reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy - czyli wrzesniowe cukrzycówki ;)

reklama
Witam. Czytam nasze forum ogólne od początku, ale mało sie udzielam. Temat cukrzycy dotyczytez mnie, więc cieszę sie że powstał. Z moich obserwacji na temat śniadania wynika, ze sałata obniża cukier jak dodamy do kanapki i mała ilość kanapek, na drugie mozna dojeść w razie głodu :) byłam w piekarni po chleb i ciasto drożdżowe tak pięknie się do mnie uśmiechało więc zjadłem kawałek ... Cukier skoczył do 158 i juz nie będę experymentować. Niecałą godzinę temu wypiłam pepsi light i zobaczymy czy faktycznie jest bez cukru ;)
 
Zakupiony accu-chek perfotma nano za nim całe 3 zł w aptece, tylko jakiś swistek musiałam wypełnić. Paski niestety droższe, 50 pasków za 39 zł. Mierzylam po kolacji i wynik 93 wiec dobry :-)
Jedyna rzecz w zestawie jest naklowacz i coś w nim pękło i nie działa, przez co musze się kluc zwykła igła zdezynfekowana.
 
shiran85 nie masz recepty na paski ?? u mnie na receptę 50 pasków 7 czy 9 zł kosztuje, już nie pamiętam ;) Mam jedną receptę której nie wykupiłam jeszcze i pewnie nie wykupię, a wywalę do kosza bo mam pół apteczki pasków :-D jak chcesz to mogę ci wysłać albo receptę albo paski wykupić i pocztą wysłać
 
Narazie mam pasków do wizyty, potem poprosze lekarza o wypisanie recepty na kolejne. Zapomniałam przy wyjściu ze szpitala o to poprosić.
 
Bojąca wtedy na kolację wszamałam dwie kromki pieczywa chrupkiego sonko chyba żytnie. I do tego plaster pomidora i cebulki parę kostek.

Mi po pomidorach cukier nie skacze, wręcz odwrotnie raczej bym powiedziała, że szybciej się obniża.

No właśnie mi też lekarka powiedziała, że teraz nie ma co wyrokować czy to cukrzyca w 100%!

Pod koniec lipca będę miała badania to wtedy się okaże.

Dziś na czczo cukier 123, po śniadaniu na które wszamałam jogurt naturalny i dwie truskawki cukier 154 :)

No ale sama chyba jestem teraz sobie winna.
 
Natalia diabetolog nie mówił o tym, ze nie powinno się spożywać produktów słodzonych sztucznymi słodzikami
a_nka a możesz jeśc inne owoce np. jabłka, wiśnie albo czereśnie ?
 
reklama
Do góry