reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabsze ruchy dziecka

Diana_16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2020
Postów
28
Cześć dziewczyny, zaczęłam 21 tydzień ciąży i zauważyłam że ruchy mojego dziecka w brzuchu są słabsze, żeby je wyczuć muszę przez dłuższy czas leżeć nie ruchomo, wcześniej wystarczyło parę minut jak już się tam wiercił
Czy to może być spowodowane zmianą pozycji dziecka?
USG mam za 2 dni a już się nakręciłam i nie umie nawet spać bo czekam na ruchy
 
reklama
Myślę, że nie masz się czym martwić. Jedne dzieci są bardzo aktywne w brzuchu, inne mniej. Mię po prostu maleństwo odsunęło się w głąb macicy mniej czujesz jego ruchy. Ma jeszcze miejsce na takie wędrówki.
 
Cześć. Oczywiście sprawdź wszystko u lekarza, ale jak mój synek malutko się ruszał, okazało się, że jest mega spokojnym dzieckiem :)
 
To wcześnie jak na regularne ruchy. Dziecko jest małe. Ja miałam przerwy nawet po 2dni na tym etapie. W ciągu dnia prawie wcale, tylko wieczorem kiedy już kładłam się spac. Jeśli się niepokoisz idź do lekarza.
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie, a tak poza tym to dziś rano dzidziuś ładnie się że mną przywitał 😘😊
 
reklama
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie, a tak poza tym to dziś rano dzidziuś ładnie się że mną przywitał 😘😊
Ja przez całą cieszę bardzo mało ruchy czułam. Przeważnie tylko wieczorem albo rano. Na usg dziecko szalało a ja tylko jakoś delikatnie, ale tylko i wyłącznie jak się na tym bardzo skupiłam. Dziecko mnie tylko 2 razy w zebra kopnęło. Wszyscy dookoła mówili, że na koniec te ruchy robią się bolesne, bo dziecko ma mało miejsca i wg. Też się zastanawiałam na początku czy wszystko z dzieckiem w porządku, ale doszłam do wniosku, że taki jego urok. Patrząc na to z perspektywy czasu to jednak uznaje to za plus, bo gdyby nie nocna pobudka na toaletę, to bym całą noc mogła spokojnie przespać 😅
Dla swojego spokoju możesz kupić detektor tętna, wtedy będziesz mogła na spokojnie sprawdzić czy wszystko z dzieckiem w porządku, gdy zbyt długo nie będziesz czuła ruchów
 
Do góry