reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie listopadówki 2010

madziaczek83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2010
Postów
240
Mamuśki z cukrzycą,zakładam ten temat dla nas abyśmy mogły się wspierać,dzielić radami,pomysłami i wszelkimi informacjami niezbędnymi przy cukrzycy.
Proponuję wrzucać tu również przydatne adresy stronek.
 
reklama
Ja właśnie dostałam wyniki glukozy...
Tylko ja mam trochę inną metodą badane, bo wyniki nijak się mają do waszych.
Glukoza na czczo - 4,30 (norma 3,9-5,6)
Glukoza po 1 h - 7,97 (norma <11,1)
Glukoza po 2 h - 7,43 ( norma <7,8)
Więc chyba jest ok....jak dla mnie, zobaczę co powie lekarz.....
 
Amerie, patrząc na normy to ok.
Ja miałam na czczo też podobnie jak TY ale po 1h miałam 160, czyli 8,91 co było już u mnie poza normą, choć patrząc na normy te co Ty masz to bym się zmieściła.

Aaaa i Amerie żeby wyszedł Ci wynik jak u nas to Twoj wynik pomnóż razy 18.
 
Ostatnia edycja:
Te normy ja mam wypisane na karteczce od pań z pracowni analitycznej, przy każdym wyniku tak mam, przy morfologii również. Dziwne że jeden wynik u mnie jest w normie, a u Ciebie już nie...
 
Dziewczyny co do norm to każde laboratorium i każdy lekarz przyjmują inne,czego naprawde nie rozumie i nie wiem dlaczego tak się dzieje.
 
Rainmanka - przy 50g masz normę 7,8mmol (taką jak po 2h dla 75g) więc niestety za dużo. a robiłaś test z obciążeniem 75g? bo Twój wynik nadawał się spokojnie do powtórzenia ...

Amerie - super wynik

A tak przy okazji wklejam przelicznik norm:

poniżej 140 mg/dl (7,8mmol/l)-wynik prawidłowy
140-199mg/dl (7,8-11mmol/l)-nieprawidłowa tolerancja glukozy
200mg/dl (11,mmol/l) lub powyżej -cukrzyca

takie wyniki są prawidłowe po 1h z obciążeniem 50g i po 2h z obciążeniem 75g.

madziaczek - normy są jedne ale w dwoch różnych skalach, ale co do lekarzy to racja, jedni wysyłają na dietę już przy 130 a inni na 142 machną ręką ...
 
Rainmanka - przy 50g masz normę 7,8mmol (taką jak po 2h dla 75g) więc niestety za dużo. a robiłaś test z obciążeniem 75g? bo Twój wynik nadawał się spokojnie do powtórzenia ...

No właśnie nie miałam obciążenia 75g tylko od razu do diabetologa, może przez to że bede miała bliźniaki to że lepiej żebym była pod kontrolą. Nie wiem.
 
reklama
Do góry