reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby kontakt wzrokowy

Dołączył(a)
11 Grudzień 2012
Postów
3
Witajcie, mój synek skończył 15 tygodni. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że gdy
trzymam go na rękach przodem do mnie lub kładę go na swoich kolanach gdy siedzę,
on ucieka wzrokiem na boki. Zbliżam swoją twarz do jego, aby w końcu się
popatrzył a on i tak patrzy raz w jeden bok raz w drugi. Na mnie spogląda gdy
leży w łóżeczku lub na macie. Gdy go podnoszę automatycznie ucieka wzrokiem na
boki. Jest ciekawy świata - to fakt ale czy to normalne że mimo usilnych prób
nawiązania z nim kontaktu on spogląda ciągle gdzieś obok?? Zachowuje się tak
przy każdym kto bierze go na ręce. Wyjątkiem jest tak jak mówię pozycją gdy
leży. Od dwóch dni nie chce też się do mnie uśmiechać, choć cyrki wyprawiam aby
go do tego zachęcić. Czy jest to powód do niepokoju?? Jak zachowują się wasze
niemowlaki w tym wieku??
 
reklama
Malwa28 zamiast się zamartwiać i denerwować najlepiej wybrać się do pediatry i rozwiane zostaną wątpliwości czasami może być rozwijająca się infekcja itp a nie przejmuj się że młoda panikująca mama ja do ordynatora oddziału noworodków wieczorem wydzwaniałam jak miałam obawy ;-) kiedy mamy panikować? przy pierwszym dziecku :tak:
 
On po prostu nie chce się patrzeć na ludzi bo interesują go inne rzeczy - w mieszkaniu. Jak leży to się patrzy w oczy, uśmiecha, grucha, śmieje, ale jak tylko zmieni kąt widzenia (np. gdy go wezmę na ręce) od razu spogląda na boki i moje próby nawiązania z nim kontaktu są bezskuteczne. Czy to normalne?
 
Do góry