reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słabo przybiera na wadze

polusia

kocham moje dziewczyny
Dołączył(a)
6 Lipiec 2010
Postów
3 040
Miasto
Skawina
Witam, moje 6 miesięczne dziecko słabo przybiera na wadze. tzn mając 5 miesięcy i trzy tygodnie waży 6250, miesiąc temu ważyła 6100. apetyt ma , a posiłki wyglądają następująco : 6:30 mleko - 180 ml, 10;30 - słoiczek zupki z mięskiem i kaszką manną, 14:30 - kaszka z owocami 180 ml. 18 - słoiczek owoców, 20 - mleko z kaszką 210 ml. w nocy mała śpi. nie wiem czy dobrze ma rozłożone posiłki ponieważ w schemacie napisane jest aby były 4 mleczne posiłki, zupa i owoce. czy ja robię coś źle, proszę o radę
 
reklama
mysle ze zle nic nie robisz,je ładnie.wybierz sie do pediatry i pogadaj na ten temat,moze zmiana mleczka,moze nie trzeba juz kupowac mleko typu a.r. tylko wystarczy dodac kaszki lub kleiku
 
Proszę spróbować rano i wieczorem podawać kaszkę mleczną, natomiast w południe kaszkę zamienić na mleko. Posiłek wieczorny powinnien być bardziej kaloryczny. Jeśli stosuje Pani mleko AR to nie zagęszcza go już Pani, natomiast jeśli podaje Pani zwykłe mleko to może Pani zagęści kleikiem ryżowym.
 
Może Pani ,o czym zapomniałam dodać wcześniej, jeśli córka ma apetyt, wprowadzić jeszcze jedną porcję mleka nie musi to być pełna porcja 180 ml, a tyle ile zje.
Po prostu jeśli córka ma apetyt to trzeba jej zwiększyć ilość posiłków lub ich kaloryczność, widocznie potrzebuje więcej w tym momencie i to co Pani podaje to za mało. Zresztą dzieci w tym wieku często mają większy apetyt jest to związane z tzw. pikiem rozwojowym.
 
Polusia powiem Ci jeszcze z własnego doświadczenia, że moja córka potrafiła w jednym tyg przybrać 120g a np w zeszłym tylko 10g. Też ulewa a nawet wymiotuje pomimo nutritonu do zagęszczania mleczka. A twoja córcia jest już napewno bardzo ruchliwa i poprostu może spalać bardzo dużo kalorii. Moja jest dzieckiem hiperaktywnym, nawet we śnie nie leży spokojnie :szok: A waży teraz dopiero ok 4kg. Lekarze mówią, że świetnie przybiera i nie ma się czym martwić, bo jest aktywna i wesoła. Poprostu taki jej urok, grubaskiem nie będzie :-) Ale dla pewności możesz się jeszcze skonsultować z lekarzem.
 
mamaPaulinki konsultowaliśmy i robiliśmy badania i gra wszystko kupiłam jeszcze sinlac i będę ją tuczyła :)
 
Nie wiem czy u mnie to problem ale sie martwie o wage mego dziecka.
Moja corka obecnie skonczyla 7 miesiecy,od samego urodzenia karmilam ja mlekim sztucznym NAN poniewaz miala wage urodzeniowa 2300g.Nie ma apetytu od urodzenia.Tzn.placze ze chce jesc ale zje 60 ml i juz czuje sie najedzona.
Obecnie wazy 6.5 kg ale zjada na jeden posilek tylko 120 ml mleka lub kaszki jak jest bardzo glodna.
Wyglada to tak:
4.00- 90 ml mleka
9.00- 120 ml sinlac
11.30 - 120 kaszki owocowej
14.00- pol malego sloiczka z obiadkiem (jak dobrze pojdzie)
śpi
17.00 - 90 ml mleczko zageszczone kleikiem ryzowym
19.30 - 90 mlkaszka owocowa
22.00 - 120 ml mleko zageszczone kleikiem

spi do 4 rano.
Nie chce zjadac wiekszych porcji.Dziecko wogule nie chce pic zadnych herbatek,soczkow,wody.
Za to chetnie wyrywa sie by zjesc bulke czy czekolade.Nie wiem czy powinnam takie pokarmy juz jej podawac.

Martwi mnie jej waga bo jest bardzo chudziutka i kregoslup jej czuc przez ubranie:((

Jak mam podawac posilki,moze jakies bardziej kaloryczne?Dodam ze nie ulewa i kupki ma normalne.
 
reklama
Do góry