reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słaby przyrost wagi i dokarmianie

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
może coś doradzicie. Córka 2,5 miesiąca. KP, jednak od początku słabo przybiera na wadze, raczej w dolnych granicach normy, obecnie jest na 3 centylu. Masa urodzeniowa 2830, po spadnku 2630, obecnie 4180. Padiatra zalecił żeby podawać nawe po 20-30 ml mm po karmieniu. Ma zalecony nutramigen ze wzgledu na podejrzenie alergii. Ale córka nie chce tego mm, wypluwa. Generalnie nawet mojego odciągniętego pokarmu nie chce z butelki. Nie wiem co robic w tej sytuacji, troche się martwię że tak mało przybiera. Mówiłam lekarzowi że córka nie chce jeść mojego pokarmu z butelki a co dopiero mm. Może macie jakies sprawdzone sposoby?
 
reklama
Rozwiązanie
Może, ale tylko jeśli faktycznym problemem jest wędzidełko. W badaniu krwi powinno być oznaczone żelazo, ferrytyna, tibc i uibc. Hemoglobina, hematokryt i płytki. Dopiero wtedy określa się anemie lub ją wyklucza. Info od neonatologa. Zasypianie to raczej nie wędzidełko...
Żelazo też miała robione przy tej morfologii i też bylo ok. Pozostałych o których piszesz lekarz nie zleciał
jeśli są noce kiedy nie wybudza się po 3/4h to budzilabym na karmienie bo takim sposobem kiedy przesypia 6 h to odpada jej karmienie i to nocne bardziej podobnież kaloryczne. ja wiem że fajnie jak dziecię pospi dłużej (moje dzieci od 8tyg potrailfy spać bite 6h czy trzeci syn dopiero jak miał 12tyg tyle że pucki mimo wszystko ) ale w tej sytuacji tak bym postapila.
w dzień napewno pragnie też twojej bliskości ..są dzieci mniej bądź bardziej cycowe i warto to przetrwać bo z czasem wszystko powinno się normowac ale trzeba sobie dać ten czas i dziecku . trzeci syn miał 8tyg i potrafiliśmy się karmić w dzień co godzine ale dla mnie smoczek niew chodził w grę ..dziecko było spokojne i to było dla mnie najważniejsze .
jesZcze kwestia Bmk ..czy to pewne i czemu takie stwierdzenie ?
i kiedy kochana planujesz po woli schodzić z nakładki?
 
reklama
jeśli są noce kiedy nie wybudza się po 3/4h to budzilabym na karmienie bo takim sposobem kiedy przesypia 6 h to odpada jej karmienie i to nocne bardziej podobnież kaloryczne. ja wiem że fajnie jak dziecię pospi dłużej (moje dzieci od 8tyg potrailfy spać bite 6h czy trzeci syn dopiero jak miał 12tyg tyle że pucki mimo wszystko ) ale w tej sytuacji tak bym postapila.
w dzień napewno pragnie też twojej bliskości ..są dzieci mniej bądź bardziej cycowe i warto to przetrwać bo z czasem wszystko powinno się normowac ale trzeba sobie dać ten czas i dziecku . trzeci syn miał 8tyg i potrafiliśmy się karmić w dzień co godzine ale dla mnie smoczek niew chodził w grę ..dziecko było spokojne i to było dla mnie najważniejsze .
jesZcze kwestia Bmk ..czy to pewne i czemu takie stwierdzenie ?
i kiedy kochana planujesz po woli schodzić z nakładki?
Ci do bmk to są przypuszczenia bardziej na podstawie tego że starsza córka miała (też prawdopodobnie bo żadne testy nie wyszły tylko z nią przeszliśmy na mm z apteki a ta nawet nie tknie bo ba próba, generalnie to ciężko żeby nawet mój pokarm zjadła z butelki jak muszę wyjść) a ta ma takie same objawy, krew w stolcu i śluzkwate kupy. Gastrolog dopiero za miesiąc. Próbowałam skończyć z nakładka ale bo nie umiem dobrze przystawic dziecka bo nie wiem w czym jest problem. U cdl już byłam ale w tej kwestii mi nie pomogła. Jeszcze planuje pójść do neurologopedy, może to kwestia wedzidelka
 
Skoro CDL nie pomogła Ci przystawić dziecka to ją zmień, bo to podstawa.

Nakładki mogą ograniczać laktację, ponieważ piersi nie dostają odpowiedniego sygnału do produkcji pokarmu, ja bym je odstawiła.
Wędzidełko na pewno warto sprawdzić, ale to też może zrobić CDL.

Tu trochę o słabych przyrostach:

"Jeżeli waga Twojego dziecka nie mieści się w granicach norm to też nie jest od razu sygnał do dokarmiania. Jest to sygnał do dokładniejszej obserwacji i ewentualnych dodatkowych badań. Pamiętajcie jednak, że dziecko, które się prawidłowo rozwija, moczy 6 – 8 pieluszek na dobę, jest pogodne, ma prawidłowe wyniki badań może być po prostu drobne i nie doszukujcie się chorób, po prostu zaakceptujcie fakt, że macie w domu okruszka"

Więcej

"Co można zrobić aby przyspieszyć przybieranie na wadze dziecka karmionego piersią:
• jeżeli dziecko ma mniej niż sześć miesięcy – ogranicz lub zaprzestań podawania tych stałych pokarmów, które mają mniej kalorii niż mleko mamy (tabelka tu: Link do: Calorie and fat content of common baby & toddler foods • KellyMom.com)
• śpij z dzieckiem (zwiększa się ilość karmień na skutek zwiekszenia wydzielania prolaktyny)
• masuj dziecko
• zwiększ ilość i długość kontaktu skóra do skóry
• noś dziecko
• karm często (nawet co 2 godziny) i minimum raz w nocy
• pozwól dziecku opróżnić jedną pierś zanim przełożysz go do drugiej i zawsze zaproponuj dziecku po karmieniu jedną piersią aby possało i z drugiej.
• odciągnij odrobinę pokarmu przed karmieniem, żeby dziecko dostało mniej mleka I fazy a więcej II fazy
• odciągnij dodatkowo mleko po karmieniu i podaj je dziecku zamiast dokarmiać je mieszanką"

Więcej:
 
Wg mnie zmień pediatrę i doradcę. Sorki, ale co to znaczy trochę poniżej normy? Często dzieci z anemia słabo przybierają, jeśli mieliście żółtaczkę długo to warto kontrolę moczu i układu moczowego.

Co ma niby dać podcięcie wędzidełka? Bo w wielu przypadkach nie uratuje to laktacji, bo problem może być np. w napięciu mięśniowym. A teraz jest na to moda.... I nakładki... To jest rozwiązanie na chwilę, rzadko na cały czas karmienja

Jeśli córka chce być przy piersi, to jej pozwól :)
 
Wg mnie zmień pediatrę i doradcę. Sorki, ale co to znaczy trochę poniżej normy? Często dzieci z anemia słabo przybierają, jeśli mieliście żółtaczkę długo to warto kontrolę moczu i układu moczowego.

Co ma niby dać podcięcie wędzidełka? Bo w wielu przypadkach nie uratuje to laktacji, bo problem może być np. w napięciu mięśniowym. A teraz jest na to moda.... I nakładki... To jest rozwiązanie na chwilę, rzadko na cały czas karmienja

Jeśli córka chce być przy piersi, to jej pozwól :)
Morfologia ok, zoltaczki nie miała długo, normalnie wyszlysmy ze szpitala. Podcięcie wedzidelka może ułatwić ssanie a córka momentalnie zasypia przy karmieniu i zaraz jak ja odloze to się budzi i znów pierś i tak w kółko generalnie w dzień nie śpi, tyle co właściwie przy piersi
 
Skoro CDL nie pomogła Ci przystawić dziecka to ją zmień, bo to podstawa.

Nakładki mogą ograniczać laktację, ponieważ piersi nie dostają odpowiedniego sygnału do produkcji pokarmu, ja bym je odstawiła.
Wędzidełko na pewno warto sprawdzić, ale to też może zrobić CDL.

Tu trochę o słabych przyrostach:

"Jeżeli waga Twojego dziecka nie mieści się w granicach norm to też nie jest od razu sygnał do dokarmiania. Jest to sygnał do dokładniejszej obserwacji i ewentualnych dodatkowych badań. Pamiętajcie jednak, że dziecko, które się prawidłowo rozwija, moczy 6 – 8 pieluszek na dobę, jest pogodne, ma prawidłowe wyniki badań może być po prostu drobne i nie doszukujcie się chorób, po prostu zaakceptujcie fakt, że macie w domu okruszka"

Więcej

"Co można zrobić aby przyspieszyć przybieranie na wadze dziecka karmionego piersią:
• jeżeli dziecko ma mniej niż sześć miesięcy – ogranicz lub zaprzestań podawania tych stałych pokarmów, które mają mniej kalorii niż mleko mamy (tabelka tu: Link do: Calorie and fat content of common baby & toddler foods • KellyMom.com)
• śpij z dzieckiem (zwiększa się ilość karmień na skutek zwiekszenia wydzielania prolaktyny)
• masuj dziecko
• zwiększ ilość i długość kontaktu skóra do skóry
• noś dziecko
• karm często (nawet co 2 godziny) i minimum raz w nocy
• pozwól dziecku opróżnić jedną pierś zanim przełożysz go do drugiej i zawsze zaproponuj dziecku po karmieniu jedną piersią aby possało i z drugiej.
• odciągnij odrobinę pokarmu przed karmieniem, żeby dziecko dostało mniej mleka I fazy a więcej II fazy
• odciągnij dodatkowo mleko po karmieniu i podaj je dziecku zamiast dokarmiać je mieszanką"

Więcej:

Dokładnie.
Dziwne rady cdl. To na pewno cdl czy położna zwykła??
Wędzidełko było sprawdzane?
 
fodala
Skoro CDL nie pomogła Ci przystawić dziecka to ją zmień, bo to podstawa.

Nakładki mogą ograniczać laktację, ponieważ piersi nie dostają odpowiedniego sygnału do produkcji pokarmu, ja bym je odstawiła.
Wędzidełko na pewno warto sprawdzić, ale to też może zrobić CDL.

Tu trochę o słabych przyrostach:

"Jeżeli waga Twojego dziecka nie mieści się w granicach norm to też nie jest od razu sygnał do dokarmiania. Jest to sygnał do dokładniejszej obserwacji i ewentualnych dodatkowych badań. Pamiętajcie jednak, że dziecko, które się prawidłowo rozwija, moczy 6 – 8 pieluszek na dobę, jest pogodne, ma prawidłowe wyniki badań może być po prostu drobne i nie doszukujcie się chorób, po prostu zaakceptujcie fakt, że macie w domu okruszka"

Więcej

"Co można zrobić aby przyspieszyć przybieranie na wadze dziecka karmionego piersią:
• jeżeli dziecko ma mniej niż sześć miesięcy – ogranicz lub zaprzestań podawania tych stałych pokarmów, które mają mniej kalorii niż mleko mamy (tabelka tu: Link do: Calorie and fat content of common baby & toddler foods • KellyMom.com)
• śpij z dzieckiem (zwiększa się ilość karmień na skutek zwiekszenia wydzielania prolaktyny)
• masuj dziecko
• zwiększ ilość i długość kontaktu skóra do skóry
• noś dziecko
• karm często (nawet co 2 godziny) i minimum raz w nocy
• pozwól dziecku opróżnić jedną pierś zanim przełożysz go do drugiej i zawsze zaproponuj dziecku po karmieniu jedną piersią aby possało i z drugiej.
• odciągnij odrobinę pokarmu przed karmieniem, żeby dziecko dostało mniej mleka I fazy a więcej II fazy
• odciągnij dodatkowo mleko po karmieniu i podaj je dziecku zamiast dokarmiać je mieszanką"

Więcej:
super. bym jeszcze dodała autorce to jak trzeba dziecko przystawić by stymulowało piersi najlepiej a co za tym idzie mleczka leci więcej .. brudke trzeba odciągnąć i jak złapie musi być blisko piersi
 

Załączniki

  • Screenshot_20190929-113019.png
    Screenshot_20190929-113019.png
    484,6 KB · Wyświetleń: 89
  • Screenshot_20190929-113005.png
    Screenshot_20190929-113005.png
    804,7 KB · Wyświetleń: 97
Wg mnie zmień pediatrę i doradcę. Sorki, ale co to znaczy trochę poniżej normy? Często dzieci z anemia słabo przybierają, jeśli mieliście żółtaczkę długo to warto kontrolę moczu i układu moczowego.

Co ma niby dać podcięcie wędzidełka? Bo w wielu przypadkach nie uratuje to laktacji, bo problem może być np. w napięciu mięśniowym. A teraz jest na to moda.... I nakładki... To jest rozwiązanie na chwilę, rzadko na cały czas karmienja

Jeśli córka chce być przy piersi, to jej pozwól :)
Ze wszystkim się zgodzę. A wędzidełko często uniemożliwia prawidłowe chwycenie piersi i ssanie, w efekcie zbyt mało pokarmu jest przyjmowane przez dziecko. Jeżeli to nie pomoże to szukałabym dalej np w napięciu mięśniowym jak piszesz .
 
reklama
U mnie pomogły saszetki takie co rozpuszczalo się w porcji troszkę odciagnietego mleka .Nie pamiętam nazwy ale miały za zadanie zwiększyć kalorycznosc mleka a co za tym idzie wagę dziecka. Dawałam JE do 1 lub 2 karmienia łyżeczką do buźki. Córka urodzona z wagą 1920 i również lekarz radził dołożyć mi ale ja się uparłam na karmienie piersią.
 
Do góry