reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

U mnie to już druga ciąża z cukrzycą.

Mój przykładowy jadłospis i cukry były idealne:
Śniadanie: dwie kanapki z chlebem Probody, chudą wędliną z kurczaka, sałatą, pomidorem i ogórkiem (warzyw można do woli)
II śniadanie: pomarańcza, herbata bez cukru
Obiad: zupa ogórkowa gotowana na kurczaku i warzywach zabielana mlekiem - duuży talerz, że naprawdę dobrze się najdam
Podwieczorek: dwie kanapki (chleb Probody) z chudym twarogiem (pół kostki) i dżemem niskosłodzonym (3 łyżeczki)
Kolacja: dwie kanapki (chleb Probody) z pastą z makreli (filet wędzony z makreli, cebulka, ogórek kiszony, jajko).

Na razie chudnę, ale nie chodzę głodna...

Ja w pierwszej ciąży schudłam ponad 11kg a córka urodziła sie 4580.
Ale te chudniecie spowodowane było raczej tym, ze rzygalam po wszystkim prócz papryka i kalarepa.

Chleb probody-muszę takiego poszukać u siebie...
Czytałam gdzieś, ze pumpernikiel mozna rowniez i WASA.

Najgorsze w tym wszystkim to jest to reguralne jedzenie! Ale to akurat mi na zdrowie wyjdzie [emoji6] z reszta cała ta dieta wyjdzie raczej mi na plus !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży schudłam ponad 11kg a córka urodziła sie 4580.
Ale te chudniecie spowodowane było raczej tym, ze rzygalam po wszystkim prócz papryka i kalarepa.

Chleb probody-muszę takiego poszukać u siebie...
Czytałam gdzieś, ze pumpernikiel mozna rowniez i WASA.

Najgorsze w tym wszystkim to jest to reguralne jedzenie! Ale to akurat mi na zdrowie wyjdzie [emoji6] Pz reszta cała ta dieta wyjdzie raczej mi na plus !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja z Lilą przytyłam 8 kg.
Mi wszystkie chleby: razowe, żytnie, pumpernikel podnoszą cukier. Nawet te rzekomo dla diabetyków. WASY nie lubię. Dopóki nie mam zakwasu, jem ten ProBody. Jak tylko dostanę od kogoś zakwas, będę sama piec chleb. Lepszy w smaku... :)


Ostatnio jak robiłam miałam 92
Pewnie lekarz skieruje Cię teraz na krzywą cukrową. Możesz już powoli wprowadzać dietę cukrzycową.
 
Ja z Lilą przytyłam 8 kg.
Mi wszystkie chleby: razowe, żytnie, pumpernikel podnoszą cukier. Nawet te rzekomo dla diabetyków. WASY nie lubię. Dopóki nie mam zakwasu, jem ten ProBody. Jak tylko dostanę od kogoś zakwas, będę sama piec chleb. Lepszy w smaku... :)



Pewnie lekarz skieruje Cię teraz na krzywą cukrową. Możesz już powoli wprowadzać dietę cukrzycową.

Ja z krwi miałam 106 i dlatego od razu dieta...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moje śniadanie dzisiaj:
20160828_105811.jpeg


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • 20160828_105811.jpeg
    20160828_105811.jpeg
    56,9 KB · Wyświetleń: 687
reklama
Moje też! Tylko kromek więcej :p Ale ostatnio stały zestaw na kanapce to właśnie żółtko+ dobra gatunkowo wędlina + pomidor ;) Idę jajka obierać :p

Ja bez jajka, bo niestety jak widzę jajko to mi niedobrze! To mi zostało po pierwszej ciąży! Wstręt do jajek! Blee...
Chociaż kiedyś kochałam jajka w majonezie! [emoji7]

Powiem Wam, ze myślałam, ze ta dieta to bedzie dla mnie jakaś masakra, ale po prawie tygodniu moge stwierdzić, ze nie ma tragedii. Zobaczę jak bedzie dalej, czy nie zatęsknię za schabowym [emoji6]

Słodkie mamy, czy czasem pozwalacie sobie na jakies małe przestępstwo jedzeniowe ? Czy bardzo rygorystycznie do tej diety podchodzicie ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry