reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - czyli wrzesniowe cukrzycówki ;)

ale mam mętlik w głowie

po tych dzisiejszych cukrach postanowiłam ze troszkę przyśpiesze diagnoze tej cukrzycy
wiec zadzwoniłam do rodzinnej,powiedziałam jaka sytuacja,podałam jakie wyniki,co jadłam,że mam wizyte u gin 5 sierpnia i co mam zrobić jak na glukometrze wychodza takie
to odrazu powiedziała że kontktowac się z poradnią która sie zajmuje leczeniem i zapytac czy skierowanie potrzebne i ona wypisze albo jechać odrazu na IP bo za wysoki cukier...

no wiec ja odrazu zadzwoniłam do szpitala który sie zajmuje cukrzycą
a babka "chyba" mnei totalnie zlała
powiedziała że mam czekać na wyniki z obciążeniem i n wizyte 5 sierpnia,że nie am tragedii,że często glukometry oszukują a że i tak terminy będą dopiero po 5 sierpnia .....
dodała żebym nie mierzyła cukrów bo tylko sie nakręcam.....
już sama nie wiem co robić.....
 
reklama
Trzeba było nie dzwonić do szpitala a odrazu się zgłosić.

Cukry są u ciebie naprawdę wysokie. Skoki powyżej 140 zagrażają łożysku :(
 
na II śniadanie zjadłam 1 kanapeczke z pieczywem wasa ale położyłam szynkę wieprzową (chciałam przetestowac jak będzie)
no i po 1h wynik 94
wychodzi na to że największe wyniki są na czczo i po śniadaniu (ale ja rzeczywiście kiepsko się czuje godzine po śniadaniu)

do obiadu spróbuje wypic herbatkę posłodzoną cukrem trzcinowym (tak dla przetestowania jak wyjdzie)
 
Sawi często właśnie rano jest problem z cukrem :)
Próbuj kombinuj i może jakoś uda Ci się wyregulować cukier.

Jednak w razie skoków lepiej jechać na IP
 
sawi, ja tez uwazam jak Hania. Lepiej tydzien w szpitalu niech unormuja i Basia w brzuszku posiedzi bezpiecznie jeszcze troszke :)
 
sawi ja bym pilnowała tych cukrów bo u mnie jest o niebo lepiej a i tak panikę sieją... nigdy nie miałam takich wysokich wyników jak Ty. U mnie ze śniadaniem też jest najgorzej ale o dziwo mogę jeść nabiał :p sprawdza się np. sam jogurt naturalny albo parówka z jakimś warzywkiem :p chleba mogę zjeść max jedną malutką kromeczkę ale staram się go na pierwsze śniadanie unikać ;P

Hania moje cukry się chyba przestraszyły mojego samodzielnego kombinowania bo od rana są wręcz idealne ;P z jednej strony bardzo się cieszę a z drugiej się nakręcam bo przeczytałam gdzieś, ze cukier normuję się chwilę przed porodem - tylko do chole*y ile to jest chwilę ;P
A muszę się przyznać, że z przestrzeganiem diety to u mnie dzisiaj tak średnio :p
 
Ostatnia edycja:
ja dziś z dietką też średnio
ale to przez tą glukoze poranną
ale o dziwo wyniki dziś w miare ok
bo tak naprawdę to nie wiem od ilu mam się powaznie martwić

po 1h po posiłkach wychodzi 117-124
 
Sawi norma jest do 120 a jak się pytałam co z wynikami 121-122 to pani powiedziała, że są traktowane jako "błąd pomiarowy" czyli do 122 jest spokojnie ok :p
 
reklama
animka u mnie się normowały ok 2-3 tygodnie przed porodem czyli ok 37 tygodnia
sawi takie cukry nie są złe są prawie dobre także nie martw się
 
Do góry