reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

reklama
Jeśli chodzi o predyspozycje do cukrzycy ciężarnych, to:
- cukrzyca ciążowa w poprzedniej ciąży,
- wiek powyżej 35 r.ż.,
- wielorództwo,
- urodzenie dziecka o masie powyżej 4kg,
- występowanie cukrzycy typu 2 w rodzinie,
- nadciśnienie tętnicze przed ciążą.

Ja w pierwszej ciąży byłam poza grupą ryzyka, a cukrzycę miałam, więc prawdopodobnie to sprawa genetyki.

Sposobem na uniknięcie cukrzycy jest utrzymanie prawidłowego BMI, ruch i zdrowe odżywianie.

Ja hiperglikemii nie czuję, ale hipoglikemię owszem. Włącza mi się wilczy głód, trzęsą mi się ręce, nie mam w ogóle energii, nie jestem w stanie logicznie myśleć i robi się ciemno przed oczami.
Przy za wysokim cukru zazwyczaj odczuwa się nadmierne pragnienie.

Tak naprawdę badanie poziomu glukozy da Ci jednoznaczną odpowiedź czy masz cukrzycę. Najpierw na czczo, a jeśli wynik będzie za wysoki, to wtedy krzywa cukrowa.

Dziekuje :) przyda sie ta lista :)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja dzisiaj kupiłam chlebek ProBody o niskim indeksie glikemicznym (33,5) na śniadanie, bo po śniadaniu mam najwyższe cukry. Zjadłam dwie kanapki i po 1h wynik 105. :D
 
Dziewczyny wczoraj miałam badana glukozę na czczo i wynik poniżej normy 67mg/dl (norma 70-99) - powinnam się niepokoić? Wizytę u gina prowadzącego mam 5.09.
 
Hej,
Mam wątpliwy zaszczyt dołączyć do grona słodkich mam [emoji21]
Jestem w 10tc, pomiar glukozy z krwi był bardzo przekroczony i moja ginka wysłała mnie juz na krzywa, która zrobię w poniedziałek.
Kazała mi przejść na dietę i tu pojawia sie problem, bo nie mam pojęcia co moge jeść...
Nie moge znaleźć nic konkretnego w necie i szczerze liczę na Wasza pomoc.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,
Mam wątpliwy zaszczyt dołączyć do grona słodkich mam [emoji21]
Jestem w 10tc, pomiar glukozy z krwi był bardzo przekroczony i moja ginka wysłała mnie juz na krzywa, która zrobię w poniedziałek.
Kazała mi przejść na dietę i tu pojawia sie problem, bo nie mam pojęcia co moge jeść...
Nie moge znaleźć nic konkretnego w necie i szczerze liczę na Wasza pomoc.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hey jeśli chodzi o dietę to wszystko co zawiera niskie ig a tak naprawdę to zdrowa żywność i eliminacja cukru czyli odrzucamy słodycze,słodkie napoje i białe pieczywo.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Najlepiej by było jeść wszystko gotowane bez tłuszczu a że tak się zwyczajnie całą ciążę nie da to najlepiej smażyć na oliwie z oliwek lepiej wychodzi niż na normalnym oleju

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry