reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śliwki na zaparcia?

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja prawie 9-miesięczna Zosia od dobrego tygodnia bardzo cierpi na zaparcia. 2 razy pomogłam jej czopkiem glicerolowym, ale więcej z tego było płaczu niż to warte. Zawsze robiła 1 czasem 2 duże solidne, w miare luźne kupy, ale od kilku dni męczy się, pręży, napina, przebudza ją to nawet w trakcie drzemki i jedyne co jej się udaje to wydusić z siebie bardzo twarde bobelki. Jak jej pomóc? Biegam za nią z wodą, herbatą, tre surowe jabluszko, ale efekt kiepski. Są podobne jakieś gotowe słoikowe owoce z suszonymi śliwkami, które bardzo pomagają. Wiecie jakie? Miałyście z Waszymi maluszkami podobny problem? Jak sobie radziłyście?
 
reklama
Czesc, wspolczuje. Moja Elisa cierpi na zaparcia prawie od urodzenia. Sliwki pomagaja, najlepiej suszone. W sklepach znajdziesz sloiczki zarowno z suszonymi sliwkami jak i jablko z suszona sliwka. Radze nie dac od razu calego sloiczka bo czasami jak dziecko nie jest do nich przyzwyczaione moze troche bolec brzuszek przy wypruznieniu. Pomagaja tez masaze brzuszka (posmaruj brzuszek oliwka i masuj zgodnie z ruchem wskazowek zegara) Pediatra przepisal mi bardzo dobry integrator. Nazywa sie Onligol ale ja mieszkam we Wloszech. Glowny skladnik to Macrogol 4000 i widzialam w internecie ze w Polsce mozna go dostac. Ja daje Elisie pol torebki na dzien od ok 2 miesiecy i dziala swietnie. Wczesniej pediatra przepisal mi syrop przeczyszczajacy ale to nie bylo dobre rozwiazanie. Macrogol nie powoduje biegungi tylko pomaga utrzymywac kupki miekkie i dziecko samodzielnie sie wypruznia. Elisa tez miala problemy ze spaniem, budzila sie bo bolal ja brzuszek, nie chciala pic mleka bo dostawala skurczy a nie potrafila zrobic kupki. Teraz na szczescie problem zostal rozwiazany ;) Powodzenia
P.S. Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy ;) ale od dawna nie mieszkam w Polsce
 
Radze tez zwrocic uwage na jadlospis Zosi. Lepiej podawac mniej ryzu. W zupkach dac wiecej cukini a mniej marchewki. Jesli chodzi o owoce to lepiej podac wiecej gruszki, sliwki, brzoskwini a malo badana. No i oczywiscie podawac duzo wody w ciagu dnia
 
Ja polecam zrobic tak : Kup suszone sliwki. Namocz ze dwie suszone sliwki, i zblenderuj je z bananem, (gdyz takie połaczenie jest smaczne) .Moja córeczka ma 7 mies, i tez miewa zaparcia,meczy sie i meczy, a tu dosłownie kamyk.Deserki ze sloiczka z suszona sliwka, niestety nie pomagały, nawet jak zjadla cały.Natomiast po bananku i sliweczce efekt był. :-)
 
Ale banan ma działanie zapierające...nawet "mleko" bananowe z Humany jest na biegunke.Ja bym banana wyeliminowała,tak,jak ryż i marchewkę-margge tu ma rację:tak:.A i oliwa extra virgin też:tak:.
 
reklama
Do góry