reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy :-)

reklama
ponoć się nie wyciska ale mi mimo mycia w ciełej wodzie, masażu , i wkłuwania 4 też rzadko samo leci, może mam taką gęstą krew, kurcze na 5 dzis ustawie, a mi sie wydawało że przy wyciskaniu mniejszy cukier może być bo osocze niby wypływa, ale nie wiem tego niestety , oby wyciskając były zawyżane wyniki .

A jak często zmieniacie igły? bo ja już 2 tydzien ta sama, chyba najwyższa pora zmienić
 
Ja tez 2 tydzien ta sama igla:-)
A acetonu nie mierze -badalam mocz w laboratorium , mam okwiec narazie nie trzeba.
 
ja tez acetonu , czy ketonów nie badałam, ale to chyba przy badaniu moczu samo by wyszło? w nastepnym tygodniu mocz bede robić. Ciekawa jestem jak mi to hba1c wyszło
Zalecił Wam to diabetolog?

i tak sie zastanawiał czy ten mój glukometr, aby dobrze działa, skoro 4 krotne badanie dało tak rózne wyniki, ciekawe co mi na to powie we wtorek
 
Ja nie mierze acetonu, ale te ketony to chyba w kazdym badaniu sa badane. Hm, sprobuje zwiekszyc to wklucie i nie wyciskac zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Ja to mam ten lancet wy też? i igły jeszcze 4 do dyspozycji :)
 
Ostatnia edycja:
witam. ja dziś po raz pierwszy u diabetologa bylam. musze mierzyć 1 ha po posilkach i na czczo. i też slyszalam, że nie mozna naciskać. ale jak ja nakłuję to sama nie leci.
a powiedzcie, czy wasze palce już się przyzwyczaily?? bo moje bolą. dzis po obiedzie miałam 123.
 
aisha nie wolno zbyt mocno wyciskać bo to też może dać wyższy cukier....:wściekła/y:
dziewczyny uciśnijcie opuszkę przy wkłuciu żeby się taka poduszeczka zrobiła. potem puszczacie i leci. czasami lekko ucisnę ale przed opuszką i jest git.
Cholewka to nie wiem dlaczego ja codziennie te ketony muszę badać:confused:
 
natalia bis pewnie zalezy od lekarza :) moze i dobrze, bedziesz miec pewnosc. No to nie wyciskam po kolacji i zobaczymy, kurde kto by pomyslal... :p

edyta oj paluchy bolą, podobno jak się robi troszke z boku a nie centralnie na przodzie opuszki to mniej bolesnie jest. u mnie roznie to bywa ale nie lubie tego kłucia :/ sprobujmy tak jak mowi natalia :) albo zwiekszyc naklucie, ja zobacze na 2 ktora mam tylko tak sobie ucisne wczesniej i zobaczymy.
 
ja już doszłam do wprawy z tymi nakłuciami i jest ok ale na poczatku jak za słabo wbiłam to też wyciskałam bo krew nie chciała lecieć i od razu cukier wyższy. Moja mama (pielęgniarka) mnie przeszkoliła jak nakłuwać i jest ok.

Edyta ja jak przed wbiciem igły nie robiłam tej "poduszeczki" z opuszki to aż siniaki miałam a teraz ok. Wybieram zawsze 3 ostatnie palce na zmianę bo najmniej unerwione:-)
 
reklama
no to trzeba wypróbować ten sposób. za 40 min. mierzenie zobaczymy co będzie. a insuline jak bierzecie- to dlaczego- jaki wysoki musial byc cukier, że trzeba insulinę??
pazatym napiszcie mi jak liczyc te wymienniki weglowodanowe - ile jeśc itp. normy- bo ja jestem zielona- nie wiem o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry