reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Slaby przyrost wagi

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 376
Czesc,Ada urodziła się z wagą 2810, najnizsza waga 2720. Teraz ma 3.5 mca (dokladnie 16tyg) i wazy 5930g. 12 dni temu wazyla 5750. Dotychczas wzrosty byly ok, choc malaly. Teraz wychodzi 15g na dobe, a msiazkowe mininum to 17-18g. Karmie tylko piersia, Ada je co 2-3h i czesciej sie nie domaga. W zalaczenku historia wazenia. Czy jest sie czym martwic? Ada jest radosna i bardo ruchliwa. Ma lekką asymetrie. W zalaczniku dodaje przyrosty.
 

Załączniki

  • Screenshot_20181031-124905_Child Growth Tracker.jpg
    Screenshot_20181031-124905_Child Growth Tracker.jpg
    122,1 KB · Wyświetleń: 106
  • Screenshot_20181031-125417_Child Growth Tracker.jpg
    Screenshot_20181031-125417_Child Growth Tracker.jpg
    138 KB · Wyświetleń: 98
reklama
Ja jestem na tyle panikara, ze tez bym się martwiła, chociaż roznica miedzy książkowymi przyrostami a Twoimi jest nie wielka. Może skontaktuj się z pediatra? On na pewno rozwieje twoje wątpliwości :)
 
Na tez byłam i w sumie nadal jestem zafiksowana na punkcie wagi mojego niemowlaczka ale tutaj nie doszukiwalabym sie czegos zlego. Dziecko to nie maszyna i nie da s jej zaprogramowac do konca. Do pol roku powinno pozwoic swoja wage urodzeniowa wiec ten maly cel macie juz osiagniety. Ja bym przejmowala sie gdyby te przyrosty byly naprawde male a tutaj wszystko jest ok. 15 gram a 17 gram to naprawde margines bledu. Ale oczywiscie zapytaj pediatry. Moja by sie pismuala to wiem na bank:)
 
Z własnego doświadczenia wiem czym jest problem z wagą. :sad: Nasz synek urodził się z waga 2.670 najmniej ważył 2.300 a urodził się w 35 tc. Waga rosła bardzo wolno do tego doszła żółtaczka niemowlęca i zagrożenie powrotem do szpitala. Ogólnie ma sa kra ... położna kazała dokarmiać mm. Ale ja byłam uparta, bo bardzo chciałam karmić piersią, a mleko z butelki małemu nie pasowalo. Myśle , że takie lekkie odchylenia od tego ile mała przybiera nie są alarmujące. Oczywiście lekarz powinien się wypowiedzieć. Ale nie poddawaj się/ karm dalej piersią. :) 3mam kciuki.
 
Do góry