reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabsze ruchy dziecka

Mawella

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Marzec 2022
Postów
18
Witam wszystkie forumowiczki. Jestem tu nowa chociaż poczytuje Was od pewnego czasu. Jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 20tc. Ruchy dziecka czuję od ok 18 tc. Na początku były częste, niektóre dosyć silne. Od początku tygodnia czuję dziecko słabiej i z długimi przerwami. We wtorek nawet podeszłam do mojej ginekolog ale wszystko ok, puls prawidłowy, ruchy na usg widać, łożysko prawidłowe. Dziś od rana nie czuję prawie nic , wiem, że to głupie ale wcześniej nie musiałam się martwić brakiem ruchów a dziś było ich tylko kilka. Dodam,że zaczęłam od paru dni brać magnez co zbiegło się z tymi słabszymi ruchami dziecka, może któraś Pani wie, czy może wystąpić taką zależność? Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 
reklama
To jest zupełnie normalne, że na tym etapie możesz raz ruchy czuć, a raz ich nie czuć.
Nie wiązałabym tego z magnezem.
Dziękuję Ci za odpowiedź. Bardzo się niepokoję bo raz, że ciąża była zagrożona na początku a dwa lekarka twierdziła, że z tygodnia na tydzień ruchy będą coraz mocniejsze a moje dziecko bardzo się wyciszyło.
 
To i tak dobrze, że te ruchy już czujesz tak regularnie.
Ja pewność miałam dopiero po 22tc.
Dziecko jest jeszcze malutkie i ma dużo miejsca. W zależności od tego jak się ułoży możesz te ruchy czuć mocniej, słabiej lub wcale. Gdybyś nie czuła ich przez 2 dni, to wówczas zalecam kontrolę u ginekologa.
 
To i tak dobrze, że te ruchy już czujesz tak regularnie.
Ja pewność miałam dopiero po 22tc.
Dziecko jest jeszcze malutkie i ma dużo miejsca. W zależności od tego jak się ułoży możesz te ruchy czuć mocniej, słabiej lub wcale. Gdybyś nie czuła ich przez 2 dni, to wówczas zalecam kontrolę u ginekologa.
Dzięki za pomoc, doceniam bardzo zwłaszcza, że nie bardzo mam kogo zapytać o takie sprawy.
 
Ja jestem na przełomie 26/27 tygodnia.
Więc twój etap nie dawno przerabiałam 👍
Były dni gdy dziecko skakało jak na trampolinie a potem nagle były 2 dni totalnej ciszy. Tak, mnie też to bardzo martwiło.
Obecnie gdy czuję małego już codziennie i nieraz baaardzo intensywnie to nadal trafia się jeden taki dzień przerwy gdy młody odpoczywa na całego.
 
Ja jestem na przełomie 26/27 tygodnia.
Więc twój etap nie dawno przerabiałam 👍
Były dni gdy dziecko skakało jak na trampolinie a potem nagle były 2 dni totalnej ciszy. Tak, mnie też to bardzo martwiło.
Obecnie gdy czuję małego już codziennie i nieraz baaardzo intensywnie to nadal trafia się jeden taki dzień przerwy gdy młody odpoczywa na całego.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) jak byłam we wtorek u Pani Doktor to stwierdziła że doba bez czucia ruchów to za dużo, a tymczasem jak próbowałam sama się doedukować to większość pisze tak jak Wy tutaj,że na tym etapie to nie jest coś bardzo niepokojącego i się zdarza.
 
Ojej, kochana, na tym etapie to ja czułam jakieś delikatne bąbelki tylko jak się skupiłam :D Pierwszy ruch, którego byłam pewna, poczułam w 18+5, ale później jeszcze przez 2-3 tygodnie te ruchy były takie niepewne, delikatne i na pewno nie można było jeszcze mówić o jakiejkolwiek regularności.
Jak się niepokoisz, to kup sobie detektor tętna. Moim zdaniem to lepszy pomysł niż latanie co chwilę na IP, chociaż oczywiście jeśli coś bardzo Cię zaniepokoi, to trzeba to skontrolować.
A na której ścianie masz łożysko?
 
Ojej, kochana, na tym etapie to ja czułam jakieś delikatne bąbelki tylko jak się skupiłam :D Pierwszy ruch, którego byłam pewna, poczułam w 18+5, ale później jeszcze przez 2-3 tygodnie te ruchy były takie niepewne, delikatne i na pewno nie można było jeszcze mówić o jakiejkolwiek regularności.
Jak się niepokoisz, to kup sobie detektor tętna. Moim zdaniem to lepszy pomysł niż latanie co chwilę na IP, chociaż oczywiście jeśli coś bardzo Cię zaniepokoi, to trzeba to skontrolować.
A na której ścianie masz łożysko?
Niestety nie wiem, lekarz powiedział mi jedynie,że wysoko
 
reklama
H
Witam wszystkie forumowiczki. Jestem tu nowa chociaż poczytuje Was od pewnego czasu. Jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 20tc. Ruchy dziecka czuję od ok 18 tc. Na początku były częste, niektóre dosyć silne. Od początku tygodnia czuję dziecko słabiej i z długimi przerwami. We wtorek nawet podeszłam do mojej ginekolog ale wszystko ok, puls prawidłowy, ruchy na usg widać, łożysko prawidłowe. Dziś od rana nie czuję prawie nic , wiem, że to głupie ale wcześniej nie musiałam się martwić brakiem ruchów a dziś było ich tylko kilka. Dodam,że zaczęłam od paru dni brać magnez co zbiegło się z tymi słabszymi ruchami dziecka, może któraś Pani wie, czy może wystąpić taką zależność? Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Hej:) ja dziś zaczęłam 40 tydzień i w swojej , ciążowej przygodzie'' miałam też takie momenty że niunia była spokojniejsza czasem bardziej aktywna dopiero jak już brzuszek stał się okazały a moja córeczka zaczęła swoje ważyć ruchy mam mocne ,fale na brzuszku są bardzo widoczne a nawet nóżka czy to rączka nie wiem taka kuleczka czasem wystaje z boku brzucha:p raz spanikowałam bo nie ruszała się prawie wcale z dwie doby po weekendzie poszłam na dodatkową wizytę okazało się że wszystko dobrze, poprostu taki miała czas. Lekarz zalecił mi zjeść coś słodkiego po czyn położyć się na boku i czekać pół godziny na ruchy ta metoda się sprawdzała:) polecił mi również spanie na lewym boku żeby dzidzia była lepiej dotleniona
 
Do góry