeszła na luzie. Po prostu się obserwujcie, ale z własnego doświadczenia od razu powiem, że wazenie raz w tygodniu to za duzo i niepotrzebnie wprowadza stres
Dziękuję, przyznam, że mnie uspokoiłas. :) Badania zrobimy, jeśli będą ok to będziemy mieć pewność, że wszystko dobrze. ;)
 
Dziękuję, przyznam, że mnie uspokoiłas. :) Badania zrobimy, jeśli będą ok to będziemy mieć pewność, że wszystko dobrze. ;)
Z ciekawostek powiem Ci jeszcze, że odpowiadałam też na Twoje pytanie dotyczące wagi na FB :D 🙈 właśnie to rozkminilam po Twoim zdjęciu. jaki ten internet mały!
 
reklama
Do góry