reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby wypływ mleka z jednej piersi

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
2 633
Cześć, mam mały problem i może któraś z Was mierzyła się z czymś podobnym.
Odciągam pokarm laktatorem i jakiś czas temu pokarm z jednej piersi prawie przestał płynąć (bardzo mały strumień, choć pierś była wypełniona). A było to po tym jak wygrałam walkę z zatkanym kanalikiem. Ściągnięcie z niej pokarmu trwało przez to dwa razy dłużej. Po kilku dniach jakby wszystko się odblokowało i znowu miałam normalny przepływ. Od wczoraj znowu jakaś blokada...
Nie mam zastojów, żadnych guzków... Masuję pierś, używam większej mocy laktatora i nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Z drugiej piersi wypływ jest nawet większy niż zazwyczaj i z nią w ogóle nie mam problemów.
Nie znalazłam żadnych porad na tej temat. Raczej wykluczam czop mleczny, bo z opisów w Internecie, byłby widoczny gołym okiem.
Macie jakieś pomysły?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja kiedys sciagamam calosc z piersi w max 5 min z programem stymulujacym. Teraz stymulacji 2 min i sciagania 7. Kazda - potem wiecej juz nie leci wiec siedzenie dluzej nie jest dla mnie rozwiazaniem.
Czestrze sciaganie niz 3 godziny tez nie dla mnie bo sciagnie sie polowa tego co po 4 godzinach.
Kazda piers jest inna - w sensie kazda Twoja. Nie mozesz oczekiwac, ze beda dzialac jak blixniaki.
Na moim przykladzie - sciagam mleko juz 8 miesiecy: z jednej piersi zawsze sciaga sie 2x wiecej niz z drugiej . Wizualnie i dotyku roznicy nie widac a jednak wydajnosc jest inna - w sumie daja porcje mleka dla dziecka i to najwazniejsze.
Przyklad/ja zawsze sciagam do zera/ najczesciej teraz sciagam 90+30 /co 4 godziny/.
Gdy na czas miesiaczki mleka jest mniej to proporcja jest zachowana /wtedy potrafi sie sciagac max 80 z obu wiec czestotliwosc sesji zwiekszam adekwatnie do potrzeb dziecka/.

Nie szuklalam pomocy u lekarzy po prostu przyjelam do wiadomosci i ciesze sie, ze dla dziecka wystarcza :)

Pozdrawiam!
 
@zoja81 - dziękuję za odpowiedź. Ja również ściągam z jednej piersi więcej niż z drugiej, jednak problem nie leży w ilości a w zmianie tempa wypływu. Wcześniej opróżniałam tą pierś w 10-15 minut, a gdy przychodzi ta "blokada" to trwa to dwa razy dłużej.
 
Ja kiedys sciagamam calosc z piersi w max 5 min z programem stymulujacym. Teraz stymulacji 2 min i sciagania 7. Kazda - potem wiecej juz nie leci wiec siedzenie dluzej nie jest dla mnie rozwiazaniem.
Czestrze sciaganie niz 3 godziny tez nie dla mnie bo sciagnie sie polowa tego co po 4 godzinach.
 
Rozwiązanie
Do góry