reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy :-)

A ja dziś aktywnie, sprzątałam, piekłam ciasto, obiad :) Teraz odpoczywam, mała strasznie aktywna, kopie mocno jak nie wiem....
Natalia no wiesz, jak nie wolno to sie najbardziej chce. A lekarze Ci nadal nie pozwalaja na sex? U mnie od 36 tyg juz wolno. A ten glukometr to niezly. Ja zjadlam kawalek ciasta co upieklam i oczywiscie skok, zawsze sie pokusze. A mama przyniosla salatke z tunczyka- na pewno zjem na podwieczorek, i po niej tez zmierze cukier i sie okaze. Mama przyniosla ciuszkow, bodziaki rozne, pajace, sukieneczki :) Slonce wyszlo, wiec jest przyjemniej :) Z mezem chce troche pobyc, bo od rana od lata i ja latam. A mi nastroje sie wlaczaja....dzis mowie do meza: "pocaluj mnie" a ten jakos odchrzaknal, bo jadl i co? od razu w ryk i sie w lazience zamknelam;-) Natalia a snów sie nie wstydz, nie od Cb zalezne;) Spadam polezec na boczku. Mua:* A co do wizyt itd- no wlasnie- kaza sie oszczedzac a tu ciagle cos ze znow trzeba drałować.
 
reklama
u mnie cukry dziś też ok :) u nas piękna pogody i jakoś nic się nie chce ;-) tak jakoś tą drugą ciążą jestem bardziej przerażona niż pierwszą:-( a ta cukrzyca już w ogóle, w poprzedniej ciąży nic np. o badaniu ketonów nie mówili i kilka razy nawet miałam w moczu i nic, nawet na to nie zareagowali, a niektóre z Was mierzą codziennie. o ilości WW też nic w poprzedniej ciąży nie mówili:-(
 
hej :) ja powtórzyłam glukoze w piątek (75), teraz odbiorę wyniki i od razu na wizytę po południu. trzymajcie kciuki za lepsze wyniki. w ogole jaka norma po 75 i 2 godz?
jakby co glukometr czeka, mam go wziąc na wizytę to gin przepisuje te paski w razie czego? i są różne paski w zależności od rodzaju glukometru?

co do paciorkowca to ja nie wiem ale przy starszej miałąm pobierany wymaz nic nie było a w czasie porodu doszło do zakażenia i przez to spedziłyśmy tydzień w szpitalu zanim CRP było ok i nas wypisali... więc nie wiem. ale jeszcze jak mała była w brzuszku podali antybiotyk.
 
Wróciłam........ciacha nie upiekłam, ale kupiłam za to 3 rodzaje po małym kawałeczku: marcello, hiszpańskie i sernik...ale oczywiście nie zjadłam, bo zadowoliłam się wcześniej 1 śliwką w czekoladzie ( cukier mi spadał w sklepie) i lodami- kupiliśmy sorbet malinowy z Zielonej Budki i Śmietankowe z Algidy- wciągnęłam 2 gałki, cukier idealny.....teraz już po kolacji, czekam na pomiar.....ciasto zostaje na jutro....wszak niedzielę miec będziemy.....
laugh.gif

Meczyk pięknie wygrany- dzis 34:15....
biggrin.gif
moja Klaudia donała kontuzji kolana, ciekawe jak do jutra będzie- jutro najważniejszy i najcięższy mecz tego turnieju.....jak wygrają to wchodzą z 1 miejsca do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i też będą gospodyniami tej imprezki......
yes2.gif
biggrin.gif
Trzymajcie kciuki....
happy.gif
Skierko norma po 2 godz poniżej 140....u mnie tez musze nosić glukometr na wizyty, bo pielęgniarka robi wydruk elektroniczny bezpośredni z niego....paski Ci wypisze i kazdy glukometr ma inne paseczki....:tak:
 
cześc dziewczyny.
u mnie dzis na czczo 77 więc zjadlam na śniadanie owsiankę- na wodzie i szklankę kawy zbozowej bez mleka.( wcale nie byla taka smaczna)
I wbiłam sie w szok- 166 :szok::szok: po owsiance. kurde bez przesady. wypiłam litr wody i po 15 min juz mi spadł na 130.
nie nadąrzam z tym całkiem.
 
może to po kawie zbożowej? ja piję inkę i niby na opakowaniu jest napisane że łyżeczka to pół ww a ja liczę jak 1 cały bo inaczej też cukier wywala...
 
Dziewczyny ja dzisiaj na czczo 79! A po śniadaniu czekam jeszcze na pomiar.
Edyta ja wczoraj miałam podobnie. Po obiedzie wywaliło mi na 151:szok: Myślałam, że zemdleję bo w życiu takiego cukru nie miałam. Po 1h 130 a po 1h i 15min 81. I coś mi tu znowu nie gra bo chyba niemożliwe żeby w ciągu 15 min o 50jednostek spadło:szok::-) Może to przez stres bo wczoraj cały dzień paskudnie się czułam i skurcze miałam i może z tych nerwów te cukry takie dziwne? Wieczorkiem po kolacji już normalnie 108.
 
Hej
To ja dołączę z moimi cukrami... Wczoraj po grillu i galaretce z bitą śmietaną po 2 godz 129. Dziś po śniadanku imieninowym mojego synka- naleśniki- po 2 godz. 131... A tak się chwaliłam, że mi cukru nie wywala... W środę wizyta u gin, a tu takie hocki-klocki. :szok::wściekła/y: Może mnie do tego diabetologa skieruje... Już sama nie wiem... Gin mi każe mierzyć cukier po 2 godz, a większość z was- z tego co czytam mierzy po 1h. :eek: Też bym wolała po 1h, bo to wygodniej. Te 2 to masakra jakaś jest... :sorry:
 
reklama
Anilek mierz koniecznie po 1h bo taka jest norma dla ciężarnych( po 1h do 120)!!! Po 2h mierzy się cukier przy normalnej cukrzycy ( NIE W CIĄŻY). Niestety twój ginekolog wprowadził Cię w błąd a skoro Twoje wyniki po 2h są wysokie to obawiam się że po godzinie będą dużo wyższe. Domagaj się od niej koniecznie skierowania do diabetologa albo weź od rodzinnego bo cukrzycę w ciąży musi kontrolować diabetolog żeby nie było konsekwencji dla dziecka. Zobacz sobie stronkę:Słodkie Mamy: Wszystko o cukrzycy w ciąży. Vademecum dla Kobiet z cukrzycą w ciąży
 
Do góry