reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ślinienie i chrostki

Polecam posmarować maścią cholesterolową :) Przerabiałam na swoim srelu .... jest bardzo tłusta i zabezpiecza skórkę na właśnie takie ślinotoki :) idealnie przy tym nawilża ... ale ostrzegam jest bardzo tłusta.

BTW. dobry jest również linomag ... rozprawi się przy okazji z krostkami :)
 
reklama
Kamea jeśli wysypka jest wokół ust to raczej od ślinienia i wkładania wszystkiego do buzi ale jesli jest na całej buzi to może być łojotokowe zapalenie skóry. Moja to miała i poszłam do pediatry któa zleciła sterydy na twarz ale nie dałam jej tego tylko poszłam do sprawdonej dermatolog która jak usłyszała o sterydach to za głowę sie złapała i zapisała maść elidel. To jest dość drogie ok,70 zł ale wszystko pięknie zeszło. Jak masz się martiwć to lepiej idź do dermatologa bo z całym szacunkiem pediatrzy chyba nie bardzo się znają
 
No właśnie jak smarowałam linomagiem to schodziło, używam też czasem jak ma zaczerwienione pachwinki, albo krosteczki przy pupci, od razu schodzi. Tylko trzeba często smarować bo ona wszystko wyciera w pieluszkę ;-) musi ją mieć przy buzi, bo nie używa smoczka :-D
 
Dziewczyny byłam wczoraj w innej aptece. Pani poleciła mi na tą wysypkę sudocrem i Penaten. Posmarowałam Kubusiowi buźkę Penatenem i dzisiaj jest o wiele lepiej wysypka prawie zniknęła, zostało tylko niewielkie, delikatne zaróżowienie buźki.
 
Do góry