reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

Witam dziewczynki dołączam się i ja. Mierzylam cukier na czczo jednego dnia 91, dziś jest 95. Wizyta w środę ale już się boję. A na początku miałam taki ładny niski cukier [emoji30]
Hej, pewnie jeszcze obciążenia glukozą nie miałaś? To za pewne zostaniesz juz skierowana. Aczkolwiek Twój wynik na czczo nie jest jeszcze aż taki zły, wiec mysle, ze nie masz się czym martwic. Dla pocieszenia ja miałam ponad 100 :-/ Jestem juz ok 12 tygodni na diecie cukrzycowej. Daj znac co powiedzial Ci lekarz w środę :D
 
reklama
Będę mierzyć do srody, od dziś zmienilam też sposób żywienia, stałe pory posiłków, bez cukru, slodyczy. Może to wystarczy żeby wszystko wróciło do normy. W 10tyg miałam cukier 62 i nigdy nie było z tym problemu.
 
A ja mam pytanie, czy w jakiś sposób czulyscie że coś jest nie tak? Czarrrownica, pisałaś że mierzylas cukier na czczo, ale miałaś takie zalecenie? Czy tak sama z siebie profilaktycznie? Tak pytam, bo zastanawiam się czy trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakieś symptomy. Wiem że więcej się pije i częściej siusia, ale teraz to i tak norma. A sa jeszcze inne ważne objawy?

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miałam dostęp do glukometrem a mama pielęgniarka więc dopytywala czy cukier Mierzylam, to zmierzylam i wyszedł nieprawidłowy. Jak poczytalam na forum co pisały dziewczyny ze zbyt prozno miały wykryty. Jak były już bardzo wysokie skoki. To może samemu czasem lepiej sprawdzic.
 
Mnie nigdy do słodyczy nieciagnelo i zawsze miałam cukier prawidłowy, obciążenia w rodzinie nie mam, jestem szczupła więc nic niewskazuje na potencjalne zagrożenie cukrzycą. A w 19 tyg cukier na czczo już za wysoki. Do zalecanej krzywej jeszcze ze 4tyg więc różnie mogłoby być. A tak to wiem że coś nie tak, będę się kontrolować i mam nadzieję że dzięki samej diecie wszystko się unormuje. A co do objawów hmm raczej nie było żadnych, apetyt mam ogromny :) ale dziś wiedząc że mogę zjeść o ustalonej porze potrafiłam się powstrzymać od zakaszania przed tv.
 
Ja nie mam dostępu do glukometru więc nie za bardzo mam jak skontrolować. No cóż. W przyszłym tygodniu będę na wizycie to już powinien mi dac skierowanie na glukoze.

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hmm. Nie wiem nawet. Skoro mi lekarz nic nie mówił to chyba było wszystko w porzadku. Jutro zerkne do wyników i sprawdzę! [emoji5]

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry