reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

eveee może to nie miejsce na tym wątku ale podpowedz mi co predysponuje do cukrzycy ciążowej? Myślałam, że nadwaga, ale wy szczuplejsze niż ja...i jakie objawy powinny mnie zaniepokoić, kiedy zacząć się kontrolować? Mój gin zwraca szczególną uwagę na dietę i zaleca prawie cukrzycową od początku ciąży...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Jeśli chodzi o predyspozycje do cukrzycy ciężarnych, to:
- cukrzyca ciążowa w poprzedniej ciąży,
- wiek powyżej 35 r.ż.,
- wielorództwo,
- urodzenie dziecka o masie powyżej 4kg,
- występowanie cukrzycy typu 2 w rodzinie,
- nadciśnienie tętnicze przed ciążą.

Ja w pierwszej ciąży byłam poza grupą ryzyka, a cukrzycę miałam, więc prawdopodobnie to sprawa genetyki.

Sposobem na uniknięcie cukrzycy jest utrzymanie prawidłowego BMI, ruch i zdrowe odżywianie.

Ja hiperglikemii nie czuję, ale hipoglikemię owszem. Włącza mi się wilczy głód, trzęsą mi się ręce, nie mam w ogóle energii, nie jestem w stanie logicznie myśleć i robi się ciemno przed oczami.
Przy za wysokim cukru zazwyczaj odczuwa się nadmierne pragnienie.

Tak naprawdę badanie poziomu glukozy da Ci jednoznaczną odpowiedź czy masz cukrzycę. Najpierw na czczo, a jeśli wynik będzie za wysoki, to wtedy krzywa cukrowa.
 
reklama
dzis bylam w lab i kobieta mnie prawie ze wysmiala, ze pytam o krzywa cukrowa w 12 tyg... no comment

tak czy siak musze miec skierowanie na krzywa, bo bez tego nie zrobia badania, wiec poczekam do wizyty i poprosze gina...

u mnie tak samo wszystkie objawy hipoglikemii sie pojawiaja... ostatnio odlot zaliczylam w sklepie przez to:/

eveee a stresu jakiegos nie mialas, ze cukry tak skakaly? u mnie przy nerwach wyniki zawsze byly fatalne:/
 
dzis bylam w lab i kobieta mnie prawie ze wysmiala, ze pytam o krzywa cukrowa w 12 tyg... no comment

tak czy siak musze miec skierowanie na krzywa, bo bez tego nie zrobia badania, wiec poczekam do wizyty i poprosze gina...

u mnie tak samo wszystkie objawy hipoglikemii sie pojawiaja... ostatnio odlot zaliczylam w sklepie przez to:/

eveee a stresu jakiegos nie mialas, ze cukry tak skakaly? u mnie przy nerwach wyniki zawsze byly fatalne:/
U mnie było tak, że najpierw zrobiłam glukozę na czczo w labie. Wynik był na granicy, więc dostałam skierowanie na krzywą cukrową 75g. Gdyby był za wysoki na czczo, nie mogłabym robić testu OGTT, bo byłoby to zbyt duże ryzyko.
Zresztą u mnie w przychodni robi się tak, że nawet przy teście OGTT pobierają najpierw krew na czczo i czeka się na wynik pół godziny. Jeśli wynik pozwala na zrobienie testu, to pije się glukozę i pobiera krew po 1h i po 2h. Takie względy bezpieczeństwa.

Co do stresu, nie miałam nic takiego. Może za mało się ruszałam...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Dziewczyny wczoraj robiłam glukozę w laboratorium, glukometru nie mam. Wynik wyszedł 91. Wizytę mam jutro, ale cos czuje, ze nie jest ok
 
Witam.na imię mam Monika ...ct1 od 9lat w ciazy 9lat temu zdiagnozowana jako cukrzyca ciążowa ale mnie najwidoczniej lubi bo jest ze mną już 9lat.Teraz w ciąży jestem na pompie insulinowej:)zdrówka dziewczyny wam życzę

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Dziewczyny wczoraj robiłam glukozę w laboratorium, glukometru nie mam. Wynik wyszedł 91. Wizytę mam jutro, ale cos czuje, ze nie jest ok
Witaj .Jeśli robili Ci z samego glukometru to na Twoim miejscu bym się specjalnie nie martwił biorąc pod uwagę margines błędu każdego glukometru to 91 nie jest jeszcze strasznie dużo:)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Krew miałam badaną z zyly, nie glukometrem. I chyba nigdy nie miałam problemu z cukrem, nie wiem nie badalam poprostu
 
reklama
Do góry