reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy :-)

Marja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Luty 2010
Postów
629
Aisha :-) jeszcze do konca sama nie wiem jak to sie stalo ale mam maly patent i musze jeszcze tylko przetestowac czy jutro tez tak bedzie ...

Jadlam wczoraj czesciej i sama glowna kolacje zjadlam pozniej tak ok. 21ej i juz wiecej nie jadlam - wypilam przed snem duzo wody z cytryna i rano obudzilam sie przed 9ta i odrazu zmierzylam cukier i bylo 87:-)
A z mlekiem to wlasnie trzeba uwazac - ogolnie z nabialem - tez slyszalam ,ze rano go lepiej unikac . Dzis sprobuje pomarancze - ponoc lepiej zjesc 1 pomarancze niz 1 mandarynke .
Kupilam tez na sniadanie ( bo u mnie na sniadania najtrudniej trafic) chlebek chrupki chaber - ma najprostsze skladniki - i na sniadanie jak wstaje robie odrazu jedna taka kanapke- z salata i plasterkiem wedliny - po godzinie mierze ( mialam dzis 104) i pozniej za ok godzine jem 2 sniadanie - dzis poprostu 2 plasterki wedliny i kawalek sledzia w occie ( bez chleba , bo mi to nie przeszkadza) i wyszlam z dzieckiem na spacer wiec wychodzilam:-)
 
reklama
Aisha , bo kazdy organizm inny - wazne zeby jakos sie wyczuc .U mnie dzis genialnie - na czczo 87 ,po sniadaniu 105 ,po obiedzie 102 , a po kolacji 113 .Teraz przed spaniem zjadlam kromke chrupkiego chlebka z pol serka topionego .
Ale czemu ta kanapka o 3ej w nocy? masz wtedy taki mocno niski cukier?
A ta zamiana sniadan wlasnie jest super - u mnie to dziala genialnie .


Dobrejnocy wszystkim :-))))
 
Aisha , bo kazdy organizm inny - wazne zeby jakos sie wyczuc .U mnie dzis genialnie - na czczo 87 ,po sniadaniu 105 ,po obiedzie 102 , a po kolacji 113 .Teraz przed spaniem zjadlam kromke chrupkiego chlebka z pol serka topionego .
Ale czemu ta kanapka o 3ej w nocy? masz wtedy taki mocno niski cukier?
A ta zamiana sniadan wlasnie jest super - u mnie to dziala genialnie .


Dobrejnocy wszystkim :-))))

Marja po prostu chcialam wszystkiego sprobowac dlatego ta kanapka w nocy, ale niestety znow 93 mimo tego. Dzwonilam na oddzial mowilam co jem o ktorej itd. dzis zjadlam na sniadanie ziemniaka tak mi sie chcialo i juz 129 cukier:/ kurde:/ Kazali wstac o 3.00 i zmierzyc kilka razy??? dziwne...cukier i zobaczyc potem, jak bedzie ponizej 60 to cos zjesc, jak bedzie ok to isc spac i zmierzyc rano, jak nic sie przez weekend nie zmieni to dac znac znowu. Mowi ta dr ze nie jest zle i jeszcze tego sprobujemy, no coz, okaze sie. Czekam na 11.00 zeby zjesc II sniadanie, tym razem bez ziemniaka :/ Martwie sie, ze kazdy ten skok szkodzi małej....A no i kazali opóźnić posiłek nocny na 23.00
 
Aisha , bo dokladnie nie masz zlych wynikow - ja dzis na czczo tez 92 i wiesz co wymyslilam ,ze mi np. bardziej sluzy nie jest tej nocnej kolacji , a wiecej zjesc do kolacji i tak zeby juz od 21ej nie jesc . A z tym porannym pomiarem to te 129 to tez nie masz tragedii - a ten ziemniak Ci walnal wiecej - bo wlasnie to te pierwsze sniadanie tak ma . Musi byc lekkie bardzo , pozniej sobie mozna dokladac - ja mam tak samo . Na sniadanie zjadlam kromke chrupkiego pieczywa z 2listkami salaty i 2 polasterkami lososia wedzonego i po godzinie mam 111 - odczekam jeszcze z pol godziny i zjem drugie sniadanie juz bardziej syte . I pamietaj zeby miedzy posilkami sie staarac poruszac - to tez zrzuca cukier.
Nie stresuj sie tak bardzo - takie wyniki jak masz napewno nie zaszkodza dziecku - sa dziewczyny na insulinie i maja wieksze cukry niz Ty , i pamietaj ,ze stres tez szkodzi na cukry.
 
Aisha , bo dokladnie nie masz zlych wynikow - ja dzis na czczo tez 92 i wiesz co wymyslilam ,ze mi np. bardziej sluzy nie jest tej nocnej kolacji , a wiecej zjesc do kolacji i tak zeby juz od 21ej nie jesc . A z tym porannym pomiarem to te 129 to tez nie masz tragedii - a ten ziemniak Ci walnal wiecej - bo wlasnie to te pierwsze sniadanie tak ma . Musi byc lekkie bardzo , pozniej sobie mozna dokladac - ja mam tak samo . Na sniadanie zjadlam kromke chrupkiego pieczywa z 2listkami salaty i 2 polasterkami lososia wedzonego i po godzinie mam 111 - odczekam jeszcze z pol godziny i zjem drugie sniadanie juz bardziej syte . I pamietaj zeby miedzy posilkami sie staarac poruszac - to tez zrzuca cukier.
Nie stresuj sie tak bardzo - takie wyniki jak masz napewno nie zaszkodza dziecku - sa dziewczyny na insulinie i maja wieksze cukry niz Ty , i pamietaj ,ze stres tez szkodzi na cukry.


Kochana ja probowalam nie jesc kolacji tej nocnej i niestety nic to nie dalo, sprobuje tak jak mi kazali, moze pomoze :) Dzięki, że jestes i dajesz mi rady, to mnie jakos tak podbudowuje! Ach i powiedz mi czy jak zamieniasz te sniadania to podajesz pomiar cukru do wiadomosci lekarzy po I czy po II sniadaniu????
 
Ostatnia edycja:
Aisha_23 nie stresuj się tak:-) Mi na tym szkoleniu diabetologicznym mówili żeby kontrolować te poranne cukry i jak na czczo będą grubo powyżej 100 to wtedy tel do nich, więc nie masz tragedii. tak mi jesszcze przyszło do głowy: a próbowałaś rano np ogórka kiszonego albo kiszona kapustę zagryźć? To podobno też ogranicza wzrost cukru. No i chodzenie po schodach świetnie działa:-). dziewczyny a mierzycie sobie poziom acetonu w moczu?

a tak w ogóle to świnia jestem nawet się nie przywitałam;-)
Dzień dobry wszystkim:-)
 
Aisha po głównych posiłkach podaje się poziomy, po tych, na które zjadasz najwięcej. Ja dziś na śniadanie chleb żytni posmarowany masłem , dwie małe kromeczki , na to plasterek wędliny drobiowej, 1 jajko na twardo i herbata, cukier 116, drugie śniadanie grapefruit i trochę wielozbożowych pałek z otrębami. Na obiad gulasz z indyka z kaszą gryczana i dwa ogórki kiszone. Aha i zjadłam nawet kiedyś kawałek swojego sernika takiego z ciastem czekoladowym , ale po nim się dość trochę ruszałam i miałam cukier 99. Ale ja też nigdy na czczo nie przekroczyłam
 
Ostatnia edycja:
natalia bis nic nie szkodzi- witaj :) Co do kapusty i ogórkow- nie wiedzialam, sprobuje:)

wiolonczela no wlasnie u mnie I sniadanie zamienione z II, na drugie jem wiecej zmierzylam dzis podwojnie zeby zobaczyc co i jak i po I skok, ale po II juz 99:) o, ktorej jesz i co na posilek nocny???? o ktorej mierzysz na czczo potem cukier????
 
Aisha musimy sie jakos wspierac :-)
Ja mierze tylko po 1 sniadaniu i ten tez wpisuje .Drugie zawsze jem wieksze np. dzis jajecznica z 2jajek , pol kromki chleba z 2 plasterkami lososia wedzonego ( dosc duzo tego dzis ale nic co ma w sobie duzo cukru , jedynie kawalek chleba ) izaraz poszlam na spacer z synkiem wiec wychodzilam i teraz wrocilam , pije herbate i za jakas godzine zjem obiad . Te sniadania sa najgorsze , bo z tym 1 trzeba mocno uwazac - sprobuj jutro tak delikatnie z tym pierwszym - polecam Ci ten chlebek Chabera chrupki, zytni i np. plasterek wedliny , ogorek zielony albo salata i powinno byc ok .
 
reklama
Marja dzięki :) Zjadłam już obiad bo nie mogłam wytrzymać i do tego duuuużo, no ciekawe czy mi cukier skoczy i jeszcze siedze, chyba musze się ruszyć ale nie chce sie, ze szok ;)
 
Do góry