reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie listopadówki 2010

Jutro mam pierwszą wizytę w poradni diabetologicznej.Proszę napiszcie mi jak to u Was wyglądało?Miałyście jakieś badania tam wykonywane?Powinnam zgłosić się naczczo?
 
reklama
Witam, mój wynik przy 75g. po 2 godz. 147, norma do 140:( jutro odbieram skierowanie do diabetologa. Z tego co sie zorientowałam to wygląda to tak, ze zanosi sie wyniki testu obciążenia glukozą i jesli masz to badanie moczu. Diabetolog wypisuje recepte na glukometr i paski, daje broszury co jesc a czego nie, umawiacie sie na za kilka dni przez ten czas mierzysz poziom cukru we krwi po kazdym posiłku i na czczo, zapisujesz to w notesie razem z jadłospisem. Po kilku dniach na spotkaniu diabetolog sprawdza czy wyniki s a prawidłowe, jesli tak to umawiacie sie na kolejne spotkanie za 3/4 tygodnie, a jesli wyniki sa kiepskie to lekarz kieruje do szpitala na badania. Są takze takie poradnie które kierują od razu do szpitala, ja mieszkam w Poznaniu i specjalnie szukałam diabetologa który na dzień dobry nie położy mnie do szpitala i udało się:)
 
Ja miałam wizytę dzisiaj ...

najpierw wywiad - wyniki badań (wszystkie glukozy we krwi, mocz na obecność glukozy i ciał ketonowych), pytania o wiek, wagę, przebieg ciąży i ewentualne obciążenia rodzinne.
Potem diabetolog na podstawie tych informacji powiedziała mi ile wymienników węglowodanowych mogę jeść na poszczególne posiłki (ma być 6), przeszkoliła co zawiera ile, jak komponować podstawowe posiłki co wolno a czego nie.
Dalej szkolenie z obsługi glukometru, dostałam receptę na zapas pasków i na paski do testowania moczu na obecność glukozy i ciał ketonowych.
Mierzenie poziomu cukru mam zalecone rano na czczo i godzinę po głównych posiłkach. Wynik powinien być 70-90 na czczo, a do 120 po posiłkach (sporadycznie do 140 jest ok.) powyżej 140 jest źle.
Mam tydzień na przyzwyczajenie się do diety i w tym czasie wyższe wyniki mogą się zdarzyć bo mają mnie naprowadzić na to co mogę a czego nie (bo każdy organizm reaguje inaczej), a potem jakby wyniki były powyżej 140 przy trzymaniu się zasad mam dzwonić i się umawiać szybko na wizytę i ewentualnie insulina, a jak będzie w miarę ok to kolejna dopiero za miesiąc już po USG w 30 tyg, a przy bardzo dobrych wynikach w 32 tyg ewentualne powtórzenie obciążenia gukozą.
 
Dzięki dziewczyny za informacje.Mniej więcej wiem co mnie czeka i jade spokojniejsza.A wyjeżdzam za 20 minut bo niestety najbliższą i poradnie mam 120km od siebie:(Zdam relacje po powrocie.
 
Madziaczek - będzie dobrze :-)

ja wczoraj miałam pierwszą próbę zjedzenia odpowiedniej kolacji - i porażka :-) wyszło 142
na pocieszenie przed chwilą na czczo wzorowe 76 :-)
 
Madziaczek powodzenia, będzie dobrze :)

Ja mierzę teraz tylko 2 razy w tygodniu (na diecie jestem od 3 tygodni i dziś rano jak się wazyłam znów ubytek)
Dzis mam własnie dzień pomiarów, zjadłam właśnie sniadanie i czekam godzinkę żeby zmierzyc.

Kasia mi na początku też się zdarzały wyższe wyniki, a i teraz czasem gdy próbuję czegoś nowego.
Lekarka mi mówiła że gdyby zdarzył się wyższy wynik (sporadycznie oczywiście bo częste to cos nie tak) to żebym piła wode i się poruszała i faktycznie spada.
 
a ja oficjalnie już nic nie rozumiem - zjadłam na sniadanie prawie to samo co na wczorajszą kolację tylko jeszcze mniej węglowodanów i wynik 166 !!! :-( załamka totalna
czy to możliwe, że tak zadziałało dosłownie 20 ml mleka do kawy?
 
Możliwe że to mleko, choć mi czasem zły chleb podnosi czy już sama nie wiem co.
Mi własnie po sniadaniu wyszło 135, a zjadłam 2 kromki z chleba graham, z serkiem białym i z cebulką, chuda wędlina i pomidor. Pewnie ten ser niepotrzebny bo po samej wędlinie z pomidorem miałam ok.
 
reklama
Ja znalazłam właśnie moim zdaniem fajny programik - "Twój Dietetyk 1.0.3" gdzie wpisuje się produkt i pokazuje ile ma on białka, tłuszczu, węglowodanów i kalorie. Wiadomo, że nie można się na nim tylko opierać ale przynajmniej orientacyjnie będziemy wiedzieć ile w danym produkcie jest czego.
 
Do góry