reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

reklama
Hej,
Mam wątpliwy zaszczyt dołączyć do grona słodkich mam [emoji21]
Jestem w 10tc, pomiar glukozy z krwi był bardzo przekroczony i moja ginka wysłała mnie juz na krzywa, która zrobię w poniedziałek.
Kazała mi przejść na dietę i tu pojawia sie problem, bo nie mam pojęcia co moge jeść...
Nie moge znaleźć nic konkretnego w necie i szczerze liczę na Wasza pomoc.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hej, spokojnie... Nie takim diabeł straszny jakim go malują. ;)
Przede wszystkim należy jeść 5-6 posiłków dziennie i pić przynajmniej 2l płynów (woda niegazowana, herbata bez cukru). Posiłki co 3-4 godziny. U mnie wygląda to tak: śniadanie, II śniadanie, obiad jednodaniowy, podwieczorek, kolacja.
W diecie należy wykluczyć: słodycze, słone przekąski, słodkie napoje, słodzone produkty, np. dżemy i produkty o wysokim ig. Warto planować sobie posiłki i zajrzeć w tabele. Przykładowe tabele masz tutaj: Link do: indeks glikemiczny - tabele

W moim przypadku cukier podnoszą mi:
- chleb, nawet razowy. Kupuję chleb ProBody. Po nim mam idealny cukier. Wypróbuj różne chleby razowe, żytnie i sprawdź, który jest dla Ciebie odpowiedni;
- mleko, śmietana. W niewielkich ilościach jest ok. Zupy zabielam mlekiem 2%. Dla cukrzyków dobre mleko to 2%;
- czerwona papryka - zastępują ją zieloną lub żółtą.

Należy też ograniczyć słodkie owoce: banany i winogrona, brzoskwinie i nektarynki. Wskazane są pomarańcze, grejpfruty, śliwki.

Ja dżem wysokosłodzony zastępuję dżemem, który znalazłam w Kauflandzie. Zamiast 30g cukru, ma 18g na 100g i zjadam z nim dwie kanapki z białym chudym serem i chlebem Probody - dobre na podwieczorek. :)

Cukrzyk powinien jeść chude mięsa, wędliny i nabiał. Ja jem głównie wołowinę i kurczaka: duszone, gotowane na parze i pieczone. Prawie wcale nie smażę, a jeśli smażę, to na oleju kokosowym. Ostatnio zrobiłam gulasz wołowy duszony z kaszą gryczaną na obiad. Pyszne i zdrowe. :)

Wczoraj zakupiłam też pakę różnych zdrowych produktów do wypróbowania i które są polecane dla cukrzyków:
- erytrytol - słodzik, który jest zdrowym zamiennikiem cukru, można nim dosładzać desery, piec ciasta, itd.
- hummus - pasta z ciecierzycy - ciecierzyca ma niski indeks glikemiczny,
- ciecierzyca - mam fajny przepis na pasztet, jest pyszny,
- nasiona chia - dodatek do jogurtu, deserów, ma dużo błonnika, który obniża cukier,
- masło orzechowe bez soli i cukru - pierwszy raz wypróbuję,
- siemię lniane - będę piec swój chleb na zakwasie i dodam siemię lniane,
- mąka z amarantusa - zawiera dużo żelaza i błonnika, dobre na ciasta, ciastka,
- płatki jaglane - wypróbuję na śniadanie lub II śniadanie,
- tofu,
- owoce goji - do śniadania, deserów.

Warto pamiętać o zdrowych tłuszczach: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, dobre masło na kanapki.

Mi cukier jeszcze obniża ogórek kiszony, cynamon.

No i ruch! Spacery, basen. Ja jeżdżę też na rowerze. Np. wczoraj miałam cukier 147, pojeździłam na rowerze pół godziny i cukier spadł do 74.

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to napiszę. Ja próbuję wiele różnych przepisów. Jeśli coś jest dobrego, to na pewno napiszę tutaj. :)
 
Hej, spokojnie... Nie takim diabeł straszny jakim go malują. ;)
Przede wszystkim należy jeść 5-6 posiłków dziennie i pić przynajmniej 2l płynów (woda niegazowana, herbata bez cukru). Posiłki co 3-4 godziny. U mnie wygląda to tak: śniadanie, II śniadanie, obiad jednodaniowy, podwieczorek, kolacja.
W diecie należy wykluczyć: słodycze, słone przekąski, słodkie napoje, słodzone produkty, np. dżemy i produkty o wysokim ig. Warto planować sobie posiłki i zajrzeć w tabele. Przykładowe tabele masz tutaj: Link do: indeks glikemiczny - tabele

W moim przypadku cukier podnoszą mi:
- chleb, nawet razowy. Kupuję chleb ProBody. Po nim mam idealny cukier. Wypróbuj różne chleby razowe, żytnie i sprawdź, który jest dla Ciebie odpowiedni;
- mleko, śmietana. W niewielkich ilościach jest ok. Zupy zabielam mlekiem 2%. Dla cukrzyków dobre mleko to 2%;
- czerwona papryka - zastępują ją zieloną lub żółtą.

Należy też ograniczyć słodkie owoce: banany i winogrona, brzoskwinie i nektarynki. Wskazane są pomarańcze, grejpfruty, śliwki.

Ja dżem wysokosłodzony zastępuję dżemem, który znalazłam w Kauflandzie. Zamiast 30g cukru, ma 18g na 100g i zjadam z nim dwie kanapki z białym chudym serem i chlebem Probody - dobre na podwieczorek. :)

Cukrzyk powinien jeść chude mięsa, wędliny i nabiał. Ja jem głównie wołowinę i kurczaka: duszone, gotowane na parze i pieczone. Prawie wcale nie smażę, a jeśli smażę, to na oleju kokosowym. Ostatnio zrobiłam gulasz wołowy duszony z kaszą gryczaną na obiad. Pyszne i zdrowe. :)

Wczoraj zakupiłam też pakę różnych zdrowych produktów do wypróbowania i które są polecane dla cukrzyków:
- erytrytol - słodzik, który jest zdrowym zamiennikiem cukru, można nim dosładzać desery, piec ciasta, itd.
- hummus - pasta z ciecierzycy - ciecierzyca ma niski indeks glikemiczny,
- ciecierzyca - mam fajny przepis na pasztet, jest pyszny,
- nasiona chia - dodatek do jogurtu, deserów, ma dużo błonnika, który obniża cukier,
- masło orzechowe bez soli i cukru - pierwszy raz wypróbuję,
- siemię lniane - będę piec swój chleb na zakwasie i dodam siemię lniane,
- mąka z amarantusa - zawiera dużo żelaza i błonnika, dobre na ciasta, ciastka,
- płatki jaglane - wypróbuję na śniadanie lub II śniadanie,
- tofu,
- owoce goji - do śniadania, deserów.

Warto pamiętać o zdrowych tłuszczach: oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, dobre masło na kanapki.

Mi cukier jeszcze obniża ogórek kiszony, cynamon.

No i ruch! Spacery, basen. Ja jeżdżę też na rowerze. Np. wczoraj miałam cukier 147, pojeździłam na rowerze pół godziny i cukier spadł do 74.

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to napiszę. Ja próbuję wiele różnych przepisów. Jeśli coś jest dobrego, to na pewno napiszę tutaj. :)

Dziękuje Ci bardzo!? [emoji8]
Dodalas mi wiele otuchy, bo generalnie to sie tym podlamalam... Wiem, ze z czasem to ogarnę, ale na razie to nie mam pojęcia co i jak.
Najgorsze jest to, ze nie wiem dokładnie co moge jeść... Nie ukrywam, ze jakos super hiper zdrowo to ja nigdy sie nie odżywiałam i kocham słodkie...

Jak macie jakies przepisy to chętnie skorzystam.

Pierwsza ciąża była dużo łatwiejsza ....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja co prawda do końca to nie muszę być na diecie bo cukrzycę mam już 9lat ujawniła się w poprzedniej ciąży i jestem na insulinie w pompie ale staram się odżywiać tylko zdrowo żeby nie wlewać w siebie insy litrami na początku też byłam zielona i np nie sądziłam że białe zwykłe pieczywo może mieć wpływ na naszą glikemie z czasem to wszystko ogarniesz głowa do góry:)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuje Ci bardzo!? [emoji8]
Dodalas mi wiele otuchy, bo generalnie to sie tym podlamalam... Wiem, ze z czasem to ogarnę, ale na razie to nie mam pojęcia co i jak.
Najgorsze jest to, ze nie wiem dokładnie co moge jeść... Nie ukrywam, ze jakos super hiper zdrowo to ja nigdy sie nie odżywiałam i kocham słodkie...

Jak macie jakies przepisy to chętnie skorzystam.

Pierwsza ciąża była dużo łatwiejsza ....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie to już druga ciąża z cukrzycą.

Mój przykładowy jadłospis i cukry były idealne:
Śniadanie: dwie kanapki z chlebem Probody, chudą wędliną z kurczaka, sałatą, pomidorem i ogórkiem (warzyw można do woli)
II śniadanie: pomarańcza, herbata bez cukru
Obiad: zupa ogórkowa gotowana na kurczaku i warzywach zabielana mlekiem - duuży talerz, że naprawdę dobrze się najdam
Podwieczorek: dwie kanapki (chleb Probody) z chudym twarogiem (pół kostki) i dżemem niskosłodzonym (3 łyżeczki)
Kolacja: dwie kanapki (chleb Probody) z pastą z makreli (filet wędzony z makreli, cebulka, ogórek kiszony, jajko).

Na razie chudnę, ale nie chodzę głodna...
 
reklama
Do góry