reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - czyli wrzesniowe cukrzycówki ;)

hahaha Hania właściwie dobry pomysł :D:D grunt to się nie stresować ;P

Po tym hamburgerze wyszło mi 109 (pszenna bułka, żółty ser, tłuste mięcho i ketchup) no i zjadłam jeszcze te nieszczęsne orzechy - wiem, że dostanę od Ciebie po łapkach :p

Wygląda na to, że albo muszę pomijać śniadania albo jeść niezdrowo :D hahaha :p
 
reklama
Animka widocznie niezdrowe żarełko Ci służy :D
Napisz jak jutro cukier chociaż myślę, że po takiej kolacji może być ponad normę.
 
Hania ze mną jest chyba coś nie tak :p

Na kolację zjadłam kisiel (taki z torebki - ogólnie nie jadam, ale chciałam zrobić test :p) + kanapka z szynką i masłem i po godzinie miałam 120 :szok: a jeszcze dodam, że całą godzinę przeleżałam xD Myślałam, że będzie jakiś kosmos a tu takie zaskoczenie... :p

Rano miałam 92...i mi się paski skończyły :p

Nie będę miała dostępu do neta do poniedziałku, więc odezwę się dopiero po weekendzie ;)

Miłego weekendu :)
 
Ostatnia edycja:
O ludzie jak dobrze, że taki temat powstał ! jestes wielka A_nka że pomyślałaś o nim :p

Dziewczyny, głównie a_nka i animka90 ja przed ciążą w ogóle nie jadłam masła ze względu na inną dietę, na której traciłam kg i tam masło było niewskazane natomiast na pierwszej wizycie u diabetologa czyli na szkoleniu kazali mi włączyć masło do kanapek bo ono jakoś tam działa odpowiednio (już nie pamiętam). Ale też ważne jest żeby masło było masłem a nie margaryną czy margaryną z dodatkiem masła.

Animka90 sprawdź na początku czy chleb który kupujesz jest niczym niesłodzony bo często karmel jest w składzie. I kupuj tylko chleby pakowane gdzie masz skład wypisany ;) Ja np. jem jasne pieczywo bo nie widzę różnicy w cukrach czy to zjem ciemny czy jasny, a że bardziej smakuje mi białe pieczywo więc korzystam w ciąży bo po porodzie trzeba zabierać się za zrzucanie kg i nie będzie mowy o takim jedzeniu ;)

A_nka po takim „lekkim” obiedzie taki cukier ci wyszedł ?? szok ! Ja tak jak ci pisałam, odkąd na insulinie to diety ścisłej nie trzymam. Owszem nie słodzę kawy czy herbaty, nie jem nabiału na śniadanie ale nie ukrywam, że czasami coś słodkiego wciągnę bo jak coś zacznie za mną chodzić to nie potrafię odmówić hehe. Wtedy zwykle robię domowe ciasto i kawałek zjem, a nawet jak nie mam nic takiego w domu to zdarzy się kostkę czekolady zjeść bo ta to zawsze u nas jest ze względu na męża hehe Ten to potrafi całą tabliczkę co któryś dzień przed TV zjeść :] Kurcze, takiemu to dobrze… nie dość że je ile chce i co chce, problemu z cukrem nie ma to jeszcze szczupły :p


Aa no i właśnie- ruch po posiłku mocno spala cukier ;) Mi nawet diabetolog powiedziała, że mogę nie podać insuliny do posiłku jak wiem, że po nim pójdę na spacer sobie. Często to się nie zdarza bo zwykle jak zjem to robię coś przy komputerze i siedzę na tyłku zamiast się ruszać :/

A teraz mam problem ….. mam zaaplikowaną ostatnią fiolkę insuliny w penie i jak wyliczyłam sobie, że będę podawała 5j do posiłków to mi ona starczy do końca ciąży. Powiedziałam to diabetolog, a ona do mnie, że fiolkę powinno zmieniać się co miesiąc (super ! dowiaduję się tego w drugiej ciąży i to prawie na końcówce ! :/) i teraz choroba muszę całe opakowanie tej insuliny wykupić bo z niego wykorzystam jedną fiolkę, a może i to nie :/
A_nka masz dużo fiołeczek? Nie chcesz jednej odsprzedać ?? dzisiaj zalecę do apteki z receptą i zapytam ile kosztuje całe opakowanie, ale coś mi świta, że koło stówki płaciłam ostatnio:/ Bez sensu bo mi potrzebna jedna, a na sztuki nie mogę w aptece kupić. Zaraz jeszcze napiszę w wątku cukrzycowym na BB, może któraś cukrzycówka po porodzie jak już jest ma jeszcze na zbyciu insulinę.
 
Elleni no ja z insuliną nie pomogę niestety :(

Mam ostatnią fiolkę kazała ją zużyć i narazie do końca lipca nie wiem jak sprawa z insuliną będzie wyglądała. Jeżeli mi się skończy to dietę mam trzymać notować pomiary i z tym w terminie przyjść do niej.

No ja też byłam w szoku po tym moim wczorajszym pomiarze.
Dziś też nie lepiej na czczo 148, po śniadaniu 115, a po drugim 134 :eek::what:
Można zgłupieć :p
 
o kurcze, na czczo 148? :szok:powinnaś nocną, długodziałającą insulinę dostać. Nic ci diabetolog nie mówił/ła?
 
Jak byłam u niej 16 czerwca to nic nie gadała :what:
Ale wtedy na czczo jeszcze ok było. Zreszta ona powiedziała, że do 6tyg po porodzie mam się nie przejmować bo to takie wróżenie z fusów i jeszcze wszystko ok może być :confused:
 
aimka może spróbuj na śniadanie zjeść dwie zamiast trzy kromki
a_nka a możesz jeść pomidory bo niektóre zwłaszcza malinowe podnoszą cukier chociaż nie każdemu i niestety wygląda, na to, że zostałaś cukrzykiem moja matula ma takie cukry przy cukrzycy i jest na tabletkach ale ale sytuacja wyklaruje ci się na 100 od 6 do 8 tygodni po porodzie po jeszcze jednej krzywej co jadłaś na kolację może było czegoś za dużo albo za słodkie spróbuj może ser żółty
elleni w obu ciążach miałaś(masz) cukrzycę ?
 
reklama
Do góry