reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe ruchy dziecka 38tc

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Kochane, pisze do was bo zawsze mogę liczyc na jakaś konkretna odpowiedz. I tak wiem, żadna z was nie jest tu lekarzem, ani wróżka być mi wywróżyć z fusów. A mianowicie jestem w 37+4 TC. Dziecko zawsze bardzo bardzo aktywne w brzuszku prawie całymi dniami, a wieczorem najbardziej a płakać się chciało z bolu.. ale wczoraj zauważalna ze rusza się, ale już nie tak agresywnie tylko delikatniej i z dłuższymi przerwami. A dziś prawie wgl.. od czasu do czas bardzo delikatne smyrnie i jest to naprawdę delikatne smyranie prawie nie wyczuwalne.. aktualnie, bardzo bardzo delikatnie się porusza i nie wiem czy jechać jutro na IP sprawdzić to. Czy poprostu zmniejszyła swoją aktywność I przygotowuje się do porodu?? Dodam ze tak samo ja od 2dni zle się czuje, jest mi nie dobrze, jestem słaba, senna (ale zasnac nie mogę i nie pamietam kiedy ostatni raz przespałam cała noc) mam uderzenia gorąca, ciężko się oddech kilka chwil, ogólnie mam złe samopoczucie, dziś pierwszy raz zauważyłam lekko opuchnięte kostki.. co myślicie o tym ? Matrwić się i lecieć jutro na IP?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Po godzinie wszystko ustało. Dziś byłam u lekarza, zbadał mnie i mówi ze w środku wszystko się szykuje już do porodu, ale mam czekać po prostu na skurcze. Ale byłam w toalecie teraz i zobaczyłam brązowa smugę na bieliźnie.. A kolor wydzieliny zawsze miałam kremowy. Po badaniu bardzo bolał mnie brzuch, wiec nie wiem czy ta wydzielina brązowa jest po badaniu bo nigdy nic takiego nie miało miejsca. Trochę się stresuje
Jeśli badał ci szyjke to możliwe że masz plamienie
Miałam podobną sytuacje tydzień temu czyli w 35 tyg. Słabe ruchy cały dzień więc wieczorem postanowiłam pojechać na IP, a spotkała mnie bardzo niemiła niespodzianka :/ Pan ratownik bez wywiadu, bez pytań kazał mi się skontaktować najpierw ze swoim lekarzem co zrobić czy poczekac do dnia jutrzejszego na wizytę u Niego czy pojechać na IP. Więc powiedziałam że ze względu na godzinę nie dzwoniłam i nie będę dzwonić, na co ratownik nalegal i mnie w zasadzie odeslal żeby się skontaktować najpierw ze swoim lekarzem. Porażka.... :/ jakby ktoś chory na serce przyszedł też kazalby dzwonić do kardiologa najpierw ?
Masakra jakaś, brak słów normalnie.. :/ u mnie na szczęście mała teraz w dzien troszkę się rozpycha ale za to wieczorem, albo gdy położę się spać to tak szaleje, ze zasnąć nie mogę.. ale tez miałam stres, ze bardzo słabo się ruszała. Pewnie ma już bardzo mało miejsca i dlatego u mnie to tak wyglada. Jestem w 38tc ale brzuch wyglada na mniej i każdy mi to mówi, chodź od kilku dni się obniżył i czuje mała bardzo nisko jak by miała zaraz wypaść, za to w nocy cały brzuch faluje, aż bardzo to boli. A jak u Ciebie sytuacja się rozwinęła ?
 
reklama
Masakra jakaś, brak słów normalnie.. :/ u mnie na szczęście mała teraz w dzien troszkę się rozpycha ale za to wieczorem, albo gdy położę się spać to tak szaleje, ze zasnąć nie mogę.. ale tez miałam stres, ze bardzo słabo się ruszała. Pewnie ma już bardzo mało miejsca i dlatego u mnie to tak wyglada. Jestem w 38tc ale brzuch wyglada na mniej i każdy mi to mówi, chodź od kilku dni się obniżył i czuje mała bardzo nisko jak by miała zaraz wypaść, za to w nocy cały brzuch faluje, aż bardzo to boli. A jak u Ciebie sytuacja się rozwinęła ?
U mnie skończyło się na szczęście dobrze, bo z tych nerwów wyszłam przed szpital czułam Małą, wróciłam do domu, położyłam się to zaczęła szaleć. Oczywiście w między czasie zadzwoniłam do lekarza, no ale wiadome było że o takiej godzinie nie odbierze.... na drugi dzień miałam położna, zrobiła ktg i wszystko super. Dzidzia miała spokojniejszy dzień. Ale dla swojego spokoju ducha każdą sytuację powinnyśmy sprawdzać aby nie mieć do siebie żadnych wyrzutów ani żeby ktoś ich do nas nie miał..
 
Na tym etapie ,musisz czuć ruchy ,powinnaś je liczyć, codziennie o tej samej porze ,rano i wieczorem, ruchy mogą być delikatniejsze, bo jak koleżanki piszą, dziecko ma mało miejsca ,ale musisz je czuć codziennie
 
Oczywiście,że dzieciątko ma mniej miejsca czyli te ruchy już nie będą takie jak do tej pory. Trzeba to kontrolować i tyle. Mi lekarz ciągle powtarza, że w ciągu dnia min. 10 ruchów powinno być. Teraz jest już wszystko dobrze więc jestem spokojna - dzięki Bogu .
 
A mnie za to od 20 łapią skurcze w krzyżu i puszczaja. Od czasu do czasu leciutki bol w podbrzuszu. Bała cała czas aktywna w tym czasie, aż czkawkę dostała :) nigdy w ciąży nie bolał mnie krzyż, aż do dziś. I tak leżę i czekam kiedy kolejny skurcz i kiedy puści. Chodź to 1 ciąża i nie wiem czy może to coś oznaczać czy nie.
 
No pewnie,ze moze cos oznaczac. Moze sie rozkrecic i byc z tego porod,albo moze sie wyciszyc. Jakby nie bylo trzymam za Ciebie kciuki. Poki co radze sie polozyc i przespac/odpoczac. Jak porod sie zacznie na pewno bedziesz wiedziec. Mam prosbe daj znac tu na watku czy sie rozkrecilo :) Trzymam kciuki i powodzenia!!!
 
No pewnie,ze moze cos oznaczac. Moze sie rozkrecic i byc z tego porod,albo moze sie wyciszyc. Jakby nie bylo trzymam za Ciebie kciuki. Poki co radze sie polozyc i przespac/odpoczac. Jak porod sie zacznie na pewno bedziesz wiedziec. Mam prosbe daj znac tu na watku czy sie rozkrecilo :) Trzymam kciuki i powodzenia!!!
Po godzinie wszystko ustało. Dziś byłam u lekarza, zbadał mnie i mówi ze w środku wszystko się szykuje już do porodu, ale mam czekać po prostu na skurcze. Ale byłam w toalecie teraz i zobaczyłam brązowa smugę na bieliźnie.. A kolor wydzieliny zawsze miałam kremowy. Po badaniu bardzo bolał mnie brzuch, wiec nie wiem czy ta wydzielina brązowa jest po badaniu bo nigdy nic takiego nie miało miejsca. Trochę się stresuje
 
reklama
Po godzinie wszystko ustało. Dziś byłam u lekarza, zbadał mnie i mówi ze w środku wszystko się szykuje już do porodu, ale mam czekać po prostu na skurcze. Ale byłam w toalecie teraz i zobaczyłam brązowa smugę na bieliźnie.. A kolor wydzieliny zawsze miałam kremowy. Po badaniu bardzo bolał mnie brzuch, wiec nie wiem czy ta wydzielina brązowa jest po badaniu bo nigdy nic takiego nie miało miejsca. Trochę się stresuje
Jeśli badał ci szyjke to możliwe że masz plamienie
 
Rozwiązanie
Do góry