reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby spermogram a możliwość zajścia w naturalną ciążę

Vi0lka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2022
Postów
47
Witam wszystkie panie bardzo serdecznie. Staramy się z mężem od dwóch lat, badania z mojej strony wyszły bardzo dobrze, progesteron, potwierdzona owulacja, TSH ft itd było jedno poronienie w 5 tyg (dokładnie rok temu)...natomiast u męża spermogram wyszedł dość słabo. Pytanie- czy miałyście podobną sytuację? Czy można poprawić te parametry? Chodzi mi głównie o morfologię która jest niestety na poziomie 1%... Słyszałam że Profertil może pomóc...czy macie jakieś doświadczenia? Rady...?
Dziękuję z góry...
Dodam że abstynencja była więcej niż 10 dni przed badaniem
Objętość ejakulatu: 2.5ml
Ph: 8.3
Lepkość: normalna
Test IgH : negatywny
Stężenie spermazoidow: 60M/ml
150 M/ejakulat
Stężenie leukocytów: brak
RUCHLIWOŚĆ:
Postępowe (a+b) 40%
Nie postępowe (c) 10%
Nieruchome 50%
Żywotność: 77%
SPERMOCYTOGRAM(MORFOLOGA)
Formy typowe 1%
TZI 1.39
Anomalie główki 99% (!!!!!)
Anomalie części pośredniej (wstawka) 29%
Anomalie witki 9%
Pozostałości cytoplazmatyczne 1
Proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami💓
 
reklama
U mojego męża było podobnie 1% prawidłowych. Po 6 tygodniach suplementacji tenfertil on, dodatkowo basen/ spacery i dieta (polecam diety i webinary z akademii płodności) wskoczyło na 3 % i poprawiła się znacznie ogólna liczba plemników. Powtórka badań miała być po 3 miesiącach, ale po 2 cyklu starań okazało się, ze jestem w ciązy :D Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i leczenie trzeba ustalać z andrologiem, ale to z mojego doświadczenia mogę napisać, że u nas to zadziałało :)
 
U mojego męża było podobnie 1% prawidłowych. Po 6 tygodniach suplementacji tenfertil on, dodatkowo basen/ spacery i dieta (polecam diety i webinary z akademii płodności) wskoczyło na 3 % i poprawiła się znacznie ogólna liczba plemników. Powtórka badań miała być po 3 miesiącach, ale po 2 cyklu starań okazało się, ze jestem w ciązy :D Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i leczenie trzeba ustalać z andrologiem, ale to z mojego doświadczenia mogę napisać, że u nas to zadziałało :)
Bardzo dziękuję za odpowiedź i dobre słowo!!!! Już patrzę na ten tenfertil🤩
 
Jeśli nie była zachowana higiena badania to jest ono nieważne i należy je powtórzyć
Ale myślisz że ta abstynencja mogla zaburzyć akurat tylko ta morfologię główki? Trochę to podejrzane...no i sam fakt że 2 lata starań spełzło na niczym...mam wrażenie że jednak coś w tych wynikach jest...
 
Ale myślisz że ta abstynencja mogla zaburzyć akurat tylko ta morfologię główki? Trochę to podejrzane...no i sam fakt że 2 lata starań spełzło na niczym...mam wrażenie że jednak coś w tych wynikach jest...

Myślę, że mogła ale w badaniu nasienia ważna jest higiena badania bo tylko w ramach tych konkretnych wymagań robione są widelki jakie mają być osiągnięte. Ponad 10 dni to bardzo długo więc ja bym w ogóle nie brała tych badań pod uwagę
 
Do góry