reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabo odczuwam ruchy dziecka. 28 tc.

Mamuśka011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
28
Witam przychodze z problemem który mnie bardzo martwi już od kilku tygodniķ. Otóż jestem w 28 tc prawie a ruchy mojego dziecka wcale nie są takie jak opisują to inne mamy moje dziecko nie wierci się tak że aż cały brzuch lata nie kopie po zebrach,pęcherzu itp w zasadzie ona tylko lekko kopie ale nigdy boleśnie i fakt skacze w brzuszku przesuwa się itp ale też jest to takie przytłumione nie zbyt silne uczucie martwi mnie to bo słyszę od innych mam jak to ich dzieci szalały w brzuchu kopały aż bolało a ja muszę się skupić żeby wyczuć moje dziecko chociaż to już 28 tc. Byłam ostatnio w szpitalu z tego powodu bo moje dziecko kilka dni było bardzo leniwe zostawili mnie na kontroli zbadali przepływy zrobili kilka razy ktg i wszystko wyszło dobrze jednak ja lekarzom nie ufam i i tak boję się że coś jest nie tak. Pewnie większość napiszę o ciesz się że nie zwijasz się z bólu jak cię dziecko kopie po zebrach ale uwierzcie wolałbym żeby kopała 24 na dobę niż czasem leżeć i martwić się że kilka godzin się nie rusza albo że rusza się zbyt słabo. Dodam ze przed ciąża byłam bardzo szczupła więc ruchy powinnam czuć dobrze nawet teraz brzuszek mam malutki i łożysko na ścianie tylnej więc również to nie przez nie słabo czuje ruchy. Czy dzidziuś którejś z Was też był taki leniwy a wy dość lekko czułyscie ruchy? Dodam ze są one nadal nieregularne jest dzień że mała rusza się bardzo dużo a są takie kiedy w zasadzie cały dzień śpi i kilka razy coś tam da o sobie znać chociaż wydaje mi się że teraz już powinna ruszać się codziennie w miarę regularnie.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Moja Zuzia ruszała się tylko w nocy, miała swoje wybrane godziny o 22 (lubiła kopać tatę :) i o 3 w nocy dawała popalić a tak bez większych ekscesów.
Najważniejsze, że czujesz ruchy. Nie wiem skąd opowieści o bolesnych ruchach dziecka w 28 tyg, może to zależy od tego jak dziecko jest ułożone. Ja jestem w 38 tygodniu i dopiero od kilku dni odczuwam niektóre ruchy jako bolesne, szczególnie jak nóżka wyląduje pod moimi zebrami. Ale to jest raz na dwa dni taki bolesny kopniak. Moja Córeczka też się ruszała mniej lub bardziej regularnie, ale jak czułam cokolwiek w ciągu dnia to byłam spokojna. Gorzej jakby nie było ruchów przez dłuższy czas to wtedy jedz na izbę przyjęć, żeby sprawdzić czy z dzieckiem wszystko ok.
 
Moja Zuzia ruszała się tylko w nocy, miała swoje wybrane godziny o 22 (lubiła kopać tatę :) i o 3 w nocy dawała popalić a tak bez większych ekscesów.
 
Rozwiązanie
Do góry