reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby przyrost wagi

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
33
Witam, synek 5,5 msc . Karmiony piersią. Waga urodzeniowa 3560 obecnie około 7500 kg. Na początku pięknie przybierał około 250-300 gram na tydzień . Ale na ostatnich szczepieniach ważył 7300 i przybrał 400 g przez miesiąc . Minęło 3 tygodnie od szczepień i przybrał niecałe 200 gram . Kp tak co 2,5 -3 godziny plus 2 razy w nocy . Wiem, że w pewnym momencie dziecko zaczyna trochę mniej przybierać. Ale wydaje mi się , że on bardzo mało teraz przybiera. Pieluchy mokre praktycznie po każdym karmieniu, kupa 1 na 2 dni , czasami codziennie. Synek jest bardzo ruchliwy , więc pewnie to co zje to spala . Ale czy nie waży za mało ? Już sama nie wiem , czy mam obsesję 🤦 czy coś zaczyna się dziać ?
 
reklama
Wpisz wagę w siatki centylowe i zobacz jaki idzie. Jeśli cały czas tym samym centylem lub większym to super. Dopuszczalne są spadki o 2 centyle i są one norma. Tak jak napisały poprzedniczki po 6 mies są mniejsze przyrosty. Do 6 mies dziecko powinno podwoić a do 12 potroić wagę urodzeniowa.
Po drugie zbyt agresywne rozszerzanie diety często moze powodować odrzucenie piersi i chęci zaspokajania głodu mlekiem.
Przed stałym posiłkiem mleko a po 30-60 min posiłek.
Moja mała ur 2700g spadkowa 2550g na 6 mies miała 7kg a teraz na 9 8200g Idzie stałym centylem z tendencja wzrostową więc ok. Znam dzieci cięższe i szczuplejsze od niej a wszystko z każdym ok.
Moje mialy po 2300gram tez swoim tempem przybieraly niewiem wagi wyzej nie sa zle jakies....
 
reklama
Do góry