reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy :-)

dokładnie kiedy się przez to przebić :-) Dziewczyny mam pytanie, co jadacie na obiady? bo u mnie ostatnio jakoś monotematycznie się zrobiło i szukam inspiracji :-)
 
reklama
Ja dzisiaj miałam obiad pychotę :) Na pierwsze danie zupa ogórkowa :) na drugie: łosoś gotowany na parze, kasza gryczana, sałatka: sałata, ogórki gruntowe i rzodkiewka (starte na tarce), sos: jogurt bez cukru, koperek, ząbek czosnku, kilka kropelek cytryny :)

Dzisiaj mi koleżanka z cukrzycą z sierpniówek poleciła na jutro pierś z kurczaka pieczoną w folii, ale mam tą pierś najpierw zamarynować w maślance z przyprawami i zrobić z brązowym ryżem :)

A Ty Aniołek co polecasz?
 
Ja to na zmianę na obiad jem udka albo piersi z kurczaka. Udka gotowane, a piersi na parze lub też gotowane. Do tego warzywa na parze (kalafior, brokuły, fasolka), kasza gryczana lub ryż ciemny i jakieś surowe warzywka.. Za bardzo urozmaicone to to nie jest:-(ale np. za rybami nie przepadam..więc cóż. Raz zrobiłam leczo, głównie z cukinii, była tam też cebulka, pomidor i chyba papryka, ale jednego dnia cukier był ok, a drugiego już za wysoki. Czasem smażę sobie jajka..

Zupki też jadam - rosołek, pieczarkową, krupnik
 
pierś z kurczaka też robię w folii w piekarniku ale posypuję jakimiś ziołami np. prowansalskimi. Filet ryby też robię piekarniku z przyprawą do ryb, robię też mielone z indyka z dużą ilością natki pietruszki , jakoś u mnie wszystko w piekarniku bo za gotowanym mięsem to nie przepadam:-) i do tego różnie ziemniaki, ryż i gotowane warzywa- fasolka, kalafior.
tak się czasami zastanawiam czy za bardzo się nie "rozgościłyśmy" w majówkach, czy czasem nie pora wracać na ogólnie cukrzycowy wątek :confused:
 
Dzień dobry, chciałam tylko się z Wami podzielić, że wczoraj wieczorem pierwszy raz wstrzyknęłam sobie insulinę. I nie było źle - w ogóle tego nie czuć :-) Więc dam radę :-)

Aniołek, a ogólnie cukrzycowy wątek, to który masz na myśli? Czytałam różne wątki na tym forum, ale jest ich tak dużo, że się gubię :confused: to ten?: https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...-ciazowa-i-zycie-po-niej-21291/index1910.html
 
Ostatnia edycja:
Aniolek dokładnie, ja też dodaję 3-4 łyżki. Tyle mi wystarcza abym się najadła.

Dziewczyny, ja na drugą kolację, tuż przed snem jem 2xwasę pszenną z oliwą z oliwek, z serkiem śmietankowym i pomidorem. Myślicie, ze to nie za dużo? Aaaa i polecam tę oliwę do smarowania zamiast masła :) tak mi lekarka zaleciła i mi smakuje :)

Możecie truskawki? Bo ja po 4 miałam ostatnio 160 a wszystkie moje sierpniówki jedzą na potęgę i nic im nie jest...:confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Margo, jeśli chodzi o drugą kolację - czyli tą przed snem? - to skoro rano masz dobry cukier i ketony (nie wiem czy mierzysz?) są ok, to uważam, że jesz dobrze. No ja bym może jeszcze nawet jakąś wędlinkę dorzuciła :-) Dietetyczka nas uczyła, że te dwa ostatnie posiłki to jedzenie dla Dzidziusia, żeby w nocy nie był głodny :-) więc można sobie trochę podjeść - nam kobietom w ciąży to nie zagraża dodatkowymi kg :-D
A truskawki mogę - ostatnio zjadłam 8 szt. i cukier miałam ok 100 :-D
 
Do góry