reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie Czerwcóweczki

Andzia_S jak to jest u nas z tymi normami cukru na czczo i godz. po jedzeniu bo już się zamotałam.

Maślałam tzn.mój tata tak mówi że na czczo 100-110, w karcie od lekarza mam że norma jest do 95, a wczoraj gdzieś wyczytałam że do 90.

Po jedzeniu wg mojego taty i tej karty od lekarza do 140 norma, wczoraj przeczytałam że do 120.







 
reklama
Ja też się do tego pytania przyłączam, jakie są normy przy cukrzycy ciążowej - jeśli mierzy się glukometrem?
Ile powinno być na czczo ile po posiłku (mierzy się 1 godz po czy 2 godz po?) ile powinno być przed snem.
Dziewczyny, które macie wiadomości na ten temat - podzielcie się :)
 
Kochane już wam pisze co i jak;) bo normy dla ciężarnej są inne niż dla" zwykłego"cukrzyka
Na czczo 60-90
Przed posiłkiem 60-105
1 godzina po posiłku <120
Nieiwem jak wy ale ja mam kłuć się na czczo i godzine po posiłku i kilka wpisać danych z przed posiłku i najlepiej gdyby nie przekraczało godzinę po 120...ostatni posiłek ma być między 21-22 żeby poziom cukru nie spadł zbytnio;)
jak cos to pisać bo ja bieżąco jestem:)
 
Kochane już wam pisze co i jak;) bo normy dla ciężarnej są inne niż dla" zwykłego"cukrzyka
Na czczo 60-90
Przed posiłkiem 60-105
1 godzina po posiłku <120
Nieiwem jak wy ale ja mam kłuć się na czczo i godzine po posiłku i kilka wpisać danych z przed posiłku i najlepiej gdyby nie przekraczało godzinę po 120...ostatni posiłek ma być między 21-22 żeby poziom cukru nie spadł zbytnio;)
jak cos to pisać bo ja bieżąco jestem:)

Widzę że co lekarz to inaczej gada :-) mi w szpitalu powiedzieli że na czczo powinno być do 110 a godzinę po posiłku do 135 :-)

Jak Wy to wytrzymujecie ja ciągle głodna jestem i mam ochotę na słodkie :-)
 
no jakoś trzeba wytrzymac:) dla dzieci wszystko;)....ale już niewiele zostało to luz....ja mam te normy od diabetologa,zdarza się czasem ponad 120 nieiwle ale to i tak nie jest źle:D
 
Do góry