reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

Evee to faktycznie mocno reagujesz. Ja sie obżarłam i cukier byl ok... Ciekawe jak zaraz będzie po obiedzie bo obiad u mnie najgorszy.

A co mówią lekarze. No jest ryzyko że kolejne ciąże też będą z cukrzycą oraz że w okolicach menopauzy cukrzyca zacznie sie rozwijać ale nie jest to przesądzone. To trochę jak rosyjska ruletka. Ważne żeby mieć świadomość i się kontrolować. Nie tylko w ciąży.
 
reklama
Evee to faktycznie mocno reagujesz. Ja sie obżarłam i cukier byl ok... Ciekawe jak zaraz będzie po obiedzie bo obiad u mnie najgorszy.

A co mówią lekarze. No jest ryzyko że kolejne ciąże też będą z cukrzycą oraz że w okolicach menopauzy cukrzyca zacznie sie rozwijać ale nie jest to przesądzone. To trochę jak rosyjska ruletka. Ważne żeby mieć świadomość i się kontrolować. Nie tylko w ciąży.
Ważne to jeść zdrowo i się ruszać - tylko to zapobiegnie, ewentualnie odroczy zachorowanie na cukrzycę typu 2. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
No a ja dzisiaj po śniadaniu 162. [emoji53] Dwie kanapki z pasztetem drobiowym domowej roboty z ogórkiem malosolnym + herbata bez cukru. Na czczo było 85.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
KattiYo, to najwyraźniej cukrzyca Cię jeszcze nie dopadła. Ja na razie też mogę sobie na wszystko pozwolić a cukier normalny. Ale pewnie wszystko do czasu (rzekłam ja znad ciasta drożdżowego, korzystając, że jeszcze mogę ;) )
 
reklama
eveee może to nie miejsce na tym wątku ale podpowedz mi co predysponuje do cukrzycy ciążowej? Myślałam, że nadwaga, ale wy szczuplejsze niż ja...i jakie objawy powinny mnie zaniepokoić, kiedy zacząć się kontrolować? Mój gin zwraca szczególną uwagę na dietę i zaleca prawie cukrzycową od początku ciąży...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry