reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słabe tętno płodu

Dołączył(a)
22 Grudzień 2009
Postów
4
Witam wszystkich,
proszę o info odnośnie tętna płodu w 8 tygodniu. wczoraj byłam na wizycie u lekarza, który powiedział, że serduszko dziecka bije zbyt wolno, dał 10% szans na pozytywne zakończenie ciąży a w trakcie wizyty więcej mówił o ewentualnym obumarciu płodu (nastawiał mnie na najgorsze). czy któraś z Was dziewczyny była w podobnej sytuacji, co dalej???? lekarz powiedział,że musimy czekać wizyta za 2 tyg a ja chyba oszaleję z niepokoju...
 
reklama
U mnie na usg w 5 tygodniu napisali,że tętno słabo widoczne ale wszystko jest dobrze...choć to pewnie zupełnie inna sytuacja.Nie martw się na zapas.Dzieciaczki mają czasem silniejszą wole przetrwania niż nam się wydaje.Będzie dobrze.
 
Tak jak dziewczyny piszą idź na konsultacje gdzie indziej. a przepisał ci jakieś leki na podtrzymanie?
 
Tetna płodu się nie sprawdza w tak wczesnej ciąży :szok: to skąd może wiedzieć ,że jest słabe ? chyba chodzi o echo tętna ?
 
Zanim jej odpisze to może być po ptokach - lepiej działać szybko, czyli konsultacja z innym lekarzem. Wiem po sobie, że co lekarz to inna diagnoza a bywa tez i tak, że ten sam lekarz zmieni potem zdanie. Lepiej niech ktoś Ci inny zrobi USG, Ty będziesz pewniejsza i spokojniejsza i dzidzi to nie zaszkodzi.
 
Zgadza się! Najlepiej konsultacja z innym lekarzem, najlepiej poleconym. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale na stronie znanylekarz.pl znajdziesz info. Prywatnie najlepiej, na miejscu USG i będziesz spokojniejsza. Też bym nie wytrzymała- Święta z takim newsem...
 
dzięki za dobre rady:-) miło usłyszeć słowa wsparcia.
jestem z Poznania i na poniedziałek mam umówioną wizytę u innego gin, zawsze to szybciej niż za 2 tyg. mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze!!!
 
reklama
hej, u mnie też tak było. Wylądowałam z plamieniami w szpitalu na przełomie 6/7 tyg (wg usg). Podczas usg komisyjnie orzekli najpierw, że serce przestało bić, w chwilę później, że bije, ale ledo-ledwo i i tak już nic z tego dziecka nie będzie... 2 dni później byłam u innego lekarza - 176 uderzeń na minutę :)
Jutro zaczynamy 12 tydz :)
 
Do góry