reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Slabosci pod koniec ciąży i wysokie ciśnienie

Dołączył(a)
15 Wrzesień 2022
Postów
6
Witam mam wysokie ciśnienie ciazowe biorę 3×2 tabletki dopegytu dziennie i to mam 150/160-80/100 a w nocy nawet ostatnio miałam 188/94. Dodam że jestem w 36 tyyg. z okresu a z usg z 33 tydzień... jak stoję albo chodzę to mnie słabości biorą. A jak siadne to jest ok... czy to normalne zgłosić to lekarzowi???
 
reklama
Koniecznie zglos sie do lekarza lub na ip. Ja mialam cisnienie 150/95 lub wyzsze (wysokie cisnienie pojawilo sie u mnie 6dni przed porodem, nie bralam zadnych lekow) i zostalam przyjeta na patologie ciazy, a dzien po przyjeciu indukcja. Jednak mialam donoszona ciaze i stad decyzja o indukcji.
 
Witam mam wysokie ciśnienie ciazowe biorę 3×2 tabletki dopegytu dziennie i to mam 150/160-80/100 a w nocy nawet ostatnio miałam 188/94. Dodam że jestem w 36 tyyg. z okresu a z usg z 33 tydzień... jak stoję albo chodzę to mnie słabości biorą. A jak siadne to jest ok... czy to normalne zgłosić to lekarzowi???
Mi lekarz też kazał mierzyć ciśnienie i powiedział, że jak będzie powyżej 140/90 kilka razy z rzędu to mam jechać do szpitala. Jeśli nie masz możliwość pójść na wizytę dziś czy jutro to jedź na izbę przyjęć.
Nie ma co ryzykować, zwłaszcza, że się słabo czujesz.
 
Pojechalabym do szpitala…
Zwłaszcza ze jeszcze macie czas do rozwiązania…
Ja z wysokiem ciśnieniem zostałam przyjęta na oddział i tego samego dnia wywoływali poród…
 
Skąd taka duża różnica aż 3tyg? Takie wysokie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne jedz jak najszybciej na izbę przyjęć
 
Ostatnia edycja:
Skoro jesteś na takiej dużej dawce Dopegytu, a nadal ciśnienie jest wysokie (norma to max. 140/90) to jechałabym od razu na IP.
Na tym etapie ciąży takie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne, może prowadzić do stanu przedrzucawkowego.
A maluszek zawsze był „do tylu” względem terminu, czy jakoś pod koniec zaczął „spadać” ze skali? (jednak 3 tygodnie odchylenia do dużo)
 
Skoro jesteś na takiej dużej dawce Dopegytu, a nadal ciśnienie jest wysokie (norma to max. 140/90) to jechałabym od razu na IP.
Na tym etapie ciąży takie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne, może prowadzić do stanu przedrzucawkowego.
A maluszek zawsze był „do tylu” względem terminu, czy jakoś pod koniec zaczął „spadać” ze skali? (jednak 3 tygodnie odchylenia do dużo)
Ale coś jest nie tak w wieku ciąży - jego się nie koryguje na tym etapie. Czyli Autorka powinna mieć wyliczony wiek ciąży z om lub najpóźniej prenatalnych, a teraz może być jedynie że dziecko jest np. 36+1, ale waga czy wielkość na 33+1 (albo lepiej na którym centylu).
 
Ale coś jest nie tak w wieku ciąży - jego się nie koryguje na tym etapie. Czyli Autorka powinna mieć wyliczony wiek ciąży z om lub najpóźniej prenatalnych, a teraz może być jedynie że dziecko jest np. 36+1, ale waga czy wielkość na 33+1 (albo lepiej na którym centylu).
Tak, wiem. Tylko na 1 prenatalnych lekarz może zdecydować o ewentualnej zmianie terminu 😉
Chodziło mi bardziej o to, czy maluszek zawsze był mniejszy, czy dopiero teraz wyszła taka różnica 😉 bo dziecko może być z natury mniejsze i jeśli takie jest przez całą ciąże to widocznie taka jego uroda, a może być tak, że przez wysokie ciśnienie matki łożysko przestaje być wydolne i wtedy jest tez zagrożenie dla dziecka bo przestaje rosnąć (albo rośnie nieprawidłowo) 😉
 
reklama
Witam od 1 badania prenatalnego wychodzi ze maluszek jest mały jak na swój wiek z okresu.... z usg termin mam na 2.11 a z okresu wcześniej albo poporoatu taka jego uroda że jest mniejszy..
.
 
Do góry