reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie marcowe mamusie, czyli cukrzyca ciężarnych

Gloria, to masz całkiem nieźle. U mnie w zeszłej ciąży tyle rzeczy podnosiło za bardzo cukier, że trudno było cokolwiek sklecić. Ryż pełnoziarnisty, ziemniaki, makaron pełnoziarnisty, pieczywo, kasze - to wszystko odpadało nawet w najmniejszych ilościach. Fatalnie to wspominam.

Dzisiaj cukier rano ok i po posiłkach (normalnych) też ok. Dziwna sprawa. Pójdę na tę krzywą, tylko cały czas się martwię że np.teraz wyjdzie ok a np.za tydzień czy dwa by już wyszła źle.
 
reklama
Norma jest do 140. W poprzedniej ciąży chyba przy 75g miałam 142, też jakoś minimalnie przekroczone choć na czczo i po godzinie miałam w normie. No i niestety potem ta cukrzyca szalała, także słusznie nawet przy najmniejszym przekroczeniu rozpoznają cukrzycę. No właśnie w poprzedniej ciąży przy każdej wizycie lekarka bliska była dania insuliny ale uważała, że jeszcze daje się kontrolować dietą więc nie będziemy szaleć. Nie wiem, czemu tak zadecydowała, ja lekarzem nie jestem. Pewnie po prostu bywa jeszcze trudniej to kontrolować.
 
Mi moj ginekolog rozpisal tak ze dobrze bedzie gdy:
Glukoza 75g

Na czczo = lub < 95 mg/dl
Po godzinie = lub < 180
Po 2 godzinach = lub < 157
 
Właśnie sprawdziłam. W poprzedniej ciąży 3 lata temu przy wynikach 92 - 167 - 144 postawiono mi diagnozę "cukrzyca ciężarnych". Tym razem mam bardzo podobne, 87 - 163 - 144,7. Chyba jednak nie mam co się łudzić, że to nie to.
 
reklama
Właśnie sprawdziłam. W poprzedniej ciąży 3 lata temu przy wynikach 92 - 167 - 144 postawiono mi diagnozę "cukrzyca ciężarnych". Tym razem mam bardzo podobne, 87 - 163 - 144,7. Chyba jednak nie mam co się łudzić, że to nie to.
A masz moze glukometr w rodzinie? Badaj sobie na czczo jaki masz poziom rano moze organizm sobie radzi...
 
Do góry