reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

eveee

Moderatorka
Dołączył(a)
16 Maj 2016
Postów
1 708
Miasto
okolice Wawy
Hej!
Zakładam wątek dla mam, które chorują na cukrzycę, głównie ciężarnych, ale też typu I i II. Wymieniajmy się wynikami, doświadczeniami, przepisami. Wspierajmy się, bo cukrzyca to wstrętne badziewie, ale i tak damy radę! [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dopisuję się, bo powoli i ja muszę zabrać się za dietę i mierzenie cukrów;) Przygarnę wszystkie rady co u Was podbijało cukier, a co mogłyście jeść do woli. U mnie zabronione były np ziemniaki - obojętne w jakiej postaci i ilości, zawsze wybijało mi cukier grubo ponad 120. Gotowana marchew tak samo. A z pieczywa mogłam tylko jeden rodzaj i max dwie małe kromeczki.
 
U mnie ziemniaki nie przechodziły i tak samo pieczywo - tylko chleb probody w niewielkich ilościach. W ogóle bardzo źle wspominam cukrzycę ciążową. Dużo frustracji, dużo łez.

Sprawdziłam dzisiaj cukier po śniadaniu, które zjadłam w wersji lux ze słodyczem - na razie wygląda na to, że jest ok, 99 po godzinie. Oczywiście żeby nie kusić losu raczej słodycze teraz ograniczyłam, ale to dla testu było. Na razie wygląda na to, że mnie jeszcze cukrzyca nie dopadła. I oby jak najpóźniej. Nie wyobrażam sobie prowadzenia tej diety w momencie, kiedy mi niedobrze, od wielu rzeczy odrzuca, na inne mam zachcianki. Poza tym przede mną wyjazd nad morze i chyba bym oczy wypłakała szukając czegokolwiek zdatnego do zjedzenia w menu restauracji.
 
Na śniadanie trzy kromki chleba żytniego z pomidorkami koktajlowymi i twarożkiem plus dwie cieniutkie biale kielbaski - po godzinie cukier 105. Wiec sniadanko na wypasie i nie jest źle. Zobaczymy jak obiad...
 
U mnie cukier podnosiło mleko, jogurty, czerwona papryka. Dwa ziemniaki do obiadu mogłam zjeść.
Wczoraj jadłam makaron pełnoziarnisty z piersią z kurczaka i szpinakiem i po 1h było 106. Dzisiaj zjem na obiad spaghetti z makaronem pełnoziarnistym i zobaczymy jaki będzie wynik.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
A co mowili Wasi lekarze? Jakie są szanse, że jednak w 2 ciąży cukrzyca nie wróci?
U mnie mówili, że bardzo prawdopodobne, że w następnej ciąży będzie i że jest duże ryzyko, że w ciągu 10 lat pojawi się cukrzyca typu 2. [emoji53] Trzeba się ruszać i uważać na to co się je...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Znalazłam apkę na tel gdzie można robić notatki.
uploadfromtaptalk1471171467283.png


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1471171467283.png
    uploadfromtaptalk1471171467283.png
    63,6 KB · Wyświetleń: 2 334
reklama
Dzisiaj zjadłam na śniadanie dwie kanapki z razowca, z chudą wędliną, pomidorem i cebulką + herbata niesłodzona z cytryną. Cukier po 1h 122... [emoji53]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry